Jump to content

Welcome to Totallympics, the home of Olympic Sports!

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to other members, get your own private messenger, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.

Login | Create an Account

Sign in to follow this  
hckosice

Slovakia National Thread|LOH Rio 2016

Recommended Posts

hckosice    667

SLOVAK ROAD TO RIO 2016 - SLOVENSKÁ CESTA DO RIA 2016

road_to_rio_2016h.png

:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK

25th Qualified Athlete

Quota Place won by JANA DUKÁTOVÁ - CANOEING SLALOM (K1 W)

:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK

Kajakárka Jana Dukátová na MS slalomárov na divokej vode v Lee Valley šiesta a s olympijskou miestenkou pre SR

3-c691077e476c2332368ba9a3f4a27d3966d227

Prvý finálový pokus o medailu pre slovenskú výpravu na MS slalomárov na divokej vode v londýnskom Lee Valley nevyšiel. Kajakárka Jana Dukátová obsadila 6. miesto a na bronzovú priečku jej chýbalo 1,65 s, na zlato Češky Kudějovej 4,36 s. Obhájiť titul sa nepodarilo až štvrtej Austrálčanke Foxovej.

Finálová jazda Jany Dukátovej bola síce o 0,19 sekundy pomalšia ako v semifinále, no v cieli u nej vyvolala úsmev. Jedine bránka s číslo 13 jej na čase výrazne ubrala, keď ju nedovolene atakovala a pripravila sa tak, ako sa neskôr ukázalo, o bronz, na druhej strane však v poslednej chvíli odohnala hrozbu 50 trestných sekúnd. V cieli sa priebežne zaradila na 2. priečku a čakala na jazdy zvyšných piatich kajakárok. Postupne klesala, až sa zastavila na konečnom šiestom mieste. Okolo nej veľa časového priestoru nevzniklo, na 4. až 6. mieste sa zmestili kajakárky do rozpätia 0,71 s. Pre Dukátovú bola 6. priečka cenná nielen tým, že sa spájala s miestenkou na OH, ale aj s ďalšími tromi bodmi do internej nominácie na OH. Po MS má už náskok pred Kaliskou sedem bodov a v podstate istú letenku do Ria.

jana-dukatova.jpg

hckosice    667

road_to_rio_2016h.png

26th and 27th Qualified Athletes

Quota Places won by PAVOL HOCHSCHORNER and PETER HOCHSCHORNER - CANOEING SLALOM (C2 M)

Slovensko získalo olympijské miestenky do Ria okrem ženskej K1 aj v C2

Canoeing.jpg

Slovenskí deblisti na MS v slalome na divokej vode v londýnskom Lee Valley nepostúpili do finále, no vďaka 12. priečke Hochschornerovcov vybojovali miestenku na budúcoročné OH v Riu de Janeiro.

Obom deblovkám v semifinále neprialo šťastie. Najskôr sa o postup medzi desať finalistov pokúšali Pavol a Peter Hochschornerovci. Vrch trate zvládli rýchlo, najviac cenných sekúnd stratili na 12. protiprúdnej bránke, ktorú podpádlovali a dlho trvalo, kým ju prešli. Zdržali sa aj na 18. bránke a v cieli už viacmenej vedeli, že im čas na finále nebude stačiť. Horšie dopadli bratanci Ladislav a Peter Škantárovci. Aj oni spočiatku figurovali s medzičasom medzi najlepšími, no potom sa nevyhli chybe na rovnakej bránke ako Hochschornerovci, na 12-tej, vzápätí sa do 13-ky nezmestili, museli sa vracať a navyše si na nej pripísali dve trestné sekundy. Vrchol smoly zažili pred 21. bránkou, kde takmer eskimovali.

