Welcome to Totallympics, the home of Olympic Sports!

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to other members, get your own private messenger, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.

Login | Create an Account

Sign in to follow this  
Followers 0
hckosice

Slovakia National Thread

250 posts in this topic

ATLETICKÉ HALOVÉ MAJSTROVSTVÁ

EURÓPY

BELEHRAD 2017

xNgAOJ+4FkdzSHwAAAAAElFTkSuQmCC

ATHLETICS EUROPEAN INDOOR CHAMPIONSHIPS

BELGRADE 2017

dO6bq7EsxjyDyrkI6+yoD6HV4oBYLW215LM3L7yO

------------------------------------------------------------------------------------------------

Slovenská senzácia: Famózny Volko strieborný na 60 m

2Q==

Vrcholom pre slovenskú atletiku bolo na HME v Belehrade záverečné finále dňa beh na 60 m, v ktorom Ján Volko finišoval na druhom mieste a získal pre slovenskú atletiku striebro opäť s národným rekordom 6,58. Zlato vybojoval Brit Richard Kilty s európskym výkonom roka 6,54, bronz Švéd Sulayman Hamilton s osobným rekordom 6,63.

Štart sa odďaľoval, dvakrát štartér zdvihol finalistov z blokov a vyraziť z nich sa nepodarilo ani na tretí raz. Štart pokazil Brit Robertson a bol diskvalifikovaný.

Ján Volko štartoval v 6. dráhe a bol to vôbec prvý slovenský šprintér v histórii, ktorý sa ocitol v súboji o medailu v najkratšom šprinte. Podľa času zo semifinále 6,62, ktorým prelomil aj slovenský rekord Ľuboša Chochlíka 6,65 z roku 1987, mal dokonca šancu na medailu, a to by už bola naozaj unikátna záležitosť.

Z

Dvadsaťročný Volko, člen BK HNTN Bratislava, zverenec trénerov Nadi Bendovej a Róberta Kresťanka štartoval na HME prvýkrát pred dvoma rokmi v Prahe a skončil v rozbehoch 30-ty. V Belehrade už súperil s európskou elitou a ovenčil sa striebrom.

"Nemám slov, ani v najhlbšom sne som v to nedúfal, ešte si to ani neuvedomujem, čo všetko som dosiahol," povedal Ján Volko.

V ére samostatnosti sa Slovensko už štvrtýkrát tešilo z medaily, trojskokanka Dana Velďáková bola bronzová v rokoch 2009 a 2011, Mikuláš Konopka vyhral v roku 2007 v Birminghame súťaž guliarov a k tejto bilancii pridal striebro unikátnym spôsobom Ján Volko.

Zlatý Brit Richard Kilty: "Som nadšený, prvá vec, ktorú urobím, že sa spojím s videohovorom s mojou snúbenicou a mojím dieťaťom. Bol som si vedomý, že sú doma a že sa na mňa pozerajú. Už v prípravnej miestnosti pred štartom som sa musel pozrieť na fotku môjho chlapca a to ma upokojilo. Pripomenul som si, že sú to len preteky a už sa neviem dočkať, kedy ho uvidím."

Bronzový Švéd Austin Hamilton: "Všetky skúsenosti čo sa na mňa nalepili ešte v juniorskej kategórii som využil a oplatilo sa. Dôležité bolo udržať koncentráciu a zachovať pokoj, pozor som si dával aj na chybný štart. Vo finiši som sa sústredil na udržanie bronzu. Som úplne v siedmom nebi, z medaily a aj z dvoch osobných rekordov."

Finálové výsledky muži - 60 m:

1. Richard Kilty (V. Brit.) 6,54
2. Ján VOLKO (SR) 6,58
3. Austin Hamilton (6,63
4. Odain Rose (obaja Švéd.) 6,63
5. Theo Etienne (V. Brit.) 6,67
6. Pascal Mancini (Švajč.) 6,70
7. Sulayman Bah (Svéd.) 6,96
diskv. Andrew Robertson (V. Brit.)

0

ROAD TO PYEONGCHANG 2018

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt sme jeden tím sov

:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK

Vlhová vyhrala slalom v Aspene, Velez-Zuzulová skončila štvrtá a bude pokračovať v kariére

Velez-Zuzulová sa rozhodla, že bude súťažiť aj v sezóne 2017/2018.

