Jump to content

Welcome to Totallympics, the home of Olympic Sports!

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to other members, get your own private messenger, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.

Login | Create an Account

Sign in to follow this  
hckosice

Slovakia National Thread

Recommended Posts

Govind    9

How your country

12 hours ago, hckosice said:

SLOVAK SCHEDULE RIO 2016 - SLOVENSKÝ PROGRAM 2016

:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK

DAY 13

Thursday, August 18th, 2016

14:00 - 14:08 :  CANOEING SPRINT - Men's K2-1000m -  Final (ERIK VLČEK/JURAJ TARR)

(8th.)

3:15.916min.

14:56 - 15:03 :  CANOEING SPRINT - Women's K1-500m - B-Final (MARTINA KOHLOVÁ)

16:00 - 18:15 :  TRIATHLON - Men's Individual - Final (RICHARD VARGA)

How your country flared so far - is it better than last Olympics -

You guys rock in Canoeing :) Now we are with two medals finally some happy news coming for us

Edited by Govind

hckosice    663
10 minutes ago, Govind said:

How your country

How your country flared so far - is it better than last Olympics -

You guys rock in Canoeing :) Now we are with two medals finally some happy news coming for us

well, it depend of how we look on it. we won gold, which we didn´t in London and it was our goal, so by this we did better, but in matter of amount of medals it´s worse. in London we had 4 medals 0 -1 - 3, now we have 2   1-1-0.

Still there some shots in ths next 2 days. :fingers: 

Govind    9
1 minute ago, hckosice said:

well, it depend of how we look on it. we won gold, which we didn´t in London and it was our goal, so by this we did better, but in matter of amount of medals it´s worse. in London we had 4 medals 0 -1 - 3, now we have 2   1-1-0.

Still there some shots in ths next 2 days. :fingers: 

Hmm All the very best ..

hckosice    663
3 minutes ago, Govind said:

Hmm All the very best ..

Thanks mate, it´s really kind of you.

and congrats for your medals in wrestling and badminton :yes

Govind    9
Just now, hckosice said:

Thanks mate, it´s really kind of you.

and congrats for your medals in wrestling and badminton :yes

Thanks .. Much need one after long wait... . You know 3 of our athletics finished 4th in (Shooting, Gymnastic, Tennis ).. So painful....

hckosice    663

Rio 2016 Slovak Results

Day 13

Thursday August 18th, 2016

Triatlonista Richard Varga viedol po plaveckej i cyklistickej časti, napokon obsadil na Hrách XXXI. olympiády v Riu 11. miesto

Slovenský dvojkajak v zložení Erik Vlček, Juraj Tarr obsadil na 1000 m trati na OH v Riu celkové 8. miesto

Rýchlostná kanoistka Martina Kohlová v K1 na 500 m na olympijských hrách v Riu obsadila celkové 13. miesto

Slovenský triatlonista Richard Varga obsadil vo štvrtkovej olympijskej súťaži mužov v Riu de Janeiro jedenástu pozíciu. Časom 1:47:17 hodiny zlepšil 22. priečku spred štyroch rokov.

Richard Varga bol po plávaní a bicykli prvý. FOTO RENÉ MIKO/SOVRichard Varga bol po plávaní a bicykli prvý. FOTO RENÉ MIKO/SOV

Suverénnym víťazom sa stal britský obhajca z Londýna 2012 Alistair Brownlee za 1:45:01 hodiny, Varga za ním zaostal o 2:16 minúty. Druhý bol Brownleeho brat Jonathan, ktorý si na predchádzajúcich olympijských hrách pripísal bronz. Ten v Brazílii získal Henri Schoeman z Juhoafrickej republiky.

Štartovalo 55 pretekárov, do cieľa sa nedostala pätorka. Varga rovnako ako v Londýne ovládol plaveckú časť na 1500 metrov, v ktorej dosiahol medzičas 17:18 minúty. Tiež po cyklistickom úseku (38,48 km) priviedol na čele desaťčlennú skupinu lídrov, klesol až v záverečnom desaťkilometrovom behu.

Do záverečnej časti olympijského triatlonu vyštartoval z prvého miesta. Slovák Richard Varga vedel, že ho určite predstihnú lepší bežci, no veril, že si udrží pozíciu v najlepšej desiatke. V závere desaťkilometrovej trasy si už hrýzol do jazyka, no nakoniec mu vytúžená Top10 unikla tesne o jediné miesto.

