website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

Српска каратисткиња Јована Прековић освајила је бронзану медаљу у категорији до 61 кг на такмичењу Светске лиге у Ротердаму. Младој каратисткињи карате клуба ,,Књаз,” из Аранђеловца је ово нова медаља након освајања златне медаље у Паризу.

На путу ка бронзаној медаљи Јована је савладала пет противница, али је од Кинскиње Јин Јиаојан поражена у необичном мечу.

На почетку меча повела је кинескиња са 1:0. Јована је одмах изједначила И са неколико успешних акција остварила предност од чак 5:2. Остало је 6 секунди до краја када је Кинескиња напала ножним ударцем који се могао судити као контакт али ипак на инсистирање хрватског судије Берака досуђена су три поена за Кинескињу. Тако се меч завршио нерешено али због првог постигнутог поена победа је припала Кинескињи.

У борби за бронзу Јована Прековић је савладала Перуанку Александру Гранде са 2:0 и наставила успешну серију наступа.

"Задовољна сам резултатом који са постигла у Ротердаму и освојеном бронзаном медаљом али остаје жал за полуфиналним мечом који сам радила са Кинескињом. Водила сам резултатом 5:2, а онда сам дозволила да ми судије кроје меч за шта сам и сама крива јер сам им пружила такву могућност. То се неће више догодити..." Изјавила је Јована Прековић након освајања бронзане медаље

"Јована Прековић је и током ове Светске лиге у Ротердаму показала да поседује врхунски квалитет и да је потпуно реално да буде најозбиљнији кандидат за учешће на Олимпијским играма у Токију 2020. године. Оно што се десило са Кинескињом је добра лекција да се меч мора водити до последње секунде али како је реч о младој такмичарки ово је само једна добра лекција и искуство. Много је важније што је Јована у том мечу направила 5 чистих поена и то на веома ефектан начин. " рекла је Роксанда Атанасов тренер Јоване Прековић и Карате клуба " Књаз" из Аранђеловца.

Од осталих српских репрезентативаца значајнији резултат остварио је млади Стефан Сувајчевић освајањем седмог места у дисциплини ката, док је мушки ката тим био 5.

Link to comment
Share on other sites

Белгија Г1 турнир

 

Сениори:
Злато: Вања Станковић (до 49кг)
Сребро: Ана Бајић (преко 73кг)
Бронза: Милош Гладовић (до 58кг), Никола Вучковић(до 63кг), Милош Голубовић (до 80кг), Стојан Рабијац (до 80кг), Александра Радмиловић (до 57кг)

Јуниори:
Злато: Михаило Радаковић (преко 78кг), Серђа Стевић (до 55кг), Александра Перишић (до 59кг), Надица Божанић (до 63кг)
Сребро: Душан Божанић (до 68кг), Марко Марковић (до 73кг), Вања Мићић (до 78кг)
Бронза: Велимир Величковић (до 63кг), Анђела Кујунџић (до 52кг)

Кадети:
Злато: Никола Лончар (до 57кг), Лазић Марко (до 61кг), Јован Милутиновић (до 65кг), Емилија Радиловић (до 47кг)
Сребро: Лазар Драгојевић (до 61кг)
Бронза: Реља Ивковић (до 37кг), Никола Лукић (до 45кг), Ђорђе Пурић (до 49кг), Јована Васиљевић (до 41кг), Сандра Стамевски (до 59кг)

 

Тијана се опет такмичила до 53кг и изгубила је у четвртфиналу од неке из Данске, Дамир је предао меч у четвртфиналу....Милица и Драшко се нису овде такмичили.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DaniSRB said:

Белгија Г1 турнир

 

Сениори:
Злато: Вања Станковић (до 49кг)
Сребро: Ана Бајић (преко 73кг)
Бронза: Милош Гладовић (до 58кг), Никола Вучковић(до 63кг), Милош Голубовић (до 80кг), Стојан Рабијац (до 80кг), Александра Радмиловић (до 57кг)

Јуниори:
Злато: Михаило Радаковић (преко 78кг), Серђа Стевић (до 55кг), Александра Перишић (до 59кг), Надица Божанић (до 63кг)
Сребро: Душан Божанић (до 68кг), Марко Марковић (до 73кг), Вања Мићић (до 78кг)
Бронза: Велимир Величковић (до 63кг), Анђела Кујунџић (до 52кг)

Кадети:
Злато: Никола Лончар (до 57кг), Лазић Марко (до 61кг), Јован Милутиновић (до 65кг), Емилија Радиловић (до 47кг)
Сребро: Лазар Драгојевић (до 61кг)
Бронза: Реља Ивковић (до 37кг), Никола Лукић (до 45кг), Ђорђе Пурић (до 49кг), Јована Васиљевић (до 41кг), Сандра Стамевски (до 59кг)

 

Тијана се опет такмичила до 53кг и изгубила је у четвртфиналу од неке из Данске, Дамир је предао меч у четвртфиналу....Милица и Драшко се нису овде такмичили.

Ja sve imam neki osecaj da ce Tijana da predje u tezu kateg., nadam se da gresim!! 

Koliko imamo tekvondista, ne mogu sve da ih popamtim:lol:

Odlican rezultat za Jovanu Prekovic narocito posto je njena kateg olimpijska, imamo i nekoliko dobrih juniora kako u borbama tako i za kate!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jesse_Pinkman) said:

Ja sve imam neki osecaj da ce Tijana da predje u tezu kateg., nadam se da gresim!! 

Koliko imamo tekvondista, ne mogu sve da ih popamtim:lol:

Odlican rezultat za Jovanu Prekovic narocito posto je njena kateg olimpijska, imamo i nekoliko dobrih juniora kako u borbama tako i za kate!!

izgleda da jeste definitivno presla

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, dareza said:

Guduric mi je nekako totalno razocaranje ove godine. Mnogo, mnogo vise sam ocekivao od njega i bio ubedjen da ce biti medju 12 za EP. Sada nisam siguran ni da ce u 15 biti.

 

Bio je solidan protiv Olija, mada previše mu je forma nestalna.

Link to comment
Share on other sites

Na stub srama beskičmenjaci!

 

Podršku Vučiću potpisali su i nekadašnji fudbaleri Dragan Džajić i Vladimir Petrović Pižon, odbojkaš Vladimir Batez, automobilista Dušan Borković, predsednik Odbojkaškog saveza Zoran Gajić, košarkaši Goran Grbović, Nebojša Ilić, Nkola Peković, Boban Marjanović, Zoran Jovanović i Milan Gurović, fudbalski trener Boško Đurovski, atletičari Asmir Kolašinac i Dragan Životić, kapiten fudbalske reprezentacije Branislav Ivanović, fudbalski trener Aleksandar Janković, fudbaleri Ivica Kralj, Vladan Lukić, Nemanja Matić, karatista Dragoljub Kočović, rvač Viktor Nemeš, kajakaš Mirko Nišavić, sportski direktor fudbalske reprezentacije Goranj Bunjevčević, rukometaši Nenad i Predrag Peruničić, nekadašnji reprezentativac Ratko Radovanović, odbojkaš Željko Tanasković, karatista Dragoljub Kočović, rvač Davor Štefanek, reli vozač Gabor Sagmajstor. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...