Cenné zadosťučinenie však predsa len deblistov sprevádzalo. Síce Hochschornerovci vo výsledkoch figurovali až 12-ti, v redukovanom poradí šiesti a keďže si miestenku na OH vybojovalo osem najlepších lodi, V. Británia, Poľsko, Nemecko, Francúzsko, Slovinsko, Slovensko, Rusko a Česko, každá pre jednu krajinu, tak v Riu sa definitívne objaví slovenská deblovka. Ktorá to bude sa rozhodne v interných nominačných pretekoch na budúcoročných ME v L. Mikuláši medzi Hochschornerovcami a Škantárovcami.

Finálové jazdy vyvolali nostalgiu v slovenskom tábore. V histórii od éry samostatnosti v roku 1993 ešte nikdy slovenská deblovka nechýbala vo finále a vždy bojovala o medailu. Od roku 2002 sa nepretržite ovenčila aspoň jedným vzácnym kovom v individuálnych pretekoch, v rokoch 1993 až 1999 mala štyrikrát finálové zastúpenie.

Vo finále dominovali Nemci Anton - Benzien napriek tomu, že si pripísali dve trestné sekundy, obhajcovia titulu Slovinci Božič - Taljat skončili až štvrtí.

peter-a-pavol-hochschornerovci-clanok.jp

Edited by hckosice

hckosice    667

road_to_rio_2016h.png

28th Qualified Athletes

Quota Place won by MARTIN HALČIN - CANOEING SLALOM (K1 M)

Slovenskí kajakári v K1 na MS v Lee Valley získali miestenku na OH, no do finále nepostúpili

vodny-slalom-martin-halcin-357200.jpg

Na MS slalomárov na divokej vode v londýnskom Lee Valley zažilo trio slovenských kajakárov v semifinále doslova waterloo. Ani jednému sa nepodarilo postúpiť do finále, no aspoň vďaka 26. miestu Martina Halčina pribudla pre Slovensko štvrtá miestenka na OH, po ďalších v kategóriách C2, K1 ženy a C1 muži. Najlepšie pádloval 26. Martin Halčin, pretože ako jediný nenabral penalizáciu za vynechanú bránku, 40. skončil Andrej Málek a 41. Jakub Grigar.

Andrej Málek si so silnými perejami kanála neporadil. Síce si dlho držal nádej, no po chybe na 18. bránke pribudla vynechaná 20-ka a záver už pod dojmom stratenej šance úplne pokazil. Presvedčivo nezapôsobil ani Martin Halčin. Už na 3. protiprúdnej bránke nabral dve sekundy penalizácie, ďalšie na 20-ke a pred 21. opäť protiprúdnou bránkou ho spútal na pár sekúnd silný prúd.

Spočiatku najrýchlejšie medzi 22 bránkami pádloval najmladší Jakub Grigar. Úsilie bolo obrovské, vpred ho hnal aj ťuk už na 3. protiprúdnej bránke a snaha stratu zlikvidovať. Na 13., 20. protiprúdnej a 21. bránke si však konto zaťažil ďalšími penalizáciami a osem sekúnd navyše ho utopilo vo výsledkoch. A to ešte nebolo všetko. Rozhodcovia mu prejazd 12-ky posúdili ako vynechanie bránky a dve trestné sekundy na 13-ke zmenili na ďalšiu 50-ku.

Martin Halčin v cieli len smutno konštatoval: "Bol som bez emócií, bez myšlienok, jazda dobrá nebola, nasvedčuje tomu aj výsledok. Zažil som tu dve najhoršie jazdy v celej sezóne, hnevám sa na seba, musím všetko zanalyzovať. Neviem, či sme niečo nepretrénovali, neustále som sa trápil a výsledok to odzrkadľuje. Zdravotné stavy predtým mi trochu naštrbili prípravu, no bolo to dávnejšie a nemôžem sa na to vyhovárať. Mrzia ma dva ťuky, hlavne ten posledný v závere, keď mi ustrelilo špičku lode do bránky. Máme miestenku, je to fajn, splnili sme jeden z cieľov, aj keď je trochu divné, že práve ja s tou nevydarenou jazdou som sa o to postaral. Kto z nás pôjde na olympiádu sa rozhodne až na európskom šampionáte v Liptovskom Mikuláši, bude to zaujímavé, dramatické a asi až úplne posledná jazda rozhodne."