Do cieľa pribehol veľmi vyčerpaný a trvalo mu niekoľko minút, kým si aspoň vydýchol, nabral trochu síl a išiel si splniť

Prvé a druhé miesto si rozdelili bratia Brownleeovci. FOTO RENÉ MIKO/SOVPrvé a druhé miesto si rozdelili bratia Brownleeovci. FOTO RENÉ MIKO/SOV

mediálne povinnosti. "Som vyšťavený na maximum. Ledva tu stojím, nohy sú zničené, neviem si predstaviť, že by som mal ísť niekedy teraz ďalší triatlon. Tento bolel. Posledné štyri kilometre som si hrýzol do jazyka a išiel som už cez hranu - nech to je hocijaké miesto, ale nech dobehnem," povedal.

Štvrtkový triatlon sa konal za slnečného počasia v teplotách okolo 29 stupňov Celzia. Náročnú trať nedokončilo päť pretekárov. Aj keď išiel v závere na hrane, Vargu ani na chvíľu nenapadlo, že by vzdal: "Tak by športovec nemal nikdy uvažovať. Olympiáda sa jednoducho nevzdáva. Snažil som sa bojovať o každú jednu pozíciu." Jeho predštartový cieľ bola najlepšia desiatka, tú síce nedosiahol, ale v cieli si nič nevyčítal. "Desiata priečka mrzí, chýbalo mi len jedno miesto, bolo to blízko, na viac som však nemal. Veril som, že nájdem silu, v stredu na tréningu som sa cítil fajn, ale v deň súťaže na rozklusaní som nemal nohy podľa predstáv. Celkove však som spokojný, pretože som išiel celý čas naplno," povedal.

Z vody vyliezol na prvom mieste. Na bicykli si udržal pozíciu vo vedúcej skupine a aj na bežeckú časť vyštartoval ako líder. "Bola to súčasť taktiky, chcel som kontrolovať situáciu. Mohol som sám skočiť na bicykel, zapnúť sa, počkal som na chalanov a spolupracovali sme. Ak by som išiel z vody zo šiesteho miesta, musel by som doťahovať vedúcu skupinu a na kopci sa išlo v prvom kole veľmi rýchlo. Aj na behu som vychádzal prvý a išiel som v podstate akúsi časovku," povedal.

Tam však už nepatril k favoritom a to sa potvrdilo aj na trati. Postupne sa prepadol až na 11. miesto. "Úvodných päť kilometrov som nešiel dobre, ďalších päť som si už musel hrýzť do jazyka a bežal som úplne na hrane. Bežal som iba so Švajčiarom Salvisbergom a trochu sme si pomáhali, keďže fúkalo, tak sme sa striedali." Top10

Absolútne vyčerpanie nášho triatlonistu v cieli. FOTO RENÉ MIKO/SOVAbsolútne vyčerpanie nášho triatlonistu v cieli. FOTO RENÉ MIKO/SOV

stratil asi tri kilometre pred cieľom. "Niečo vyše tri km pred cieľom ma obehol Austrálčan Ryan Bailie, ktorý ma obral o desiatu priečku. Držal som sa ho asi 500 metrov, ale bol výrazne rýchlejší. Utvoril si rozdiel a ten si udržal až do cieľa. Snažil som sa to prelomiť, dúfal som, že chytí krízu a ja ho obehnem, no nestalo sa," opísal rozhodujúci moment.

Aj keď mu nevyšiel pôvodný cieľ, mohol byť dvadsaťsedemročný pretekár spokojný. V Riu si zlepšil olympijské maximum spred štyroch rokov z Londýna, kde obsadil 22. priečku. "Tu to bolo náročnejšie, už len prostredím. Štartovalo sa z pláže, čo ovplyvnilo taktiku. Priznám sa, že som nemal najlepší začiatok, ale potom som sa veľmi rýchlo dostal dopredu. Pre mňa je plavecky lepšie štartovať z pontónu a v čistej vode, vo štvrtok mi tá slaná veľmi nevyhovovala," uviedol.

Na legendárnej pláži Copacabana si prišlo pozrieť zápolenie najlepších triatlonistov sveta mnoho fanúšikov. "Atmosféra bola skvelá. Síce to nebol Londýn, kde sa v Hyde parku zhromaždilo pol milióna divákov, ale v Riu sa povzbudzovalo oduševnene. Brazílčania stáli všade, najmä na kopci. Chcem sa poďakovať aj mojim fanúšikom, ktorí boli na tribúne i pozdĺž trate. Prišli ma podporiť tiež rodina a priateľka. Samozrejme, ďakujem aj všetkým priaznivcom doma, ktorí pozerali a dodávali mi veľkú energiu, snažil som sa ich nesklamať," dodal.

