website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Женска рукометна репрезентација Србије одиграла је против Словачке нерешено 30:30 (16:17), у пријатељској утакмици у Панчеву.

 

Како је саопштио Рукометни савез Србије, домаћи тим је био некомплетан, пошто нису играле повређена Јована Стоиљковић и одсутне Катарина Томашевић и Андреа Лекић.

 

Репрезентативка Драгана Цвијић рекла је да је пресрећна што се пре три године вратила у државни тим и да је први циљ да играчице буду здраве.

– Не би требало да гледамо овај резултат. Селектор је дао шансу свим играчицама. Важно је да се спремимо за први меч са Кином и да се што боље уиграмо. Вратила сам се после три године, али је осећај као првог дана. Не могу да изразим емоције. Повреде су саниране, имам свој ритам тренинга. Амбиције на Светском првенству су везане за здравље. Да све будемо здраве па ћемо видети – навела је она.

Link to comment
Share on other sites

On 11/13/2017 at 20:13, Jesse_Pinkman) said:

Ne znam kako ovi nasi nisu uspeli da ubede Aleksandru Samardzic da predstavlja Srbiju, verujem da bi dobila i bolje uslove za pripremu i sve:(

Jel ima neki novi talenat iz Republike Srpske koji moze da nas predstavlja u buducnosti?:d

 

Ona je dobila nas pasos pre nekoliko godina, ali je i dalje nastavila da se takmici za BIH. A za ostale ne ocekuj previse sem za timske sportove, tu uglavnom dolaze kod nas.

Link to comment
Share on other sites

Racunajuci rezultate sa SP u rvanju za mladje seniore ne vidim bas ni malo razloga za optimizam sto se Tokia tice. Svi najveci aduti su ispali dosta rano,i to ubjedljivo. Stankic i Nadj prvenstveno. A oni su i po Dobrevu najveci potencijali. Stefanek ce ako bude ucestvovao biti star,jedino Nemes konkurise za sada za medalju

Link to comment
Share on other sites

On 22.11.2017. at 12:56, dareza said:

 

Ona je dobila nas pasos pre nekoliko godina, ali je i dalje nastavila da se takmici za BIH. A za ostale ne ocekuj previse sem za timske sportove, tu uglavnom dolaze kod nas.

Не долазимо ми из Републике Српске "код вас" како ти кажеш, ми играмо за своју земљу, а Србија је за нас наша земља и једина земља. И било би лепо кад би ви источно од Дрине то напокон једном схватили. Ми Србију волимо и срцем играмо за њу, јер реално због пара којих ионако нема сигурно не

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, NikolaB said:

Не долазимо ми из Републике Српске "код вас" како ти кажеш, ми играмо за своју земљу, а Србија је за нас наша земља и једина земља. И било би лепо кад би ви источно од Дрине то напокон једном схватили. Ми Србију волимо и срцем играмо за њу, јер реално због пара којих ионако нема сигурно не

Pa realno jesi u pravu mada to ipak jedan dobar dio sportista iz Republije Srpske ne shvata,ima ih bas dosta da igraju za BIH

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ChandlerMne said:

Pa realno jesi u pravu mada to ipak jedan dobar dio sportista iz Republije Srpske ne shvata,ima ih bas dosta da igraju za BIH

ja mislim da je to vise do nasih saveza koji mora deci da pruzi sansu i vise da aggituje dok su mladi, i u RS i u CG, a vidimo sad i u Sloveniji

 

za RS je bar najlakse jer ko realno hoce da nastupa za BiH osim ako nema sansu za Srbiju

 

trebali bi napraviti nekako da se deca iz RS bar u pojedinacnim sportovima mogu takmiciti i na prvenstvima Srbije, ako nista kao gostujuci tim, vazno je samo talenti da se spaze na vreme

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, NikolaB said:

Не долазимо ми из Републике Српске "код вас" како ти кажеш, ми играмо за своју земљу, а Србија је за нас наша земља и једина земља. И било би лепо кад би ви источно од Дрине то напокон једном схватили. Ми Србију волимо и срцем играмо за њу, јер реално због пара којих ионако нема сигурно не

 

to ne moras meni da pricas, vec onima koji se busaju u grudi da su Srbi, a igraju za drugu reprezentaciju, a ima ih mali milion :)

Link to comment
Share on other sites

Има их неупоредиво мање који се такмиче под заставом БиХ и углавном је реч о оним спортистима који нису довољно квалитетни да конкуришу за дрес Србије. Који врхунски спортиста из РС-а је одбио да игра за Србију, а доносио је медаље БХ тиму? Ниједан. 

 

На пример да само Тијана и Бранкица играју за БиХ они би могли да се квалификују за свако веће такмичење. Али оне су одабрале Србију и због тога их још више волимо. Па Тијани су нудили милионе да игра за Турску, а она је одабрала Србију. У Турској би живела ко цар са тим парама, али како сама каже, када игра за нашу Србију срце јој је пуно. 

 

Било би јако лепо када би и са друге стране постојале исте емоције (сличан став у Београду влада и према Србима из Црне Горе). За мене је то све јединствени српски геопростор, без обзира што су поједини делови истог тренутно раздвојени неким замишљеним линијама. Бањалука је српски град колико и Београд, баш као што је то и Херцег Нови. Моја породица комплетно живи у Градишци и сви имамо и држављанство Србије, а сасвим сигурно нисмо га извадили због неке практичне користи. И велили број људи одавде су уједно и држављани Србије

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...