halcin-r550-st.ir3-_t600.jpg

hckosice    667

road_to_rio_2016h.png

29th Qualified Athlete

MATEJ BEŇUŠ - CANOEING SLALOM (C1 M)

Naši vodní slalomári na MS v C1 bez medaily, Slafkovský skončil piaty, do Ria definitívne Matej Beňuš.

Matej Beňuš sa po zisku miestenky na olympiádu teší na rodinu

3-26c1eea90c922581e8668fd40301b8a2546d30

Slovenská výprava slalomárov na divokej vode skončila na MS v londýnskom Lee Valley bez medaily v individuálnych pretekoch. Ako poslední mali šancu preniknúť na stupeň víťazov traja singlisti, no ani jeden z nich vo finále neukázal medailovú jazdu, najbližšie k nej mal 5. Alexander Slafkovský, 6. skončil Matej Beňuš a 10. Michal Martikán. Zlato si vybojoval domáci Brit David Florence s náskokom len 0,04 pred Slovincom Savšekom, 2,01 ho delilo od krajana Westleyho, 5. Slafkovskému na bronz chýbala rovná sekunda.

Ako prvý sa usiloval konečne do bilancie Slovákov na MS v Londýne priradiť medailu Alexander Slafkovský. Jazda mu vyšla takmer bezchybne, no na predposlednej 21. bránke už stratil cenné sekundy. Najskôr vybočil pred ňou príliš do strany a vzápätí sa pravej žŕdky dotkol chrbtom. Hneď za ním štartoval Matej Beňuš, na medzičasoch viedol, no aj on záver pokazil. Na 18. bránke ho postihla menšia drobnosť, takmer zanedbateľná, 20-tu protiprúdnu bránku však riadne rozkýval a v cieli buchol pádlom po perejách na znamenie nespokojnosti. Michal Martikán ukázal svoje umenie naplno už v semifinále a zaradil sa tým medzi horúcich favoritov na medailu. Vo finále jazdu nezopakoval. Ak by sa mu to podarilo, bol by zlatý. Už na 3. bránke inkasoval penalizáciu, jemný dotyk mal aj na 16-ke a na 20-tej, ďalšej protiprúdnej bránke, prišla pohroma. Aj keď sa snažil vtesnať hlavu do protiprúdnej bránky, nepodarilo sa a utŕžil 50 trestných sekúnd.

Z londýnskeho kanála vyťažil Matej Beňuš aspoň miestenku na meno do olympijského Ria, keď už definitívne zvíťazil v internej nominácii slovenských singlistov a na tomto fakte nezmenia nič ani záverečné preteky na budúci rok na ME v L. Mikuláši.

Slováci prvýkrát od roku 1995 nezískali v individuálnych pretekoch na MS medailu, na druhej strane na MS vybojovali kompletné štyri olympijské miestenky do Ria.

Alexander Slafkovský veľmi túžil po medaile. "Nepripúšťal som si neúspech, no pri výjazde z poslednej protiprúdky mi došli sily, viac som šiel vpravo, myslel som si, že bránku prejdem, no nestalo sa. Nevyšlo nám to, problém bude vôbec u mňa zmobilizovať sa na budúci rok. Veľa som v sezóne ťukal, na tréningoch som sa práve na to sústredil, no márne."

Jeden z veľkých favoritov Matej Beňuš si ešte olympijskú účasť nestihol vychutnať, navrstvilo sa na ňu sklamanie z finálovej jazdy. "Celkom dobre som sa cítil, bohužiaľ ma ten ťuk s chybou v závere stál medailu a pokazil som to. Pre mňa MS dopadlo celkom dobre, zatiaľ nejaké veľké emócie nemám, ale asi prídu v súvislosti s miestenkou na olympiádu. Všetko by ma teraz viac tešilo, keby sa mi finále podarilo. Cítil som sa na medailu, škoda."