Triatlon - muži:
1. Alistair Brownlee (V. Brit.) 1:45:01 h, 2. Jonathan Brownlee (V. Brit.) +6 s, 3. Schoeman (JAR) +42, 4.  Murray (JAR) +49, 5. Pereira (Portug.) +51, 6. Van Riel (Belg.) +1:02 min, 7. Luis (Fr.) +1:11, 8. Mola (Šp.) +1:25, 9.  Royle (Aus.) +1:41, 10. Bailie (Aus.) +2:01, 11. Richard VARGA (SR) +2:16

Slovenský dvojkajak v zložení Erik Vlček, Juraj Tarr obsadil v A-finále K2 na 1000 m na OH v Riu de Janeiro posledné ôsme miesto. Zlato získali favorizovaní Nemci Max Rendschmidt s

Finálová jazda v podaní našich reprezentantov. FOTO JÁN SÚKUP/SOVFinálová jazda v podaní našich reprezentantov. FOTO JÁN SÚKUP/SOV

Marcusom Grossom, striebro patrí Srbom Markovi Tomičevičovi s Milenkom Zoričom. Bronz si vypádlovali Austrálčania Ken Wallace s Lachlanom Tameom. Vlček v K2 zopakoval výsledok z OH 2012 v Londýne, kde štartoval s Petrom Gellem.

Zverenci trénera Petra Likéra figurovali po polovici trate na piatej priečke, po druhej päťstovke klesli o tri pozície. Za víťaznými Nemcami zaostali o vyše päť sekúnd. Vlček s Tarrom sa pred odletom do Ria na K2 špeciálne nepripravovali a už postup medzi elitnú osmičku bol pre nich úspechom. Ich prioritou je totiž štvorkajak, v ktorom sa predstavia spoločne s Denisom Myšákom a Tiborom Linkom. Finále K4 na olympijskom kilometri je na programe v sobotu popoludní SELČ.

Tarra mrzelo, že vo finále K2 s Vlčekom nepredbehli aspoň jednu loď. "Mrzí nás ten záver, mohli sme byť na siedmom mieste. Ale to bol len prvý pocit. Už si z toho ďalej nemusíme robiť hlavu, lebo bolo prekvapenie, že sme vôbec postúpili do finále. Bol to pre nás dobrý tréning na K4. Trochu sme sa prepálili. Potrebujeme takpovediac dostať svaly do pohybu."

Vlček bol pred štartom finálovej jazdy realista. "Rátali sme s tým, že skončíme na ôsmej priečke, aj keď ja som veril, že by to mohlo byť aj siedme miesto. Teraz sa trochu vydýchame, sadneme do štvorky, povozíme sa. Predsa je to len iný posed, v štvorkajaku sme nepádlovali už dva dni."  

Výsledky A-finále K2 na 1000 m:
1. Rendschmidt, Gross (Nem.) 3:10,78, 2. Tomičevič, Zorič (Srb.) + 0,190, 3. Wallace, Tame (Austr.) +1,810, ..., 8. Erik VLČEK, Juraj TARR (SR) +5,140

Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Martina Kohlová obsadila v B-finále K1 na 500 m na OH v Riu de Janeiro piate miesto s vyše sekundovou stratou na Rusku Jelenu

Martina kohlová počas B-finále. FOTO JÁN SÚKUP/SOVMartina kohlová počas B-finále. FOTO JÁN SÚKUP/SOV

Anjušinovú. Celkovo ju klasifikovali na 13. priečke. Jej olympijským maximom zostáva 10. pozícia z Ria v šprinte na 200 m.

"Dala som do toho všetko a som spokojná. Toto je kráľovská ženská disciplína, proste ženský kajak na 500 m je vždy najsilnejšie obsadený a myslím si, že byť na 13. mieste na olympiáde je pekný výsledok. Keď k tomu pripočítam to desiate miesto z dvestovky, myslím si, že sa nemám za čo hanbiť," uviedla Kohlová.

Výsledky B-finále K1 na 500 m:
1. Anjušinová (Rus.) 1:57,20, 2. Ponomarenková Janičová (Slov.) +0,340, 3. Portelová (Port.) +0,860, ..., 5. Martina KOHLOVÁ (SR) +1,01.

hckosice    663

Day 13

CANOEING SPRINT:  Men´s K2-1000m

8th. ERIK VLČEK/JURAJ TARR 3:15.916min.

