website statistics
Jump to content

LETO 2022.


 Share

Recommended Posts

2 hours ago, Jesse_Pinkman) said:

Angelina Topic 196:hyper: to je norma za SP i mislim da je juniorski SR:smoke:

 

Не верујем да је СЈР, пошто сам сигуран да је Манучих скакала око 2м, можда и преко са 18 година, али сјајан резултат свакако :)

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Майкл said:

Не верујем да је СЈР, пошто сам сигуран да је Манучих скакала око 2м, можда и преко са 18 година, али сјајан резултат свакако :)

Tako je, njen rekord je 2.04.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Майкл said:

Не верујем да је СЈР, пошто сам сигуран да је Манучих скакала око 2м, можда и преко са 18 година, али сјајан резултат свакако :)

Aha sada vidim, izjednacila je SR za mladje juniorke!! 

Odlicno je to sto je konstantna na visini preko 190 kao i Adriana na daljini od 60m

Link to comment
Share on other sites

On 6/23/2022 at 6:05 PM, ChandlerMne said:

Zanima me ovo za kosarkasice. Zasto mislis da imaju tako malo sansi? 

 

Nema više tog esktra kvaliteta tu. Ostanak Marine je jako bitna stvar inače bi se sve opet raspalo kao kad je Steva Paradajz Karadžić preuzeo ekipu ali da bi otišao na OI u ženskoj košarci ipak moraš da imaš određen kvalitet. Odlaskom Sonje mi nemamo ekstra igrača koji pravi razliku na tom nivou. A i bojim se da smo potrošili sreću u smislu onog kvalifikacionog turnira koji smo organizovali u Beogradu gde smo trebali da pobedimo samo one Afrikanke da bi se kvalifikovali. Voleo bih da grešim, ali.. Mislim da ćemo tek postati svesni kakve smo uspehe postigli u ženskoj košarci u ovim poslednjim godinama. 

Link to comment
Share on other sites

On 6/27/2022 at 2:07 PM, nenad said:

Nema više tog esktra kvaliteta tu. Ostanak Marine je jako bitna stvar inače bi se sve opet raspalo kao kad je Steva Paradajz Karadžić preuzeo ekipu ali da bi otišao na OI u ženskoj košarci ipak moraš da imaš određen kvalitet. Odlaskom Sonje mi nemamo ekstra igrača koji pravi razliku na tom nivou. A i bojim se da smo potrošili sreću u smislu onog kvalifikacionog turnira koji smo organizovali u Beogradu gde smo trebali da pobedimo samo one Afrikanke da bi se kvalifikovali. Voleo bih da grešim, ali.. Mislim da ćemo tek postati svesni kakve smo uspehe postigli u ženskoj košarci u ovim poslednjim godinama. 

Da, dobra analiza. 

Pitao bih za kosarkase. Naravno, poraz od Letonije. Sada je odlozen mec sa Belgijom, mada nisam siguran ni da cemo to dobiti. 

Ukratko, koje su nam sada sanse za SP, ako dobijemo Belgiju? 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ChandlerMne said:

Da, dobra analiza. 

Pitao bih za kosarkase. Naravno, poraz od Letonije. Sada je odlozen mec sa Belgijom, mada nisam siguran ni da cemo to dobiti. 

Ukratko, koje su nam sada sanse za SP, ako dobijemo Belgiju? 

 

Bogami rekao bih 50-50 u ovom trenutku više iz neke nade da ćemo se nekako skupiti, pritom ne mislim samo na sastav tima. 

 

Ako dobijemo Belgiju imamo 2-2, Letonci i Grci imaju 3-1 i Letonci imaju bolji medjusobni. Turci imaju 2-2 koliko i mi tako da ćemo vrlo verovatno mi i Turci odlučivati ko će dalje. E sad, u avgustu bi trebalo da imamo kompletan tim ali tada igramo kući sa Britanijom i u gostima sa Grčkom. Nešto što bi trebalo da se završi na 1:1 svakako. Onda ostaju mečevi sa Turcima u pitaj Boga kom sastavu u novembru i februaru. Tako da, evo ne znam, još je rano, ali nisam neki optimista. Ako bi nekako dobili Grke u gostima sad u avgustu onda bi se to okrenulo u našu korist, aliii Grci bi isto trebalo da budu u top sastavu. 

