website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

7 minutes ago, Jesse_Pinkman) said:

Meni je iskreno bitno da imamo kvalitetne 2-3 posade a mozemo i vise, nego da imamo lupam Pajica k1 1000 a ni ne ispratim njegovu trku jer znam da ne moze nista da uradi!!;)

Milica je trenutno nedodirljiva za jednosed tako da ce sigurno veslati k1 i 200 i 500!! Ostale ce biti u konkurenciji za k4 i k2 a mogu da budu i tu kvalitetni camci!!;)

Slazem se ali makar za Tokio se bas svaka posada i camac mogu fino sloziti. Poenta je vidjeti sta Pajic moze,gdje je najbolji pa to forsirati. Jer svakako u jednosjedima moraju biti jaki takmicari,koji mogu do medalje. U dvosjedima i 4sjedima uvijek ima neko da te vuce ali u jednosjedima mora da svi parametri budu najbolji,tipa ergometar, izdrzljivost,psiha,i tek se onda bira takmicar. I zato su jednosjedi i najvise postovani u kajaku.

Slazem se,ostale neka uveslavaju za druge discipline. Imamo dobre seniorke i mladje seniorke.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ChandlerMne said:

Slazem se ali makar za Tokio se bas svaka posada i camac mogu fino sloziti. Poenta je vidjeti sta Pajic moze,gdje je najbolji pa to forsirati. Jer svakako u jednosjedima moraju biti jaki takmicari,koji mogu do medalje. U dvosjedima i 4sjedima uvijek ima neko da te vuce ali u jednosjedima mora da svi parametri budu najbolji,tipa ergometar, izdrzljivost,psiha,i tek se onda bira takmicar. I zato su jednosjedi i najvise postovani u kajaku.

Slazem se,ostale neka uveslavaju za druge discipline. Imamo dobre seniorke i mladje seniorke.

Pa mi nemamo kvalitetnog takmicara za k1 1000, Tomicevic mozda ali dzabe se trosi kada je odlican za k2 1000!! Ja sam mislio da ce Zdelar pokusati sa k1 1000 ali ne verujem on ce pre biti u k4!!

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, dareza said:

 

pa jos uvek nista nisu uradil u zenskom rukometu i zenskoj kosarci. a to u odbojci srebro, desava se, kao i nama rukomet :d

Intenzivno ih pratim u svim sportivima. :d

U sustini, osim zimskih sportova nisu bili nigdje. Onda su postali:

U kosarci zlatni,u odbojci srebrni,u rukometu srebrni, vise osvajaca medalja u dzudou, kajaku,veslanju,jedrenju. Imaju sjajne strijelce,strelicare,odbojkase na pijesku, cak se pojavljuju i rvaci,tekvondoke,kajakasi.. U svim ovim sportovima sve do unazad 5-10 godina nisu postojali na mapama. A sada su bolji od nas u nasim tradicionalnim sportovima. Ne bih se cudio da u Parizu budu najbrojniji od svih iz ExJu.

Vidjeces kosarkasice kod nas,prejake su. Sad su dobili Francusku. A jako su mlade. Kako su to uspjeli...ne znam...

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, DaniSRB said:

Ne verujem ja da nasi klinci gledaju ZOI.

 

bas me zanima koliko ljudi pored nas ovde prati

Hehe,ako se nauce da gledaju Zadrugu mogu onda i sve drugo. :d

Samo treba forsirati prenose. Osim 4 skakaonice RTS nista drugo ne prenosi. Kako onda neko da prati? Ipak je nas narod jos zatucan pa ES manje prate jer ga ne hvataju sobnom antenom :lol:

Ne puno svakako. Oni koji prate ne idu dalje od skijanja.

A ovdje pricamo o mogulsima i sloupstajlu. :mumble:

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, DaniSRB said:

pa da, ali medalje uglavnom osvajaju u par

 

ne treba nama 200 takmicara i 100 turista

 

treba sportova sto vise zbog popularizacije, ali najvise para usmeriti na one gde tradiciju imamo

 

uzaludno je trositi pare npr u hokej na travi ili bejzbol gde nema sanse da budemo na OI ni za 50 godina

Pa osim ta dva sporta, te mozda konjicki sport i jos 2-3 u svim sportovima smo manje vise konkurentni. 

Ne govorim sada o kvantitetu ali ako uzmemo timske sportove i jos par njih u kojima imamo tradiciju,svake OI bi nam prosle sa oko 200 takmicara. I sigurno 20 medalja. Ali nama ni glavni favoriti ne osvajaju medalje uvijeka tako da...

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Jesse_Pinkman) said:

Pa mi nemamo kvalitetnog takmicara za k1 1000, Tomicevic mozda ali dzabe se trosi kada je odlican za k2 1000!! Ja sam mislio da ce Zdelar pokusati sa k1 1000 ali ne verujem on ce pre biti u k4!!

Nazalost,tako je,makar za sad. Vidjecemo sta mogu ove godine i koliko su konkurentni. Neka probaju sve opcije. Al svakako,prioritet za ovu godinu neka im budu 4rci.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, ChandlerMne said:

Hehe,ako se nauce da gledaju Zadrugu mogu onda i sve drugo. :d

Samo treba forsirati prenose. Osim 4 skakaonice RTS nista drugo ne prenosi. Kako onda neko da prati? Ipak je nas narod jos zatucan pa ES manje prate jer ga ne hvataju sobnom antenom :lol:

Ne puno svakako. Oni koji prate ne idu dalje od skijanja.

A ovdje pricamo o mogulsima i sloupstajlu. :mumble:

ali opet za sve treba para, mnogi nemaju para ni za rekreativno skijanje, a za skokove nemamo ni uslove

za zimske sportove potrebna je nacionalna strategija

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ChandlerMne said:

Pa osim ta dva sporta, te mozda konjicki sport i jos 2-3 u svim sportovima smo manje vise konkurentni. 

Ne govorim sada o kvantitetu ali ako uzmemo timske sportove i jos par njih u kojima imamo tradiciju,svake OI bi nam prosle sa oko 200 takmicara. I sigurno 20 medalja. Ali nama ni glavni favoriti ne osvajaju medalje uvijeka tako da...

Donekle si u pravu ali smanji taj broj takmicara i medalja:d

Mi smo imali sansu i prosle OI da imamo vise sprotista da nisu razocarali odbojkasi, fudbaleri i rukometasice!! Ali meni je ipak bitniji kvalitet nego kvantitet!! Makar poslali i 50 sportista ali da osvojimo oko 10 medalja!!;)

Link to comment
Share on other sites

Nikada mi ne možemo biti na nivou zemlje gde se od zabavišta kreće na skijanje kao deo fizičkog, ali možemo bolje od ovoga što imamo - Nevena, Nina, Milanko i Jelena su dokaz da je talenata uvek bilo, ali su uglavnom bivali neiskorišćeni.

 

Što se letnjih sportova tiče - na OI su svi bili na svom nivou, osim strelaca i Novaka. Konačno je OKS dokazao da se može do sjajnog rezultata ako se forma tempira za najvažnije utakmice i takmičenje. Mogli bismo i do dvocifrenog rezultata u Tokiju, ako se nastavi s pravim radom.

Edited by Майкл
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...