"A" Final : 8th. ERIK VLČEK/JURAJ TARR 3:15.916min.

861470_625x.jpg?rev=1

CANOEING SPRINT:  Women´s K1-500m

13th. MARTINA KOHLOVÁ 1:58.211min.

"B" Final : 5th in Final B  MARTINA KOHLOVÁ 1:58.211min - Overall 13th.

3-526a7c20911b809ce9e54dc41bd4738b751690

TRIATHLON:  Men´s Individual Race

11th. RICHARD VARGA 1:47:17h.

Final : 11th. RICHARD VARGA 1:47:17h.

2013061_600x400.jpeg?rev=3

hckosice    663

:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK

DAY 14

Friday, August 19th, 2016

13:00 - 17:20 :  ATHLETICS - Men's 50km Race Walk - Final (DUŠAN MAJDÁN, MARTIN TIŠŤAN, MATEJ TÓTH)

DUŠAN MAJDÁN

(26th.)

3:58:25h.

MARTIN TIŠŤAN

(DSQ) 

DSQ at 8km

MATEJ TÓTH

(1st.)

3:40:58h.

GOLD MEDAL

14:51 - 15:07 :  CANOEING SPRINT - Men's K4-1000m - Heats (DENIS MYŠÁK/ERIK VLČEK/JURAJ TARR/TIBOR LINKA)

(4th.) 

2:55.628min. Q to SF

15:36 - 15:44 :  CANOEING SPRINT - Men's K4-1000m - Semifinals (DENIS MYŠÁK/ERIK VLČEK/JURAJ TARR/TIBOR LINKA)

(2nd.) 

2:59.362min. Q to Final "A"

19:30 - 21:15 :  ATHLETICS - Women's 20km Race Walk - Final (MÁRIA CZÁKOVÁ, MÁRIA GÁLIKOVÁ)

MÁRIA CZÁKOVÁ

(48th.)

1:38:29h.

MÁRIA GÁLIKOVÁ

(55th.) 

1:40:35h.

02:05 - 03:25 :  ATHLETICS - Men's Hammer Throw - Final (MARCEL LOMNICKÝ)

(5th.) 

75.97m.

hckosice    663

Rio 2016 Slovak Results

Day 14

Friday August 19th, 2016

3-eb8a485f3f281ce0df0992bd0dfdb33854e62c

Chodec Matej Tóth triumfoval na 50 km trati na OH v Riu a získal druhú zlatú medailu pre Slovensko na Hrách XXXI. olympiády

Kladivár Marcel Lomnický dosiahol na OH v Riu životný úspech, vo finále skončil na 5. mieste

Slovenský štvorkajak postúpil do finále na OH v Riu na 1000 m a v sobotu bude bojovať o medaily

Slovenský chodec Matej Tóth sa stal olympijským víťazom na 50 km. Vo štvrtkových pretekoch na pláži Pontal triumfoval v čase 3:40:58 h, s 18-sekundovým náskokom pred obhajcom zlata z

Úvod pretekov na 50 km. FOTO TASR/MICHAL SVÍTOKÚvod pretekov na 50 km. FOTO TASR/MICHAL SVÍTOK

Londýna Austrálčanom Jaredom Tallentom. Tóth tak pre Slovensko získal prvú olympijskú atletickú medailu v ére samostatnosti.

Tridsaťtriročný chodec VŠC Dukla Banská Bystrica nastúpil necelé tri km pred cieľom a dokázal svoj únik doviesť do úspešného konca. Bronz putuje napokon predsa len do Japonska. Kanadská výprava podala protest po tom, čo Hirooki Arai vrazil pri obiehaní do Evana Dunfeeho a ten úplne stratil rytmus. Pôvodne tretieho Japonca Hirookiho Araia diskvalifikovali, vzápätí však podala protest aj japonská výprava a bronz sa vrátil Araiovi.

Tóth potvrdil pozíciu jedného z favoritov a k vlaňajšiemu titulu majstra sveta pridal do svojej zbierky aj najcennejší kov z olympiády. Po striebre vodného slalomára Mateja Beňuša v C1 a zlate deblkanoistov Ladislava a Petra Škantárovcov tak vybojoval v Riu pre Slovensko tretiu medailu. "Som rád, že som si to mohol vychutnať, že to nebol úplne zdrvujúci finiš. Aj keď som mal toho už naozaj dosť, bolo to krásne a užil som si tých záverečných sto metrov," uviedol Tóth.