Michal Martikán po piatich olympiádach a piatich medailách, z toho dvoch zlatých, bude v olympijskom Riu chýbať. Londýn bol pre neho špecifický, pretože uzavrel internú nomináciu na OH v prospech Mateja Beňuša. "V semifinále som šiel na istotu a sám sa prekvapil, že bolo také rýchle. Vo finále škoda tej trojky, chcel som ju prejsť natesno, trochu som zobral na seba riziko, nevyšlo to. Bola to trať, kde som mohol ešte na mnohých miestach zrýchliť a aj s dotykom som si trúfal. Jemne som však obtrel ďalšiu, no a tá päťdesiatka, z môjho pohľadu nebola, mal som v nej celú hlavu. Bolo to finále, ktoré rozhodlo o olympiáde, v Riu nebudem a čo bude dovtedy, o tom sa vyjadrím v najbližších dňoch."  

Bez medaily v individuálnych pretekoch, ale za to s kompletnými štyrmi olympijskými miestenkami sa v pondelok vrátila slovenská výprava vodných slalomárov z MS v Lee Valley. Letenku do Ria si v londýnskom kanáli vyjazdil v C1 Matej Beňuš, ktorý už definitívne zvíťazil v internej nominácii slovenských singlistov, a veľmi blízko k účasti pod piatimi kruhmi je aj kajakárka Jana Dukátová.

Slováci prvýkrát od roku 1995 nezískali na svetovom šampionáte individuálnu medailu, nepodarilo sa ju vybojovať ani trojici finalistov v C1 mužov. Alexander Slafkovský skončil na 5. mieste, Mateja Beňuša klasifikovali na šiestej a Michala Martikána až na 10. pozícii. Bezprostredne po pretekoch cítil Beňuš sklamanie, postupom času však z neho vyprchalo a prevážili pocity radosti zo zisku miestenky na OH. "Splnil som cieľ, ktorý sme si stanovili pre túto sezónu - dostať sa na olympiádu. Podarilo sa, som spokojný," vyznal sa po prílete z Londýna Beňuš, ktorý sa krátko vrátil aj k svojej jazde: "Medzičasy som mal podobné ako víťaz, bohužiaľ som urobil chybu na konci trate, čo ma stálo medailu. V podstate všetci traja slovenskí finalisti sme spravili podobné chyby na tom istom úseku."

Ako priznal, interná kvalifikácia na OH bola možno ťažšia než samotný šampionát. "Bola psychicky náročná, keďže všetci traja sme vo svetovej štvorke či pätorke. Po vybojovaní si miestenky boli ohlasy zo Slovenska výborné, prišlo mi veľa správ, gratulácií. Sprievodcu do Ria ešte nemám kúpeného, to som zatiaľ ešte neriešil, teraz sa najmä teším za rodinou," povedal Beňuš, ktorý čaká ďalší prírastok do rodiny - na začiatku novembra sa mu narodí druhý syn. Slováci zaostali za očakávaniami, Beňuš si však nemyslí, že by výsledky z Londýna nutne znamenali, že je slovenský vodný slalom na ústupe. "Hranica medzi úspechom a neúspechom je veľmi tenká. Teraz to bohužiaľ v individuálnych pretekoch nevyšlo nikomu, nabudúce však pokojne môžeme priviesť zo šampionátu štyri - päť medailí," tvrdí.

