website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

A što se veslanja tiče - pošto imam poznanike iz te sfere, mogu slobodno reći da i ono malo što Savez i klubovi daju mladi veslači koriste kako bi sebi uglavnom obezbedili stipendije za studiranje u SAD i UK, jer ovde ne vide nikakvu šansu za napredak, tako da je i to ogroman problem, i nije sam Ilić za to kriv. On je kriv za mnoge druge stvari, pre svega svoj manjak morala, jer stranke menja kako se promeni vlast, te manjak želje za ličnim napredovanjem i postavljanje nestručnog trenerskog kadra.

 

Ilić je uradio mnogo za srpsko veslanje, podigao ga je iz mrtvih, ali brate, treba imati meru i granicu i znati kada treba da se povučeš. On to očigledno ne zna.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, DaniSRB said:

dok se prodajemo za judine srebrenjake kao sto se sad radi, nece se promeniti nista, ni u sportu ni nigde drugde

 

Nismo li devedesetih naučili da se igra velikih patriJota i domaćih izdajnika ne isplati? Sudbina Kosmeta odavno, kao što Čendler reče, nije u našim rukama. Mi se tu već 20 godina ne pitamo ništa. Kosmet je izgubljen Brionskim plenumom, koji je kulminirao Ustavom iz 1974. Kada jednom nekome daš toliko autonomije i moći da odlučuje o svojoj sudbini, kada nekoga bukvalno finansiraš iz bogatijih krajeva, a taj neko ne želi da živi sa tobom u državi to nužno vodi želji da se taj neko iseli iz tvoje kuće, pogotovo ako iza njega stoje dve najmoćnije ekonomije sveta. Ne kažem da bi Kosmet rebalo priznati, pre svega zbog sentimentanih i ekonomskih vrednosti koje nosi, ali na pitanje da li želim novo bombardovanje ili propadanje zbog istog, da i naša generacija izgubi mladost zbog istog, moj odgovor je - ne. Daleko im lepa kuća :d 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, ChandlerMne said:

Sa cijelim svijetom protiv sebe Kosovo je nazalost izgubljena prica. Koliko god meni to tesko padalo. Negdje tamo u dalekoj buducnosti mozda bude promjena ali nazalost i tada Kosovo ne moze biti kao do 1999. Albanaca ce tamo do 2050 biti 3000000. A Srba ce biti mozda jedva preko 5000000. Srba na Kosovu nece biti jer ce se i dalje iseljavati,bice puno samaca a i ovi koji budu u braku imace 1 ili 2 djece a to je prosta reprodukcija,bez prirastaja. Sudbina je hm...

Jedino mozda ova razmjena ali i to ce slabo ko da podrzi. Kosovo ima konkretne prijatelje,Srbija nema. A bez prijatelja... :(

 

nikako nije priča da je sada celi svet protiv nas i da je kosovo izgubljena priča

 

geopolitika se menja iz godine u godinu a kamoli kroz par decenija

 

baš zato, zbog promenljivosti situacije, Srbija ne sme da dozvoli da uradi nešto što nijedna suverena država valjda nikad nije uradila, da preda deo svoje teritorije mirno bez rata. zarad čega?

Link to comment
Share on other sites

Just now, nenad said:

baš zato, zbog promenljivosti situacije, Srbija ne sme da dozvoli da uradi nešto što nijedna suverena država valjda nikad nije uradila, da preda deo svoje teritorije mirno bez rata. zarad čega?

 

Pa mi smo Kosmet ratom 1999. izgubili, zar ne? U mojim očima Kumanovo je kapitulacija i ništa više. Pitanje koje se nameće, da li možemo i da li se isplati ratom ga vraćati? Trenutno zasigurno ne.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Майкл said:

 

Pa mi smo Kosmet ratom 1999. izgubili, zar ne? U mojim očima Kumanovo je kapitulacija i ništa više. Pitanje koje se nameće, da li možemo i da li se isplati ratom ga vraćati? Trenutno zasigurno ne.

pa naravno da nikakav oruzani sukob ne dolazi u obzir

 

moderni ratovi se ne vode oruzjem

 

nasa zemlja je trnutno cela okupirana :p

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Майкл said:

 

Pa mi smo Kosmet ratom 1999. izgubili, zar ne? U mojim očima Kumanovo je kapitulacija i ništa više. Pitanje koje se nameće, da li možemo i da li se isplati ratom ga vraćati? Trenutno zasigurno ne.