Ďalší slovenský reprezentant Dušan Majdán dobehol na 26. mieste v osobnom maxime (3:58:25), na víťazného krajana stratil 17:27 min. Martinovi Tišťanovi premiéra pod piatimi kruhmi nevyšla, keď ho diskvalifikovali ešte pred desiatym kilometrom, všetky tri červené karty dostal za ohnuté koleno.

Momentka počas súťaže. FOTO TASR/MICHAL SVÍTOKMomentka počas súťaže. FOTO TASR/MICHAL SVÍTOK

Hneď po štarte nastúpil Diniz a na piatom kilometri už mal polminútový náskok na hlavnú skupinu, ktorú viedol Tóth. Francúzsky spolufavorit nastolil neskutočné tempo, postupne budoval náskok pred svojimi prenasledovateľmi, zároveň však vyvstávali otázky, či to držiteľ svetového rekordu "neprepálil". Slovenský reprezentant reagoval, viackrát sa pokúšal rozhýbať skupinu a odpútať od zvyšnej osmičky, tá ale jeho snahy likvidovala. V polovici pretekov strácal na Diniza 1:40 min. Manko začali prenasledovatelia kresať, až keď nastúpil Kanaďan Dunfee. Po dvoch hodinách a 20 minútach prišiel šok, keď vysilený Diniz zastavil držiac si brucho a iba s vypätím síl sa dokázal zavesiť na Dunfeeho. Preteky zrazu dostali nový rozmer a boj o medaily sa otvoril. V silnejúcej horúčave, umocnenej vysokou vlhkosťou vzduchu, vyčerpaní chodci postupne odpadávali a pred 40. kilometrom klesol k zemi aj Diniz.

Počas celých pretekov vládli náročné podmienky. FOTO TASR/MICHAL SVÍTOKPočas celých pretekov vládli náročné podmienky. FOTO TASR/MICHAL SVÍTOK

Na pomoc mu pribehli ošetrovatelia, Francúz však dokázal vstať a pokračovať. Dunfee sa nedokázal päťčlennej skupinke, v ktorej čakal na atak aj Tóth, výraznejšie vzdialiť a desať km pred cieľom ho prenasledovatelia pohltili. Čelná skupina sa potrhala a taktovky sa zhostil Austrálčan Tallent. Obhajca olympijského prvenstva z Londýna si vytvoril pred konkurentmi približne polminútový náskok. Šesť kilometrov pred cieľom sa ho vydal stíhať Tóth. Sekundu po sekunde začal ukrajovať zo straty, necelé tri km pred cieľom ho dobehol a hneď aj nastúpil. Tallent už nedokázal zareagovať a tak slovenský reprezentant mohol v cieli na Olympijskom štadióne sláviť s národnou vlajkou historické zlato.

"Ešte v poslednej otočke, aj keď som mal veľký náskok, som si stále nebol istý ziskom zlata. Išiel som, čo to dalo. Až keď som si vzal vlajku, som sa obzrel a vtedy som zistil, že je to moje a že už to nepustím," tešil sa zverenec trénera Mateja Spišiaka. "Nedá sa to s ničím iným porovnať. V športovej kariére je to môj okamih číslo jeden. Získal som športovú nesmrteľnosť, nemôže mi to nikto zobrať. Nádhera, niečo úžasné, ťažko to opísať slovami," dodal.

Tóth dosiahol historický míľnik desať dní pred prvým výročím svojho triumfu na svetovom šampionáte v Pekingu. Zlatú

Záver pretekov prešiel Matej Tóth so slovenskou vlajkou. FOTO TASR/MICHAL SVÍTOKZáver pretekov prešiel Matej Tóth so slovenskou vlajkou. FOTO TASR/MICHAL SVÍTOK

medailu mu v piatok po 20.00 SELČ odovzdá jediná slovenská členka Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Danka Barteková.

"Ani neviem, čo mám povedať, je to tak úžasná vec," priznal Tóthov tréner Spišiak. "Splnili sa mi všetky sny a sny všetkých ľudí okolo, všetkých generácií chodcov. Strašne sa teším. Matej predviedol fantastický výkon, bol to majstrovský kúsok, úžasné. Počas priebehu pretekov som bol celkom pokojný, neplašili sme sa ani pri únikoch Diniza či Tallenta, aj keď ten bol už naozaj na hrane. Stále sme verili, že to bolo prepísknuté. Matej to mal všetko spočítané a ten záver - to všetci videli. Vyhral olympiádu, čo k tomu viac povedať..."