Matej%20Benus%20%28SVK%29.jpg

Edited by hckosice

hckosice    667

road_to_rio_2016h.png

30th Qualified Athlete

Quota Place won by PETER SAGAN - ROAD CYCLING (ROAD RACE M)

Slováci s jednou miestenkou na OH

bettiniphoto_0225588_1_full-750x400.jpg

Slovensko má vyjazdenú jednu miestenku pre cyklistické preteky mužov s hromadným štartom (144 účastníkov). Zaslúžil sa o ňu Peter Sagan účinkovaním v tohtoročnom seriáli WorldTour, kde skončil celkovo na 17. mieste. V hodnotení tímov skončilo Slovensko rovnako sedemnáste a len tesne prišlo o ďalšie tri olympijské miestenky (bolo na to potrebné skončiť do 14. miesta).

Slovensko nebude mať zastúpenie na OH 2016 v časovke a ani v ženských cestných pretekoch. Na to chýbala v sledovanom období potrebná kvalita. Podľa športového riaditeľa sekcie cestnej cyklistiky SZC Pavla Gálika mená konkrétnych pretekárov pre Rio budú známe až približne mesiac pred začiatkom hier. Je však nepochybné, že účasť majstra sveta Petra Sagana by mohlo zmariť len prípadné zranenie alebo choroba.

Sagan už dávnejšie vyjadril pochybnosti o svojich šanciach na olympijské zlato, trať podľa žilinského rodáka sedí viac vrchárom z prostredia Grand Tour a jazdcom na kopcovité klasiky, akým je, napríklad, Alejandro Valverde. "Tento rok nie je pre mňa len o olympijských hrách. Mám pred sebou tri dôležité pasáže - jarnú klasikársku časť, Tour de France a ak budem v dobrej forme, uvidím, čo sa bude dať robiť v Riu a následne na majstrovstvách sveta," cituje server cyclingnews.com Sagana.

UCI+Road+World+Championships+Day+Nine+-u

hckosice    667

road_to_rio_2016h.png

31st Qualified Athlete

IVETA PUTALOVÁ - ATHLETICS (400m W)

IAAF zmiernila limity, na OH 2016 mieri aj Putalová

r6tc_xmhQuX9k5dVfMMwQg.jpg?t=L2ZpdC1pbi8

Medzinárodná asociácia atletických federácií (IAAF) zmiernila kvalifikačné limity na budúcoročné olympijské hry v Riu de Janeiro až v 17 disciplínach. Medzi limitárov tak pribudli dvaja slovenskí reprezentanti - štvrtkárka Iveta Putalová a kladivár Marcel Lomnický.

Doteraz bol limit pre Rio na 400 m žien 52,00 s, Putalová mala na konte o 18 stotín slabší výkon. Po zmene limitu na 52,20 má už aj zverenka Marcela Lopuchovského vo vrecku letenku na OH 2016.

Putalová má šancu potiahnuť ženskú štafetu na olympiádu

Vrcholom tohtoročnej halovej atletickej sezóny budú halové MS v americkom Portlande (17. - 20. marca), na ktorých má zo Slovenska istotu štartu iba štvorstovkárka Iveta Putalová.

„Ivetu čaká zaujímavý program. Už vo štvrtok 25. februára bude členkou slovenskej štafety na 4x400 m na medzinárodných halových pretekoch v Istanbule, následne bude štartovať cez víkend na domácich majstrovstvách Slovenska v Bratislave (27. - 28. 2.), tentoraz v behu na 60 a 200 m,“ informoval na tlačovej konferencii v sídle Slovenského atletického zväzu (SAZ) tréner Putalovej Marcel Lopuchovský.

„V stredu 2. marca odlietame na záverečný prípravný kemp do známeho olympijského strediska v San Diegu, ktoré je na vysokej úrovni, odtiaľ sa v pondelok 14. marca presunieme do Portlandu,“ doplnil Lopuchovský.

Šancu účasti na halových MS majú ešte skokan do výšky Matúš Bubeník a šprintér Ján Volko. Na mítingu v Istanbule budú v štafete na 4x400 m štartovať ešte Alexandra Bezeková, Alexandra Štuková a Sylvia Šalgovičová.