9k=

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová sa stala víťazkou záverečných desiatych pretekov započítavaných do hodnotenia slalomu v sezóne Svetového pohára 2016/2017 v alpskom lyžovaní v americkom Aspene.

Vlhová zdolala o 24 stotín sekundy Američanku Mikaelu Shiffrinovú a o 35 stotín Švédku Fridu Hansdotterovú. Ďalšia Slovenka Veronika Velez-Zuzulová skončila štvrtá s odstupom 39 stotín za víťaznou krajankou. Víťazka predviedla v oboch kolách najrýchlejšie jazdy.

Velez-Zuzulová: Budem pokračovať

Velez-Zuzulová oznámila, že bude pokračovať v kariére aj v sezóne 2017/2018. Toto svoje rozhodnutie potvrdila pre RTVS ešte pred pretekmi.

"Posledné dva roky boli moje najlepšie, preto ako sa hovorí, do tretice všetko dobré. Budem pokračovať v kariére. Idem do toho," povedala rozhodne Veronika Velez-Zuzulová pre RTVS.

Skúsená pretekárka veľmi chcela získať medailu na tohtoročných majstrovstvách sveta v St. Moritzi. To sa jej napokon aj podarilo, ale nie v individuálnej súťaži, ale nečakane v tímovej súťaži.

Po tom, čo vypadla v druhom kole slalomu (atakovala medailové pozície - pozn. red.), médiám priamo vo Švajčiarsku odkázala, že si nechá čas na rozmyslenie a svoje rozhodnutie o pokračovaní či ukončení kariéry oznámi až koncom tejto sezóny.

Napokon sa vo veku 32 rokov rozhodla pokračovať. Vrcholom budúcej sezóny budú zimné olympijské hry v kórejskom Pjongčangu, kde Velez-Zuzulová ešte raz zabojuje o slalomovú medailu z veľkého podujatia, ktorá jej v zbierke úspechov chýba.

V práve skončenej slalomovej sezóne Velez-Zuzulová z desiatich podujatí päťkrát stála na stupňoch víťazov, pričom v Záhrebe triumfovala a v Killingtone, Sestriere, Semmeringu a v tzv. mestských pretekoch v paralelnom slalome Štokholme skončila zakaždým druhá.

K tomu pridala piate miesto z Flachau a štvrté z práve skončených posledných pretekov súťažného ročníka v Aspene. Štvrtá bola aj v úvode sezóny vo fínskom Levi, nedokončila slalomy v Maribore a Squaw Valley.

Vlhová sa cítila ako na dovolenke

Iba 21-ročná Vlhová druhýkrát v kariére ovládla preteky Svetového pohára, keď predtým triumfovala vo švédskom Aare v novembri 2015. Celkovo dosiahla tretie pódiové umiestnenie v aktuálnej sezóne a šieste v kariére.

V celkovom sumáre slalomovej zimy 2016/2017 obsadila Vlhová piate miesto. Malý glóbus patrí suverénne Američanke Mikaele Shiffrinovej, druhá skončila rovnako ako pred rokom Veronika Velez-Zuzulová a tretia Švajčiarka Wendy Holdenerová.

"Chcela som ísť na plný plyn, čo to dá. Po vyše roku som opäť konečne najvyššie zo všetkých, ale bolo to tvrdé," uviedla Petra Vlhová v prvej reakcii na webe laola1.at.

"Pozrela som si Veronikinu jazdu a zdalo sa mi, že išla bláznivo. Po prvom kole som si myslela, že nie som na pretekoch, ale na dovolenke. Také teplo tu máme," dodala.

Vlhová má na Aspen príjemné spomienky aj z uplynulej sezóny, keď v tomto stredisku v Colorade koncom novembra 2015 ešte s vysokými štartovnými číslami obsadila jedenáste a siedme miesto.

Vo finálovom slalome sa na základe získaného práva účasti predstavilo iba 25 pretekárok.

Z

Získala skalp Shiffrinovej

Vlhová už v prvom kole predviedla na trati Lower Ruthie´s Run s 59 bránkami svoju typickú agresívnu jazdu a najmä vďaka skvelo zvládnutej spodnej časti dosiahla najlepší čas 45,52 sekundy.

