website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

4 minutes ago, dareza said:

 

Jao Dani i ti bas volis da kritikujes. Pa imaju bre medelju na SP 2015 i nekoliko sa EP gde ne dolaze sve najbolje ekipe. Sto je to kajakaski bolji, zato sto ima po vise od 2 na svakom EP i SP i na OI medalju. Svasta.

oni se nisu prevrnuli na OI da dodam :thumbup:

Edited by DaniSRB
Link to comment
Share on other sites

Ali ima dosta losih saveza kod nas. Medju timskim rukometni, medju borilackim bokserski. Savezi za male sportove trebaju da budu primer ovim vecim. Oni sa malim budzetima, pa nisu toliko losi. Tipa dizanje tegova i biciklizam.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, dareza said:

Ali ima dosta losih saveza kod nas. Medju timskim rukometni, medju borilackim bokserski. Savezi za male sportove trebaju da budu primer ovim vecim. Oni sa malim budzetima, pa nisu toliko losi. Tipa dizanje tegova i biciklizam.

atletski, veslacki i rukometni, pa i plivacki su najveci paraziti naseg sportskog sistema

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aleksandar Marjanovic said:

To za bodovanje znam. Za spajanje tezinskih kategorija isto znam, i koliko je tesko biti u 6 na olimpijskoj listi. Pobedom u kvizu Olimpijac i odlaskom u London, a takodje i zaposlenjem izgubio sam malo interesovanja i pre svega vremena za detaljno pracenje. Nekako da nema ovog foruma, tzv.mali sportovi tesko se jos uvek probijaju, pogotovo na netu.

 

Sto se kajaka tice, mislim da je dobro SP iza nas.

 

Fokusiracu se samo na OI discipline. 

 

Milica je odlicna, ali definitivno ne treba da vesla 3 discipline. Mislim da je medalja u zenskom cetvorosedu pored Nemacke, Madjarske, Belorusije, Novog Zelanda, Poljske utopija. Tu nema sta da trazimo. Bolje napraviti dobar dvosed. A mlade devojke (Dostanic, Reljic) u cetvorosed. Milica takodje u k1 500 mislim da nema sansi. Mislim da je za nju najbolje k1 200 i eventualno k2 500 i to je to. Tu imamo sanse za medalju i to je to za sada, dug put je do 2020. Sto se muskaraca tice, nema sta. Igrom slucaja Marko je presao u k2 1000 pred Moskvu 2014. Pokazalo se odlicno. I to forsira. K1 ga vise ne interesuje. Ovo nam je bazni camac za medalju i sve treba da bude podredjeno njemu. K4 500 nije los. Pajic je odlican u njemu,treba naci dobitnu kombinaciju, videti da li neko od muskih sprintera ima izdrzljivost za 500m. Sto se sprinta tice, Dragosavljevic sazreva kao osoba, dobio je dete. Bice on sve konstantniji, ali sprint je lutrija mada me brine snaga rivala. Britanac, Letonac su poceli da drze nivo stalno na takmicenjima. Uglavnom imace konkurenciju uvek, treba videti sta ce Novakovic i Grujic odluciti. Ambiciozni su oni. Kajak realno moze do maksimum  2 medalje na OI. Tesko do vise od toga.

 

 

Za Milicu se ne slazem da ne treba da forsira k1 500, u finalu je bila losa ali ovako ona je odlicna u k1 500.. Npr na EP je bila 4. u k1 500 a 7. ili 8. K1 200, k1 200 je najteza disciplina po meni za medalju tako da treba da forsira obe!!

Link to comment
Share on other sites

Nisam za Milicu ovo napisao toliko zbog nje za k1 500, vec zbog konkurencije. Realno pored Lise Carington, Dankinje, odlicne Beloruskinje, neke Madjarice mislim da nema sta da trazi. ja zbog toga najvise. Pa i Tomicevic moze uvek do finala na k1 1000. Ali samo to. Otisao je igrom slucaja u disciplinu gde je najmanja konkurencija trenutno, i pokazalo se odlicno. A k1 200 jeste teska. Ni finale nije uvek lako izboriti. Ovo je samo moje misljenje. ipak EP ne moze da bude neki reper. 

 

Milica treba da se fokusira na disciplinu gde je najmanja konkurencija i gde ima sanse za medalju u k1 500 i k4 500 nema ama bas nikakve sanse. Zasto bi se trosila onda u njima. Jedino ako je cilj sam ulazak u finale. 

