website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

1 hour ago, Aleksandar Marjanovic said:

 

Nazalost, hronicni problem ovog tima je prijem servisa. On je preduslov da bi ova ekipa igrala dobro. Nije mi jasno zasto Rosic nije igrao juce kada je protiv Bugarske odigrao bez greske. Verovatno neki raniji interni dogovor pre sampionata. Nemci su npr.imali mnogo bolji prijem, i u 3. 4. i 5.setu. Nema tu mnogo filozofije, i nece se mnogo promeniti ni kada se Ivovic vrati, niti Nikola tu moze ne znam sta promeniti, prosto utakmice u kojima nam je prijem dobar dobijamo, one u kojima nije dobar gubimo, i to je to. Dok je ova generacija na okupu, igracemo pormenljivo, sto ne znaci da ne mozemo da osvajamo medalje, ali tesko ce nam se dogoditi serija od 5,6 meceva sa dobrim prijemom, prosto ovi igraci su takvi i to je to. Kada kazem los prijem uopste ne mislim na katastrofalne greske pri prijemu, i direktne poene, vec na prijem zbog koga dizac mora izlaziti konstantno na 3 metar, sto mu znatno otezava organizaciju igre, prvog tempa, brzinu odigravanja, vreme da protivnik formira i trojni blok itd...

Rekao si sve. :d Mislim da je takvo stanje jos od vremena povlacenja Vujevica i Grbica,od tada nam prijem ne valja. Sve si u pravu. Dizaci se onda muce i napadi su onda traljavi. Ali kako ocekivati dobrog primaca kada evo godinama nemamo dobre juniore i kadete? Kako napraviti sjajnog primaca ako nema osnova? Ako se nesto bitno ne promijeni opet ce nam OI biti samo san.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, ChandlerMne said:

Rekao si sve. :d Mislim da je takvo stanje jos od vremena povlacenja Vujevica i Grbica,od tada nam prijem ne valja. Sve si u pravu. Dizaci se onda muce i napadi su onda traljavi. Ali kako ocekivati dobrog primaca kada evo godinama nemamo dobre juniore i kadete? Kako napraviti sjajnog primaca ako nema osnova? Ako se nesto bitno ne promijeni opet ce nam OI biti samo san.

uzmes stranca kao Italija i resen problem :lol:

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, ChandlerMne said:

Rekao si sve. :d Mislim da je takvo stanje jos od vremena povlacenja Vujevica i Grbica,od tada nam prijem ne valja. Sve si u pravu. Dizaci se onda muce i napadi su onda traljavi. Ali kako ocekivati dobrog primaca kada evo godinama nemamo dobre juniore i kadete? Kako napraviti sjajnog primaca ako nema osnova? Ako se nesto bitno ne promijeni opet ce nam OI biti samo san.

Imamo mi juniore i kadete, ali nisu dovoljno kvalitetni. U sustini ne postoji resenje, takva generacija. Pa i Rusi do pojave Grankina nisu imali kvalitetnog tehnicara, a velika su odbojkaska nacija. Ne moze nam svaka generacija biti vrhunska, Nije realno da imamo i fudbalere, i kosarkase, i vaterpoliste i rukometase i odbojakase, uvek u vrhu. Nismo vise bivsa SFRJ sa 23 miliona stanovnika. Baza za pojedine sportove se dramaticno smanjuje. I nisu problem samo primaci, i tehnicari su problem. Ne vidim ja da mi sem Jovovica imamo nekog tehnicara na top nivou.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Jesse_Pinkman) said:

Brzas:whistle: 

Prvenstvo odigrano bez Ivovica a i Atanasijevica uz sjajnog Luburica!!

Posto nemamo neke juniore bilo bi lepo da se pojavi jos jedan Luburic:d

namerno sam napisala ne bi li ih krenulo :d

 

Luburic je bolji od Atanasijevica bar trenutno

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Jesse_Pinkman) said:

Dobro je da su uzeli medalju, drago mi je zbog Grbica jer bi 4. mesto bilo bas lose po njega!! 

 

meni se ovo nista ipak ne svidja

 

a Belgije mi je tako zao :(

sjajni su ove sezone i sad su ostali bez medalje, i jos su zrtva namestanja FIVB-u u Svetskoj ligi :(

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, DaniSRB said:

meni se ovo nista ipak ne svidja

 

a Belgije mi je tako zao :(

sjajni su ove sezone i sad su ostali bez medalje, i jos su zrtva namestanja FIVB-u u Svetskoj ligi :(

Na ovo se moramo naviknuti. Na igru toplo hladno sa puno oscilacija. Ipak je medalja medalja. Jedna Francuska je odigrala ocajan sampionat. 

 

Uros Kovacevic nije imao niti jedan, i to slovima, niti jedan perfektan prijem. Kako uopste funkcionisemo bez prijema nije mi jasno. 

 

Proslo je vreme konstantnih rezultata u odbojci. Jedna Francuska nije konstantna, sta drugi da ocekuju. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...