 

A treba reći da mi i da jesmo u top sastavu ne znam dal smo favoriti za medalju na EP ili SP. Jedino ako Jokić prenese svoje partije u reprezentaciju. Ostali igrači koji su izneli silne medalje ili ne igraju ili su u slobodnom padu. Bjelica i Bobi recimo su bivši košarkaši maltene. 

 

Ali naši problemi su dublji, igrače jednosatvno sad boli kurac da se odazovu. Počevši od Jokića pa nadalje. Sad su reprezentaciju opet iskulirali i Milutinov, Lučić, Kalinić, Micić, Pokuševski, Jović..

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nenad said:

 

Bogami rekao bih 50-50 u ovom trenutku više iz neke nade da ćemo se nekako skupiti, pritom ne mislim samo na sastav tima. 

 

Ako dobijemo Belgiju imamo 2-2, Letonci i Grci imaju 3-1 i Letonci imaju bolji medjusobni. Turci imaju 2-2 koliko i mi tako da ćemo vrlo verovatno mi i Turci odlučivati ko će dalje. E sad, u avgustu bi trebalo da imamo kompletan tim ali tada igramo kući sa Britanijom i u gostima sa Grčkom. Nešto što bi trebalo da se završi na 1:1 svakako. Onda ostaju mečevi sa Turcima u pitaj Boga kom sastavu u novembru i februaru. Tako da, evo ne znam, još je rano, ali nisam neki optimista. Ako bi nekako dobili Grke u gostima sad u avgustu onda bi se to okrenulo u našu korist, aliii Grci bi isto trebalo da budu u top sastavu. 

 

A treba reći da mi i da jesmo u top sastavu ne znam dal smo favoriti za medalju na EP ili SP. Jedino ako Jokić prenese svoje partije u reprezentaciju. Ostali igrači koji su izneli silne medalje ili ne igraju ili su u slobodnom padu. Bjelica i Bobi recimo su bivši košarkaši maltene. 

 

Ali naši problemi su dublji, igrače jednosatvno sad boli kurac da se odazovu. Počevši od Jokića pa nadalje. Sad su reprezentaciju opet iskulirali i Milutinov, Lučić, Kalinić, Micić, Pokuševski, Jović..

Slazem se od rijeci do rijeci.

Ovo me podsjeca na period nakon 2002. Tada smo bili prvaci, a od tada do 2009 slobodan pad. Pa onda blagi uspon, i opet pad. 

Ovaj tim realno u kom god sastavu da igra, vise nije favorit maltene ni protiv koga. Kad su uveli ove retardirane prozore, sjecam se da je i ciklus pred Tokio prosao kroz iglene usi. Gubili smo od svakoga, cak i sa Teodosicem recimo. 

Ne pratim toliko intenzivno kosarku ali se odlicno sjecam da je jedna, po imenima skromna, makar mi se tada cinilo, Italija, lagano u sred Beograda razbila nas tim i ostavila ga bez OI. Jos jedan propusten olimpijski turnir i cisto sumnjam da cemo u doglednom vremenu moci da dodjemo do neke medalje na EP, a kamoli na SP.

Danilovic i ostali nesto moraju da mijenjaju. Opet otkazi, opet bahacenje, opet ista atmosfera kao recimo 2003 ili 2005.

Link to comment
Share on other sites

Danilović i ekipa tu ne mogu ništa, nemaju nikakav autoritet, zato i potežu neke ljude koji su nekad imali autoritet tipa Pešić. Međutim, to više ne ide tako. Novim generacijama se jebe i za Pešića i Danilovića i za reprezentaciju jer im je kalendar takmičenja toliko prenatrpan da je prava umestnost ostati živ i zdrav na kraju sezone. Svetska košarka se toliko upropaštava odnosom FIBE i Evrolige i ljudima kojima je interes igrača na poslednjem mestu da je to postalo tragično. Sve smo bliži po meni kada će i košarkaški turnir na OI postati ko fudbalski ili hokejaški. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...