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice rada pojedinih saveza. Ne bih rekao da je u kajakaskom sve bajno, a u veslackom nista ne funkcionise. Bitna je baza, koliko imamo klubova, koliko registrovanih takmicara. Kako su organizovana takmicenja mladjih kategorija. To je bitno. Za uspeh seniora ipak treba neka strategija. Dugorocni plan, i pracenje konkurencije. Evo npr. sta Hrvati rade sa bracom Sinkovicem. Ove godine su presli na dvojac bez. i odmah madalja na SK u Lucernu. Prosto ovo samo od sebe namece pitanje da li mi treba da forsiramo dvojac bez. Mislim da ne. Formiranje neke druge posade mozda da vece rezultate. A mi tvrdoglavo idemo i dalje, pokrijemo se reziltatima na nekom EP. Na osnovu cega mi da ocekujemo medalju na OI. Veslaca ima samo treba mudrija strategija. Ali to mi nemamo u sebi. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Aleksandar Marjanovic said:

Nisam za Milicu ovo napisao toliko zbog nje za k1 500, vec zbog konkurencije. Realno pored Lise Carington, Dankinje, odlicne Beloruskinje, neke Madjarice mislim da nema sta da trazi. ja zbog toga najvise. Pa i Tomicevic moze uvek do finala na k1 1000. Ali samo to. Otisao je igrom slucaja u disciplinu gde je najmanja konkurencija trenutno, i pokazalo se odlicno. A k1 200 jeste teska. Ni finale nije uvek lako izboriti. Ovo je samo moje misljenje. ipak EP ne moze da bude neki reper. 

 

Milica treba da se fokusira na disciplinu gde je najmanja konkurencija i gde ima sanse za medalju u k1 500 i k4 500 nema ama bas nikakve sanse. Zasto bi se trosila onda u njima. Jedino ako je cilj sam ulazak u finale. 

Pa ako ce neki sportista da se preda zbog konkurencije i o tome da misli, a ne o sebi onda i ne treba da trenira i da se takmici :d

Link to comment
Share on other sites

Malo realnosti nam nije na odmet :). Da li realno ikada bilo da Dragana Tomasevic napravi znacajniji uspeh, ili Asmir Kolasinac na svetskom nivou. Nije bilo realno, bas zbog konkurencije. Sto se mene licno tice, i finale smatram uspehom. Asmir i Dragana ne mogu preci u drugu disciplinu, dok Milica moze, to je razlika. Zavisi sta nam je cilj. Sto vise finala, ili medalja. Da li nam je cilj medalja na EP ili SP, ili na OI. Ako su nam cilj medalje na EP u kajaku gde Madjari godinama dolaze sa B reprezentacijom, ili neke uopste i ne dolaze onda nista, to je to. Cilj smo ispunili.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Aleksandar Marjanovic said:

Nisam za Milicu ovo napisao toliko zbog nje za k1 500, vec zbog konkurencije. Realno pored Lise Carington, Dankinje, odlicne Beloruskinje, neke Madjarice mislim da nema sta da trazi. ja zbog toga najvise. Pa i Tomicevic moze uvek do finala na k1 1000. Ali samo to. Otisao je igrom slucaja u disciplinu gde je najmanja konkurencija trenutno, i pokazalo se odlicno. A k1 200 jeste teska. Ni finale nije uvek lako izboriti. Ovo je samo moje misljenje. ipak EP ne moze da bude neki reper. 

 

Milica treba da se fokusira na disciplinu gde je najmanja konkurencija i gde ima sanse za medalju u k1 500 i k4 500 nema ama bas nikakve sanse. Zasto bi se trosila onda u njima. Jedino ako je cilj sam ulazak u finale. 

Hahahahah sad si ga lupio za medalju:lol: Znaci niko ne treba da trenira posto je jaka konkurencija, pa Milica da se vodila tom ne bi sad uzela medalju!!! Vecina osvajaca medalja dolazi iz Evrope tako da je i EP merodavno!!

Ko se plasi konkurencije taj nema sta da trazi na vecem takmicenju!!

Sandra Perkovic dominira diskom, to znaci da niko ne treba vise da trenira tu disciplinu, naprotiv to treba da bude jos jedan motiv vise!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...