Chôdza na 50 km:
1. Matej TÓTH (SR) 3:40:58 h, 2. Jared Tallent (Austr.) +18 s, 3. Hirooki Arai, 4. Evan Dunfee (Kan.) +40, 5. Wej (Čína) +2:02, 6. Heffernan (Ír.) +2:57, 7. Haukenes (Nór.) +5:35, 8. Diniz (Fr.) +5:45, 9. Bonfim (Braz.) +6:04, 10. Erickson (Austr.) +7:42, 11. Čen-tung (Čína) +7:52,, ..., 26. Dušan MAJDÁN (SR) +17:27, Martina TIŠŤANA (SR) diskvalifikovali

Slovenský atlét Marcel Lomnický sa v olympijskom finále hodu kladivom v Riu de Janeiro umiestnil na piatej priečke. Jeho najlepší výkon mal hodnotu 75,97 metra, dosiahol ho v piatej sérii.

Víťazom sa stal Dilšod Nazarov z Tadžikistanu za 78,68 metra, druhý skončil Bielorus Ivan Tichon (77,79 m), tretí bol poľský víťaz kvalifikácie Wojciech Nowicki (77,73).

Medzi medailové pozície a Lomnického sa vklinil Mexičan Diego Del Real, ktorý slovenského reprezentanta zdolal o osem centimetrov. Lomnický sa pri svojej druhej účasti pod piatimi kruhmi výrazne zlepšil, v Londýne 2012 nepostúpil z kvalifikácie. V brazílskom finále si pripísal sériu 73,33 m, 72,65 m, 74,96 m, 75,09 m, 75,97 m, 74,64 m.

"Považujem to za svoj životný úspech, bolo to moje prvé olympijské finále. Veľmi som si ho užil, bojoval som až do posledného pokusu a som šťastný," povedal člen VŠC Dukla Banská Bystrica, ktorý má na konte piate miesto z tohtoročných majstrovstviev Európy či ôsmu pozíciu na MS 2013 aj 2015.

Lomnický bol pred posledným kolom pokusov veľmi blízko k bronzovej medaile. "Na OH nejde o výkon, ale o umiestnenie. Kruh je dosť pomalý a spomaľoval každého. V týchto podmienkach je 76 metrov veľmi kvalitný výkon. Keď som išiel na svoj posledný pokus a chýbalo mi iba osem centimetrov na bronz, tak som sa ešte snažil zo seba dostať jeden dobrý hod, no nevyšiel mi. V piatok som sa však dobre zobudil, celý deň som sa cítil výborne a naozaj som si to užil. Viac by ma mrzelo, keby som skončil štvrtý o osem centimetrov," dodal Lomnický.

Muži - hod kladivom - finále:
1. Dilšod Nazarov (Tadž.) 78,68 m (séria 76,16, 77,27, 78,07, 77,17, 78,68, 77,68), 2. Ivan Tichon (Biel.) 77,79, 3. Wojciech Nowicki (Poľ.) 77,73, 4. Del Real (Mex.) 76,05, 5. Marcel LOMNICKÝ (SR) 75,97 (séria 73,33, 72,65, 74,96, 75,09, 75,97, 74,64).

Slovenský štvorkajak v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka sa prebojoval do A-finále K4 na 1000 m na OH v Riu de Janeiro. Úradujúci majstri sveta vďaka výbornému záveru vyhrali druhé semifinále pred loďami Španielska a Francúzska.

Rusi, ktorí 750 metrov viedli, skončili napokon až štvrtí za Francúzmi a predstavia sa v B-finále. Káštvorka budú mať v sobotu šancu získať pre slovenskú rýchlostnú kanoistiku štvrtú olympiíjskú medailu v ére samostatnosti. Vlček s Tarrom majú vo svojej zbierke striebro z Pekingu 2008. Vlček bol aj členom bronzovej lode z Atén 2004.

Slováci v piatok na Lagoa Stadium najskôr absolvovali rozjazdu. Do cieľa prišli druhí za Nemcami, ktorí si zabezpečili priamy postup do A-finále. Z druhej rozjazdy sa priamo do bojov o medaily kvalifikovali Česi. V semifinále sa slovenský štvorkajak od štartu držal na druhej pozícii za Rusmi. V závere dokázal vystupňovať tempo a napokon triumfoval s takmer sekundovým náskokom pred Španieimi. Z úvodného semifinále postúpili Austrálčania, Portugalci a Srbi.