A to aj napriek tomu, že slovenskej pretekárke vyznávajúcej silový štýl jazdy nevyhovujú tzv. jarné podmienky pri plusových teplotách s mäkkou snehovou podložkou. V Aspene bolo v čase štartu prvého kola slnečno a 7 °C a to aj napriek vysokej nadmorskej výške 2690 metrov.

Dvadsaťjedenročná Slovenka vyštartovala do druhého kola s 57 bránkami ako úplne posledná na trať, ktorá pri teplote 10 °C už nebola v ideálnom stave.

A hoci na prvých dvoch medzičasoch mierne zaostala za líderkou priebežného poradia Shiffrinovou o desať, resp. pätnásť stotín sekundy, v cieľovom svahu opäť maximálne zabrala a výsledkom bol rozhodujúci náskok 24 stotín.

Vlhová získala skalp trojnásobnej majsterky sveta a olympijskej víťazky v slalome Shiffrinovej, čo sa v tejto sezóne víťazstvami v slalome pred ňou podarilo len Hansdotterovej vo Flachau a Velez-Zuzulovej v Záhrebe. V Chorvátsku však Shiffrinová preteky nedokončila.

Výsledky finálového slalomu SP žien v Aspene:

1. Petra VLHOVÁ (SR) 1:32,00 min.

2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,24 s

3. Frida Hansdotterová (Švéd.) +0,35

4. Veronika VELEZ-ZUZULOVÁ (SR) +0,39

5. Melanie Meillardová (Švaj.) +1,05

6. Wendy Holdenerová (Švaj.) +1,41

7. Emelie Wikströmová (Švéd.) +1,94

8. Šárka Strachová (ČR) +1,97

9. Bernadette Schildová (Rak.) +2,00

10. Marina Wallnerová (Nem.) +2,24

Z

Konečné poradie v slalome (10):

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 840 b.

2. Veronika VELEZ-ZUZULOVÁ (SR) 565

3. Wendy Holdenerová (Švaj.) 455

4. Frida Hansdotterová (Švéd.) 432

5. Petra VLHOVÁ (SR) 411

6. Šárka Strachová (ČR) 394

7. Nina Lösethová (Nór.) 362

8. Bernadette Schildová (Rak.) 320

9. Chiara Costazzová (Tal.) 206

10. Melanie Meillardová (Švaj.) 195.

0

ROAD TO PYEONGCHANG 2018

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt sme jeden tím sov

:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK

NICOLE RAJIČOVÁ

FIGURE SKATING (WOMEN´S SINGLES)

Currently Qualified Athletes: 36

ICE HOCKEY - 25 (25+0)

BIATHLON - 10 (5+5)

FIGURE SKATING - 1 (0+1)

MS: Rajičovej obrovský úspech, vybojovala miestenku na olympiádu

nicole-rajicova-ladies-short-program-201

Slovenská krasokorčuliarka Nicole Rajičová obsadila v súťaži sólistiek na majstrovstvách sveta v Helsinkách 17. miesto a de facto získala miestenku na ZOH 2018. Titul svetovej šampiónky v piatkových voľných jazdách suverénne obhájila Ruska Jevgenija Medvedevová, ktorá opäť zlepšila vlastné svetové maximum.

Len 17-ročná suverénka tejto sezóny, ktorá už má na konte aj dva tituly európskej šampiónky predviedla opäť výbornú jazdu (svetový rekord 154,40 bodov) a na striebornú, resp. bronzovú pozíciu odsunula Kanaďanky Kaetlyn Osmondovú a Gabrielle Dalemanovú.

Majsterka starého kontinentu z Bratislavy a Ostravy opanovala už stredajší krátky program, keď len o dve desatiny bodu zaostala za jej osobným maximom a svetovým rekordom z tohtosezónneho finále Grand Prix ISU v Marseille. V Helsinkách jej rozhodcovia udelili spolu 233,41 bodov, čím opäť stanovila historické maximum a prekonala topvýkon z Ostravy (229,71).

Jej energický a technicky skvelý výkon, perfektné skoky a krokové pasáže či piruety ju vzďaľujú od momentálnej svetovej konkurencie. Príjemným prekvapením boli Kanaďanky, ktoré predviedli špičkové výkony a vďačnému publiku ponúkli vycibrenú techniku, šarm i emócie. Na Medvedevovú to ale zďaleka nestačilo.

