website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

18 hours ago, Майкл said:

 

Ovako bar imamo sporadične uspehe - medalje u neolimpijskim disciplinama, srebra rukometaških ekipa, medalje dvojaca bez kormilara, čak su i Beđik/Vasić došli do svetske bronze... 

 

Ako mene pitaš, to je malo naspram potencijala koji imamo, ali bolje išta nego ništa, bilo sredstava ili ne, oni će ostati ili, još gore, otići u druge saveze, toliko su jaki... Država trenutno nema interesa da suzbije tu pojavu, tužno, ali istinito.

 

Nažalost, imamo mnogo većih problema od sportskih saveza, iako i tu odlaze velika svota novca, ostalo je još gore... Nije lako, priznaćemo. :( Godinama su radili na tome da se učvrste, svi u svojim sferama.

Iskreno, zamenio bih sve medalje sa SP u veslanju za jednu na OI!!! Veslanje je kao i kajak kao i tekvondo... sport koji ljudi prate jedino na OI, mozda pratimo ti i ja van OI ali svi vrednuju samo medalje sa OI!!!

Zaboravio si dve medalje za rukomet sa Univerzijade!!!:d

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Jesse_Pinkman) said:

Iskreno, zamenio bih sve medalje sa SP u veslanju za jednu na OI!!! Veslanje je kao i kajak kao i tekvondo... sport koji ljudi prate jedino na OI, mozda pratimo ti i ja van OI ali svi vrednuju samo medalje sa OI!!!

Zaboravio si dve medalje za rukomet sa Univerzijade!!!:d

 

Koliko god imali kvalitetne pojedince do medalje na OI se ne može doći ni dvogodišnjim radom, a kamoli polugodišnjim. Potrebno je bar 3-4 godine da se čamac uvesla i dođe do medalje. Uglavnom je ogromna razlika u kvalitetu između A i B finala. 

Link to comment
Share on other sites

Stasa Gejo je pre neki dan osvojila 4. mesto na sk za seniore u penjanju u disciplini bouldering, Takodje je pre 20ak dana postala Evropska juniorska prvakinja. Inace na OI ce biti kombinacija od tri discipline (ove u kojoj se ona takmici, onda sport climbing i speed). A inace ona je svetska prvakinja za juniore u kombinaciji iz 2015. Tako da mislim da nece biti problema da bude medju 20 takmicara koji ce ici u Tokio. Naravno ako joj je to bude cilj. A cim je "serovala"na fb objavu da je penjanje na programu OI 2020. onda mislim da ce pokusati.

Edited by dareza
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, dareza said:

Stasa Gejo je pre neki dan osvojila 4. mesto na sk za seniore u penjanju u disciplini bouldering, Takodje je pre 20ak dana postala Evropska juniorska prvakinja. Inace na OI ce biti kombinacija od tri discipline (ove u kojoj se ona takmici, onda sport climbing i speed). A inace ona je svetska prvakinja za juniore u kombinaciji iz 2015. :) Tako da mislim da nece biti problema da bude medju 20 takmicara koji ce ici u Tokio.

 

:clap: 

 

Super ide i odbojkašicama na U19 EP, obzirom da većina ima 16-17 godina :d Verovatno neće ući u borbu za medalje zbog neravnopranih grupa, ali šta da se radi... :( 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Майкл said:

 

:clap: 

 

Super ide i odbojkašicama na U19 EP, obzirom da većina ima 16-17 godina :d Verovatno neće ući u borbu za medalje zbog neravnopranih grupa, ali šta da se radi... :( 

Grupe su uzasne. Ona druga grupa je presmesna. Lagano bismo izasli iz nje sa prvim mestom. Ali sta da se radi. Bitno je da ima talenata. Kad pogledam onu listu sa poenima, tri imena se izdvajaju ( Lazovic,Kocic (koja je debitovala za seniorke na GP u Japanu) i Buklic).

Edited by dareza
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dareza said:

Grupe su uzasne. Ona druga grupa je presmesna. Lagano bismo izazli iz nje sa prvim mestom. Ali sta da se radi. Bitno je da ima talenata. Kad pogledam onu listu sa poenima, tri imena se izdvajaju ( Lazovic,Kocic (koja je debitovala za seniorke na GP u Japanu) i Buklic).

 

Prosto je neverovatno da Srbija, Nemačka, Rusija i Italija budu u istoj grupi :( 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Майкл said:

 

Prosto je neverovatno da Srbija, Nemačka, Rusija i Italija budu u istoj grupi :( 

Mi smo nazalost morali da igramo tri kruga kvalifikacija, zato sto je Lazovic bila povrdjena u drugom i nismo imali sanse da se kvalifkujemo, pa smo onda pilikom zreba i slabo bili plasirani. A steta jer, od 2012 stalno uzimamo medalja na U19.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, dareza said:

Mi smo nazalost morali da igramo tri kruga kvalifikacija, zato sto je Lazovic bila povrdjena u drugom i nismo imali sanse da se kvalifkujemo, pa smo onda pilikom zreba i slabo bili plasirani. A steta jer, od 2012 stalno uzimamo medalja na U19.

 

Kao što si rekao već, bitno je da imamo talenata :d Takođe, drago mi je da vidim da je selektorka takođe mlada i da se Čitaković uključila u rad mlađih selekcija :) 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Майкл said:

 

Kao što si rekao već, bitno je da imamo talenata :d Takođe, drago mi je da vidim da je selektorka takođe mlada i da se Čitaković uključila u rad mlađih selekcija :) 

Mozda posle srebra iz Rija, ne moze i ovde medalja. :d A mislim da je to i bitnije. Za dzabe da imas milion medalja u mladjim kategorijama, kad posle ne bude nista. :d Neka iz svake generacije izadje po jedna Tijana i nema brige na Tokio i 2024 :d

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...