Výsledky druhého semifinále K4 na 1000 m:
1. Denis MYŠÁK, Erik VLČEK, Juraj TARR, Tibor LINKA (SR) 2:59,36, 2. Španielsko +0,870, 3. Francúzsko +1,530 - postúpili do A-finále.
Výsledky prvého semifinále K4 na 1000 m:
1. Austrália 2:58,22, 2. Portugalsko +0,010, 3. Srbsko  +1,410 - postúpili do A-finále, 4. Kazachstan +2,370, 5. Maďarsko +2,420, 6. Argentína +2,730 - postúpili do B-finále

4-b7931d298684a4ee6ebd403dc3cc6134607493

2015985_1000x.jpeg?rev=2

Athletics+Olympics+Day+14+dvoIDkg2E9Zl.j

matej-toth-of-slovakia-celebrates-winnin

hckosice    663

Day 14

ATHLETICS:  Men´s 50km Race Walk

26th. DUŠAN MAJDÁN 3:58.25h.

Final :  26th. DUŠAN MAJDÁN 3:58.25h.

2015626_600x400.jpeg?rev=3

-. MARTIN TIŠŤAN DSQ.

Final : -. MARTIN TIŠŤAN DSQ. at 7th Km.

2014374_625x.jpeg?rev=3

1st. MATEJ TÓTH 3:40.58h.

Final :  1st. MATEJ TÓTH 3:40.58h.

GOLD MEDAL

OLYMPIC CHAMPION

MCOx.na_snimke_slovensky_atlet_matej_tot

matej-toth-nestandard2.jpeg

ATHLETICS:  Men´s Hammer Throw

5th. MARCEL LOMNICKÝ 75.97m.

Final :  5th. MARCEL LOMNICKÝ 75.97m.

Lomnicky2-1000x666.jpg

ATHLETICS:  Women´s 20km Race Walk

48th. MÁRIA CZÁKOVÁ 1:38.29h.

Final :  48th. MÁRIA CZÁKOVÁ 1:38.29h.

2015609_600x400.jpeg?rev=3

ATHLETICS:  Women´s 20km Race Walk

55th. MÁRIA GÁLIKOVÁ 1:40.35h.

Final :  55th. MÁRIA GÁLIKOVÁ 1:40.35h.

qFMSJlA1TmHu_G_VHTgyQg%7EMaria-Galikova-

CANOEING SPRINT:  Men´s K4-1000m

2nd. DENYS MYŠÁK/ERIK VLČEK/JURAJ TARR/TIBOR LINKA 2:59.362min.

Heats : 2nd. in Heat 1 DENYS MYŠÁK/ERIK VLČEK/JURAJ TARR/TIBOR LINKA 2:55.628min. (Overall 4th in Heats)

- Qualified to Semifinal

Semifinal :   1st. in Semifinal 2 DENYS MYŠÁK/ERIK VLČEK/JURAJ TARR/TIBOR LINKA 2:59.362min.

- Qualified to "A" Final

aLDr0HqeTACZPIaFJoYiWQ%7EDenis-Mysak-Eri

hckosice    663

DAY 15

Saturday, August 20th, 2016

15:12 - 15:20 :  CANOEING SPRINT - Men's K4-1000m -  Final (DENIS MYŠÁK/ERIK VLČEK/JURAJ TARR/TIBOR LINKA)

(2nd.)

3:05:044min.

SILVER MEDAL

hckosice    663

Rio 2016 Slovak Results

Day 15

Saturday August 20th, 2016

14054169_1225857954126180_91118848547383

Štvorkajak v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka vybojoval na 1000 m trati na olympijských hrách v Riu striebornú medailu

Slovenský štvorkajak v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka získal na OH v Riu de Janeiro striebro. Úradujúci majstri sveta finišovali v A-finále K4 na 1000 m na druhom mieste s takmer trojsekundovou stratou za suverénnym nemeckým kvartetom Marcus Gross, Max Hoff, Tom
Finále v podaní slovenskej K4. FOTO JÁN SÚKUP/SOVFinále v podaní slovenskej K4. FOTO JÁN SÚKUP/SOV
Liebscher, Max Rendschmidt.