 

naravno da jesmo, ali ga nismo potpuno izgubili inače se sva ova šarada ne bi odvijala trenutno. priština ne kontroliše čitavu teritoriju kosova, nema vojsku, jedno je izgubiti kosovo nato-u drugo je izgubiti kosovo šiptarima gde bi oni imali potpunu kontrolu. 

 

mislim, naravno da je situacija teška ali dok god postoji promil šanse nijedna normalna država ne bi radila ono što vučić pokušava sad da uradi. jednostavno je van pameti. i sirija je 2015. delovala kao nova libija pa se stvar malo više okrenula. stvari se menjaju svet je nepredvidiv, ko je mogao da pretpostavi brexit recimo, trampa kao predsednika itd. 

 

a čak ovde ne pričamo o gubitku teritorije, nego o priznavanju gubitka teritorije. jedno je izgubiti nešto ratom, drugo je u miru priznati

Edited by nenad
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nenad said:

naravno da jesmo, ali ga nismo potpuno izgubili inače se sva ova šarada ne bi odvijala trenutno. priština ne kontroliše čitavu teritoriju kosova, nema vojsku, jedno je izgubiti kosovo nato-u drugo je izgubiti kosovo šiptarima gde bi oni imali potpunu kontrolu. 

 

mislim, naravno da je situacija teška ali dok god postoji promil šanse nijedna normalna država ne bi radila ono što vučić pokušava sad da uradi. jednostavno je van pameti. i sirija je 2015. delovala kao nova libija pa se stvar malo više okrenula. stvari se menjaju svet je nepredvidiv, ko je mogao da pretpostavi brexit recimo, trampa kao predsednika itd. 

 

Slažem se, u potpunosti, s tim da mislim da Vučić nema muda da prizna Kosovo, trenutno kupuje vreme jer ni Šiptari ne mogu ništa da urade, pa se zarad malo para onih koji su ga na vlast doveli pravi da je spreman da reši problem. On voli vlast više nego 'leba da jede, a priznanje kosovske nezavisnosti bi dovelo do onog državnog udara o kome DJV svako malo govori :d 

 

Bilo kako bilo, Kosmet trenutno nije naš, ali kako si sam rekao, nije ni potpuno šiptarsko, već su američki protektorat. Stoga de jure Kosovo priznati ne smemo. Ko zna, možda kroz nekoliko godina državna zajednica sa njima bude moguća, kada se stanje unormali.

Edited by Майкл
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nenad said:

 

naravno da jesmo, ali ga nismo potpuno izgubili inače se sva ova šarada ne bi odvijala trenutno. priština ne kontroliše čitavu teritoriju kosova, nema vojsku, jedno je izgubiti kosovo nato-u drugo je izgubiti kosovo šiptarima gde bi oni imali potpunu kontrolu. 

 

mislim, naravno da je situacija teška ali dok god postoji promil šanse nijedna normalna država ne bi radila ono što vučić pokušava sad da uradi. jednostavno je van pameti. i sirija je 2015. delovala kao nova libija pa se stvar malo više okrenula. stvari se menjaju svet je nepredvidiv, ko je mogao da pretpostavi brexit recimo, trampa kao predsednika itd. 

 

a čak ovde ne pričamo o gubitku teritorije, nego o priznavanju gubitka teritorije. jedno je izgubiti nešto ratom, drugo je u miru priznati

zato i traze priznanje, da bi napravili vojsku da ih uvedu u nato da obezbede bondstil i druge svoje interese na Kosovu

 

a mi da damo i 3 Kosova nece im biti dovoljno

Link to comment
Share on other sites

recicu vam samo jedan spin koji se pojavljuje u nasim medijima i kod naseg predsednika

 

plasi ljude kako ce Albanci doci do Nisa ili sta vec

 

na Kosmetu je po njihovim statistikama 2011 rodnjeno preko 27,000 dece,  a ove godine je u skolu krenulo 21000

 

ono sto nije pravedno je to sto ljude obmanjuju i hoce na prevaru da dobiju to priznanje, svi mediji su zatvoreni, botove imas bukvalno svuda, ljudi upijaju samo ono sto vide na tv-u

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...