„Dievčatá v štafete idú na preteky z plného tréningu. Nemajú ešte veľa medzinárodných skúseností, dostávajú možnosť, aby ich naberali. Ak popracujú v odovzdávkach a zrýchlia sa, črtá sa šanca nominovať sa na OH 2016,“ informoval M. Lopuchovský.

Na štart sa postaví aj ďalších päť slovenských reprezentantiek: Katarína Kuštárová a Miroslava Michlíková (obe v skoku do výšky), Monika Baňovičová a Vladimíra Šibová (obe na 60 m prekážok) a Andrea Holleyová (behy).

„Máme ambície, aby na OH štartovalo 15 slovenských pretekárov, trinásti splnili stanovené limity, ďalší dvaja by mohli postúpiť z rankingu. Chceme po prvý raz zabojovať o olympijskú medailu,“ predostrel plány šéftréner SAZ SR Martin Pupiš.

Athletics+Day+9+Baku+2015+1st+European+G

Edited by hckosice

hckosice    667

road_to_rio_2016h.png

32nd Qualified Athlete

MARCEL LOMNICKÝ - ATHLETICS (HAMMER THROW M)

Lomnický oslávil Nový rok v JAR, na OH poškuľuje po medaile

marcel-lomnicky-nestandard2.jpg

Aj pre kladivára Marcela Lomnického je hlavný cieľ na rok 2016 olympiáda. V Riu de Janeiro by sa chcel prebojovať do finále a v ňom podať dobrý výkon. Tomu podriadi aj prípravu a tohtoročnú pretekársku sezónu tak začne až v máji.

Druhý v poradí ankety Atlét roka 2015 sa aj v tomto roku bude trénovať sám, rovnako ako v uplynulých šiestich, no chce pribrať aj človeka "zvonku", s ktorým bude konzultovať technickú stránku.

"Tým, že sa trénujem sám, je každá príprava trochu iná. Snažím sa aj teraz pred olympiádou meniť nejaké detaily. Možno aj tú psychickú prípravu pred finále. Tréningový plán si pripravujem stále sám, ale po novom sa ho už snažím konzultovať s nejakým trénerom. Najmä technické veci, ktoré ja len cítim, ale nevidím," povedal pre TASR.

Prípravu odštartoval už pred koncoročnými sviatkami, keď sa aj s priateľkou vydal do Juhoafrickej republiky.

"Išli sme už dva dni pred Štedrým večerom. Priateľka len na týždeň, no ja ostávam na celé dva mesiace. Je to prvé sústredenie v teple," uviedol.

Ôsmy muž z uplynulých MS v Pekingu odštartuje pretekársku sezónu až niekedy v máji.

"Bavili sme sa s mojím manažérom Alfonzom Juckom, že Zlatá tretra bude niekedy v polovici mája, takže asi tam. Dovtedy budem iba trénovať, keďže môj hlavný cieľ - olympiáda je až v auguste. Tým, že nemám halovú sezónu, tak mám ešte čas."

V Riu sa chce rovnako ako na MS dostať do finále, v ňom to bude už o momentálnej forme i o troche šťastia.

"Pokiaľ sa budem dobre cítiť, budem poškuľovať po medaile. Ťažko povedať, aký výkon by mohol stačiť, ale väčšinou je na takýchto podujatiach niečo okolo 78,5-79 metrov už medaila. Na finále by mohlo stačiť okolo 75 metrov," dodal.

22nd+European+Athletics+Championships+Da

hckosice    667

road_to_rio_2016h.png

33rd and 34th Qualified Athletes

JANA LABÁTHOVÁ and NAĎA DAABOUSOVÁ - SYNCHRONIZED SWIMMING (DUETS W)

Slovenské akvabely získali olympijské miestenky do Riaj-ek-MmPRfv5jG-jw1JaKQ%7Enada-daabousova

Slovenské akvabely Jana Labáthová s Naďou Daabousovou si postupom na olympijské hry do Rio de Janeiro splnili životný sen. Zverenky trénerského dua Gábora a Nory Szauderovcov spolu s náhradníčku Dianou Miškechovou získali miestenku pod piatimi kruhmi počas uplynulého týždňa práve v dejisku augustových hier, keď v druhom kole obsadili v súťaži párov tretie miesto.

