Jump to content

Welcome to Totallympics, the home of Olympic Sports!

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to other members, get your own private messenger, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.

Login | Create an Account

Sign in to follow this  
hckosice

Slovakia National Thread|PyeongChang 2018

Recommended Posts

hckosice    897

SLOVENSKÁ CESTA DO PYEONGČANGU 2018

image.jpeg

:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK

37th and 38th Qualified Athletes

FIGURE SKATING - LUCIE MYSLIVEČKOVÁ and LUKÁŠ CSOLLEY (Mixed ICE DANCE)

:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK

Slovenskí tanečníci Myslivečková a Csölley postúpili do Pjongčangu

image.png

Slovenskí krasokorčuliari Lucie Myslivečková a Lukáš Csölley v sobotu o získali miestenku na ZOH 2018 v Pjongčangu.

Po voľných tancoch na olympijskej kvalifikácii v nemeckom Oberstdorfe na tradičnom podujatí pod názvom Nebelhorn Trophy obsadili šieste miesto, čo im vynieslo účasť na olympiáde.

Tanečníci v Oberstdorfe bojovali o posledných šesť olympijských miesteniek. Pôvodne ich bolo v hre len 5, ale Dánsko vrátilo ich "kvótaplac" pre súťaž tancov na ZOH 2018. Uchádzalo sa o ne 16 z 18 štartujúcich párov.

Slovenskí reprezentanti figurovali po štvrtkovom krátkom tanci na šiestej priečke zaručujúcej postup do Pjongčangu. Výkonom 55,97 len o dva body zaostali za ich osobným maximom na Ondrej Nepela Trophy 2016.

Voľný tanec im vyšiel dobre, vytvorili si ziskom 87,25 bodov osobné maximum a aj celková známka 143,22 je najlepšia v ich kariére.

Preskočili Fínov a reprezentantov z Litvy, a hoci sa pred nich v celkovom poradí dostali Česi aj Juhokórejčania, stačilo to.

Slovensko už jednu krasokorčuliarsku miestenku na ZOH v Pjongčangu má vďaka sólistke Nicole Rajičovej, ktorá ju pre krajinu získala na posledných MS v súťaži žien.

Dvadsaťsedemročná česká rodáčka a rovnako starý Bratislavčan sa pripravovali v priebehu leta na stážach mimo Milána, kde normálne trénujú, ako napr. vo francúzskom Courcheveli, talianskom Cerrete či v Charlotte v USA.

Ich najväčšou novinkou v tejto sezóne je zmena trénerského tímu s výraznou osobnosťou svetového krasokorčuľovania a bývalou úspešnou talianskou tanečníčkou Barbarou Fusarovou Poliovou. Súčasťou ich tímu ale zostal aj ich bývalý kouč Talian Roberto Pellizzola. Generálku na olympijskú kvalifikáciu absolvovali na Lombardia Trophy, kde skončili na siedmom mieste.

Víťazmi Nebelhorn Trophy sa stali Briti Penny Coomesová a Nicholas Buckland pred japonským párom Kana Muramotová, Chris Reed.

"Bolo to nesmierne dramatické. My sme odjazdili dva výborné programy, urobili sme maximum. Potom to už nevyzeralo dobre, ale dúfali sme do poslednej chvíle. Sme naozaj šťastní, za tie roky sme si spolu s Luciou toho užili. Bola po operácii, ale pripravili sme sa najlepšie a teraz ideme na ZOH."

"Najbližšie nás čakajú vybavovačky s pasom pre Luciu a dáme si aj menšiu pauzu, pretože sme celý čas tvrdo trénovali. V novembri pôjdeme preteky vo Varšave, v decembri dáme aj Záhreb a majstrovstvá republiky. A budúci rok je Európa a potom už olympiáda," povedal pre TASR bezprostredne po zisku miestenky Csölley.

Ten mohol byť o to šťastnejší, že pred štyrmi rokmi mu ušiel postup na ZOH 2014 do Soči s vtedajšou partnerkou Federicou Testovou o jediné miesto.