"Som veľmi vďačná. Chcem povedať všetkým veľké ďakujem a dúfam, že som divákom ponúkla dobrý výkon. Bola som tročku nervózna, ale povedala som si upokoj sa a dobre som urobila," povedala víťazka v prvej reakcii do televíznych kamier.

Rajičová, zverenka trénerov Igora Krokavca a otca Toma Rajiča dostala za vystúpenie od rozhodcov 108,47 bodov, výsledný súčet 165,55 znamenal vylepšenie 18. pozície z stredajšieho krátkeho programu o jedno miesto. Dôležité však je, že jej neunikne účasť na ZOH 2018 v juhokórejskom Pjongčangu. Medzinárodná korčuliarska únia (ISU) síce potvrdí prvý zoznam postupujúcich na olympiádu až krátko po MS, no Rajičovej umiestnenie a body získané zaň 21-ročnej newyorskej rodáčke postačia na kvalifikovanie sa už z tohto šampionátu.

Rajičová, šiesta žena z januárových ME v Ostrave, išla mimoriadne sústredene, miestami dosť opatrne. V úvode zvládla kombináciu trojitého lutza s dvojitým toelupom, v poriadku boli aj trojitý flip a kombinácia trojitého rittbergera, trojitého toelupa a dvojitého rittbergera. Pri trojitom lutzovi síce urobila chybu, no ďalšie skoky vrátane dvojitého axela boli čisté. Krokové pasáže aj piruety síce nemali najvyššiu obtiažnosť, ale boli zvládnuté na úrovni.

Olympionička zo Soči vo voľnej jazde zaostala za osobným maximom (118,72) z Ostravy, resp. za celkovým najlepším výkonom 179,70 tiež z Ostravy. Nepodarilo sa jej tak obhájiť výbornú 13. pozíciu z predchádzajúcich MS v Bostone. Na svetovom šampionáte v roku 2014 v Sajtame obsadila 25. miesto, v roku 2015 v Šanghaji bola 15.

"Som strašne rada, že mi to takto pozitívne vyšlo. Cítila som veľké emócie po jazde. Pred vystúpením som sa nad tým nechcela príliš zamýšľať, cítila som sa v pohode, mala som dobrú náladu. Tú chybu som ani nevnímala, na tréningu sa učím, že musím ísť ďalej. Keď som skočila posledný dvojitý axel, cítila som sa akoby zo mňa spadlo desať kíl. Musím sa ale pozrieť na protokol, lebo som zaostala za sezónnym a osobným maximom. Mám po sezóne, telo potrebuje oddych, hoci nebude dlhý. V olympijskej kvalifikácii si ešte držím palce, aby to vyšlo, vyzerá to dobre," povedala v mixzóne bezprostredne po vystúpení Slovenka.

rajicova-690x460.jpg

konečné výsledky:
ženy:

1. Jevgenija Medvedevová (Rus.) 233,41 bodov,

2. Kaetlyn Osmondová 218,13,

3. Gabrielle Dalemanová (obe Kan.) 213,52,

4. Karen Chenová (USA) 199,29,

5. Mai Miharová (Jap.) 197,88,

6. Carolina Kostnerová (Tal.) 196,83,

...

17. Nicole RAJIČOVÁ (SR) 165,55

0

1 day to go !!! :bounce:  Už zajtra to začína.

IIHF U18 World Championships 2017 Slovakia, Poprad/Spišská Nová Ves

8OkbIolrn8FlhggQUWWGCBBRp0uv8HQ0mwnsLWDY

0

Men's Ice Hockey IIHF Under 18 World Championship 2017

SVK.gif Various Cities (SVK) - 13 April 2017 - 23 April 2017 SVK.gif

169665d746.png

2Q==

Slovakia SVK.gif 4 - 5 FIN.gif Finland
Period-by-Period: 0-1, 4-3, 0-1
April 13th 2017, h. 19:30, Poprad Arena, Poprad

Group A Provisional Standing After Day 1

Nation
P
W(OTW)
L(OTL)
GF
GA
+/-
Pt.
CAN.gif Canada
1
1(0)
0(0)
4
1
+3
3
FIN.gif Finland
1
1(0)
0(0)
5
4
+1
3
SUI.gif Switzerland
0
0(0)
0(0)
0
0
0
0
SVK.gif Slovakia
1
0(0)
1(0)
4
5
-1
0
LAT.gif Latvia
1
0(0)
1(0)
1
4
-3
0

Slovensko po fantastickom povstaní smolne podľahlo šampiónovi

Z

Mladí Slováci prehrali s Fínmi 4:5 (0:1, 4:3, 0:1) vo svojom úvodnom vystúpení na majstrovstvách sveta hokejistov do 18 rokov v Poprade. Na slovenskej strane strelil dva góly Patrik Hrehorčák, po jednom zásahu pridali Martin Kupec a Adam Stacho.