Pre slovenskú rýchlostnú kanoistiku je to štvrtá olympijská medaila v ére samostatnosti. Káštvorka sa na Lagoa Stadium postarala o štvrtý cenný kov pre SR v Riu. Zlato vybojovali v Brazílii vodní slalomári bratranci Ladislav a Peter Škantárovci (C2) a Matej Tóth v chôdzi na 50 km. Striebro ukoristil na divokej vode Matej Beňuš (C1).

Slovenský štvorkajak sa držal od úvodných metrov na druhej pozícii za Nemcami, ktorí to rovnako ako v piatkovej rozjazde od štartu napálili. Dvesto metrov pred cieľom sa na druhú priečku dostali Česi, no Slováci sa vďaka skvelému finišu vrátili na striebornú pozíciu. Vlček, ktorý v cieli prevrátil loď, sa pri piatom olympijskom štarte dočkal tretej medaily v kráľovskej disciplíne a zaradil sa medzi kanoistické legendy. V Sydney 2000 bol desaťnásobný majster sveta štvrtý, v Aténach 2004 bronzový, v Pekingu 2008 v jednej lodi s Tarrom strieborný. Pred štyrmi rokmi v Londýne skončil najúspešnejší slovenský kajakár v histórii v K4 šiesty. "Olympijská medaila z Ria chutí fantasticky, je
Slováci v cieli. FOTO TASR/MICHAL SVÍTOKSlováci v cieli. FOTO TASR/MICHAL SVÍTOK
krajšia ako hociktorá iná. Bol to pre nás extrémne ťažký rok fyzicky aj psychicky. Verili sme si, potom sme si zasa prestali veriť. V K2 sme toho veľa nenatrénovali a nečakali sme od seba veľa. V K4 sme však vedeli, že z toho môže byť medaila. Rodila sa ťažko, strašne to bolelo, ale stálo to za to," povedal Vlček v prvej reakcii pre RTVS…  

S myšlienkou dať dokopy dvoch skúsených harcovníkov s dvomi mladíkmi prišiel vlani bývalý kajakár Štefan Viszlay. Novozložená loď vyletela na výslnie ako kométa. Po treťom mieste na podujatí Svetového pohára v nemeckom Duisburgu triumfovala v auguste na MS v Miláne. Premožiteľov na olympijskom kilometri nenašla ani na tohtoročných ME v Moskve a v Riu potvrdila medailové ambície. "Sú to úžasné, neopisateľné pocity. Je to moja prvá olympijská medaila. Dúfam, že sa to ešte niekedy zopakuje," tešil sa z prvého cenného kovu spod piatich kruhov Linka. Tarr sa poďakoval všetkým, ktorí ich poporovali. "Ďakujem všetkým, ktorí stáli za nami. Bol to experiment, ktorý vyšiel. Odborníci hovoria, že to chce čas, kým to dozreje. Za necelý rok sme toho dokázali veľmi veľa," uviedol najskúsenejší zo
Medailová radosť. FOTO TASR/MICHAL SVÍTOKMedailová radosť. FOTO TASR/MICHAL SVÍTOK

slovenského kvarteta pre RTVS.

Už na OH v Aténach patril slovenský štvorkajak medzi topfavoritov. Bratia Richard a Michal Riszdorferovci, Vlček a Juraj Bača na vrcholných podujatiach dva roky valcovali konkurenciu, deň D im však nevyšiel podľa predstáv. Vo finále nestačili na Maďarov ani na Nemcov. O štyri roky neskôr v Pekingu nahradil Baču na poste zadáka Tarr a káštvorka si o stupienok polepšila. Vo finále finišovala druhá za Bielorusmi.

Pred londýnskou olympiádou nastali trenice okolo zloženia posádky. V anglickej metropole slovenská vlajková loď štartovala bez bratov Riszdorferovcov s novým "háčikom" Petrom Gellem a Martinom Jankovcom. Na méte 250 m ešte figurovala na medailových priečkach, v závere však zaostala za konkurentmi a v cieli bolo z toho napokon iba šieste meisto.      

Výsledky A-finále K4 na 1000 m:    
1. Marcus Gross, Max Hoff, Tom Liebscher, Max Rendschmidt (Nem.) 3:02,140, 2. Denis MYŠÁK, Erik VLČEK, Juraj TARR, Tibor LINKA (SR) +2,900, 3. Josef Dostal, Daniel Havel, Jan Sterba, Lukas Trefil (ČR) +3,030, 4. Austrália +4,590, 5. Španielsko +4,630, 6. Portugalsko +5,340, 7. Francúzsko +5,350; 8. Srbsko +8,100

14051765_1225858267459482_77273290838599