"Je to rozhodne najväčší úspech v mojej kariére. Nechcem povedať, že som ani neverila, dúfala som, že sa to podarí a keď to vyšlo, tak som sa veľmi tešila. Je to super. Nielen veľký úspech športovej kariéry, ale aj životný. Zúčastniť sa na olympiáde bude jedinečný zážitok. Budú to jediné hry v Riu, budeme tam súťažiť a užijeme si to," povedala pre TASR skúsenejšia z dvojice dvadsaťsedemročná Jana Labáthová, ktorá sa pokúšala o kvalifikáciu už aj na olympiádu v Londýne 2012 s Kristínou Krajčovičovou a náhradníčkou Máriou Habovou. "Vtedy sme neuspeli, ale v Londýne sme s tým počítali. S Naďou sme od septembra 2013. To už bolo viac cielené na OH. Najprv sme sa pripravovali na súťaž v Berlíne a potom sme sa už rozhodli ísť do Ria," dodala.

Pre o deväť rokov mladšiu Daabousovú to bola prvá olympijská kvalifikácia a hneď úspešná. "Je to pre mňa splnený sen. Odkedy nás trénuje Gábor Szauder, tak nám od začiatku hovoril, že sa tam dostaneme. Ja som si ten úspech ešte ani tak úplne neuvedomila. Po tom, ako sme sa kvalifikovali, tak som sa zrazu o tretej v noci začala smiať a keď sa ma moja spolubývajúca Diana spýtala, čo sa deje, povedala som, že sme to zvládli. Je to super, veľmi sa teším," povedala.

Slovenské synchronizované plávanie malo naposledy svoje zastúpenie na OH pred 12 rokmi, v Aténach 2004 štartovali Veronika Feriancová-Strapeková s Katarínou Havlíkovou. Takže tento úspech je po dlhšej dobe najväčší aj pre celý zväz synchronizovaného plávania.

3-5c5151300efdd67ba2c449b1abc63436312609

hckosice    667
2 minutes ago, DaniSRB said:

10299546_1113084688736841_87646225891623

Welcome :d

Nice one, btw a small quiz for you. can you name all athletes from this picture? :d

DaniSRB    146
Just now, hckosice said:

Welcome :d

Nice one, btw a small quiz for you. can you name all athletes from this picture? :d

uff not all but i can try (girl in beach volleyball Dubcova and Nestercova? or maybe they are Czech?.....Matej Toth, Benus (is it correct?), Richard Varga.......hm again Richard?.......Lomnicky..........Vlcek (is it corret) and Tar........and last is Bartekova or Stefeckova :d

but where is Sagan?

hckosice    667
4 minutes ago, DaniSRB said:

uff not all but i can try (girl in beach volleyball Dubcova and Nestercova? or maybe they are Czech?.....Matej Toth, Benus (is it correct?), Richard Varga.......hm again Richard?.......Lomnicky..........Vlcek (is it corret) and Tar........and last is Bartekova or Stefeckova :d

but where is Sagan?

wow! Perfect! very very well done :bowdown:

yep Dominika Nestarcová and Natália Dobovcová (Beach Volleyball, yes they are slovak:d), Matej Tóth, Matej Beňuš, Richard Varga, Richard Nagy, Marcel Lomnický, Erik Vlček, Juraj Tarr and Danka Barteková :)

Sagan? don´t know, maybe with his stylist :d

Šokujúci účes Petra Sagana

his new advertising - "reduced everything in half" :lol:

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this