V zápase veľmi dobrej úrovne, ktorému nechýbali spád aj gradácia, úradujúci majstri sveta Fíni viedli v polovici stretnutia už 3:0, ale Slováci hnaní skvelým popradským publikom za 7:39 min štyrmi gólmi otočili skóre vo svoj prospech. Napokon sa však tešili z tesného triumfu 5:4 favorizovaní severania.

Zverenci trénera Norberta Javorčíka pokračujú na šampionáte súbojom proti Kanaďanom, ktorý sa bude hrať na Veľkonočnú sobotu od 19.30 h opäť v Poprade.

MS v hokeji do 18 rokov - A-skupina, Poprad - štvrtok:

Slovensko - Fínsko 4:5 (0:1, 4:3, 0:1) 
Góly: 30. Hrehorčák, 32. Hrehorčák (Žiak), 36. Kupec (Žiak), 37. Stacho (Fehérváry) - 10. Vesalainen (Ikonen), 24. Talvitie (Teräväinen), 29. Vesalainen (Ylönen, Ikonen), 39. Ylönen (Talvitie, Virtanen), 54. Talvitie (Heiskanen, Utunen

Vylúčení: 2:3 ma 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Garon (Kan.), Sewell (V. Brit.) - Hancock (USA), Ondráček (ČR)

Zostavy:

Slovensko: Sklenár - Fehérváry, M. Ivan, Kupec, Žiak, Dúžek, Korenčík, Demo - Pospíšil, A. Ružička, Liška - Hrehorčák, Miloš Roman, Krivošík - Fafrák, Urbánek, Kövér - Stacho, Havrila, Regenda 
Fínsko: Luukkonen - Utunen, Heiskanen, Isiguzo, Teräväinen, Latvala, Anttalainen - Vesalainen, Ikonen, Kupari - Ylönen, Virtanen, Talvitie - Maansaari, Aalto, Engberg - Kotkaniemi, Koskenkorva

Slováci stavili na dôrazný a aktívny úvod. Do štvrtej minúty trikrát ohrozili brankára Fínov Luukkonena a v 8. min si vypýtali prvý faul. Počas vylúčenia Talvitieho pálili Krivošík aj Korenčík, ale skóre sa nemenilo. Gól prišiel už o dve minúty, ale na opačnej strane. Ikonen potiahol puk po pravej strane, prihral pred bránku Vesalainenovi a Fíni viedli 1:0. Vzápätí mohol vyrovnať dravý Fehérváry, ale jeho strele bekhendom po peknom prieniku chýbal lepší uhol. Na druhej strane mohol zvýšiť na 2:0 Ikonen, Sklenára neprekonal. V závere prvej časti sa ešte dostal do šance Krivošík, no Fíni si udržali tesný náskok.

9k=

Druhá tretina priniesla sedem gólov a skvelú zábavu pre divákov. Úradujúci majstri sveta Fíni viedli po zásahoch Aarneho Talvitieho (24.) a Kristiana Vesalainena v 29. min už 3:0, ale Slováci veľmi rýchlo odpovedali dvoma gólmi Patrika Herhorčáka v 30. a 32. min. To ešte zďaleka nebolo všetko. V 37. min obranca Martin Kupec strelou od modrej vyrovnal na 3:3 a o minútu neskôr sa nahodenie puku Adama Stacha na bránku skončilo štvrtým slovenským gólom a diváci na popradských tribúnach boli vo varu. Fíni boli otrasení, ale aj tak vyrovnali v 39. min dorážkou Ylönena do takmer prázdnej bránky na 4:4. Zatiaľ čo po prvej tretine slovenskí hokejisti prestrieľali severanov 12:3, po prostrednej časti bol pomer striel už len 22:21 pre Slovákov.