"Bolo to nervy drásajúce od prvého do posledného momentu. Dá sa povedať, že potom, ako našich predbehli Česi a Juhokórejčania sme už zatvárali krám, ale nakoniec to skončilo na našu radosť. Ešte sa mi trasú ruky a musím to rozuzlenie predýchať. Ja som bol ešte nervóznejší, ako keď som sám jazdil. Naši išli to, na čo mali. Sme šťastní, že na ZOH opäť budeme mať zastúpenie v dvoch kategóriách, po súťaži sólistiek aj v tancoch," uviedol predseda Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu (SKrZ) Jozef Beständig.

image.png

Konečné výsledky - tanečné páry:

1. Penny Coomesová, Nicholas Buckland (V.Brit.) 177,13 bodov
2. Kana Muramotová, Chris Reed (Jap.) 159,30
3. Kavita Lorenzová, Joti Polizoakis (Nem.) 152,50
4. Jura Min, Alexander Gamelin (Kór.rep.) 143,80
5. Cortney Mansourová, Michal Češka (ČR) 143,44
6. Lucie MYSLIVEČKOVÁ, Lukáš CSÖLLEY (SR) 143,22

hckosice    897

ROAD TO TOKYO 2020

Slovak World Championships medals in Olympic Events

Slalom Canoeing ICF World Championships 2017

FRA.gif Pau (FRA) - 26 September 2017 - 1 October 2017 FRA.gif

182020ho5t8rz82xx5f52a.jpg

Vodný slalom-MS: Dukátová vo finále vylovila striebro

"vôbec som to nečakala"

image.png

image.png

Slovenská kajakárka Jana Dukátová na majstrovstvách sveta slalomárov na divokej vode vo francúzskom Pau sa ovenčila striebornou medailou.

Zlato patrilo Austrálčanke Jessice Foxovej časom 97,14, Dukátová na striebornej priečke stratila 4,62 sekundy, tretia skončila Nemka Ricarda Funková s odstupom 5,48.

Vysokú latku nasadila prvá štartujúca finalistka Foxová. Zo semifinále síce postúpila ako posledná desiata časom 105,40, no vo finále sa výrazne zrýchlila a obdivuhodným časom 97,14 ako prvá a jediná zo všetkých zlomila 100-sekundovú hranicu. Zlatá Foxová mala aj veľké zadosťučinenie, keď v singloch finále nezvládla a medailu nezískala.

Ako tretia v poradí sa pustila do boja s perejami a 23 bránkami Dukátová, štvrtá na OH 2016 v Riu de Janeiro. V daždivom počasí našťastie vietor silný nefúkal, Dukátovej prejazdy bránok boli bezproblémové a časom 101,76 oproti semifinále (105,11) tiež výrazne pridala. Otázne bolo, ako zareaguje konkurencia a či ju zosadí z medailového miesta. Na Dukátovú nestačila s výraznou stratou ani obhajkyňa titulu Češka Kudějová, už sa pred ňu žiadna súperka nedostala a slovenská kajakárka sa radovala zo striebra.

Dukátová sa tešila z medaily spolu s trénerom Róbertom Orokockým. "Vôbec som to nečakala, prekvapila som samu seba," povedala s radostnými emóciami. "Ani veriť sa mi tomu nechce. To, čo som ukázala vo finále, považujem vôbec za najlepšie v sezóne, bola to takmer ideálna jazda, len s jednou chybičkou."

Dukátová sa v individuálnych pretekoch vrátila na MS na medailový stupeň po šiestich rokoch. "Keď som zazrela v cieli čas, tak som si pochvaľovala, bol veľmi dobrý. Ukázalo sa, že takúto náročnú trať ťažko zvládnuť v dvoch jazdách za sebou, u finalistiek sa chyby množili. Mne poslúžilo pred majstrovstvami sveta aj dlhé trojtýždňové sústredenie tu priamo na mieste. Vo finále som cítila, že pádlujem s vodou a loď ma hnala vpred. Túto medailu si veľmi cením, potvrdilo sa, že som neustále súčasť svetovej špičky, pri mne boli len súperky, s ktorými som bola na stupňoch aj v seriáli Svetového pohára."

Orokocký s Dukátovou už toho veľa zažil. "Až po šiestich rokoch sme sa na svetovom šampionáte radovali z medaily, a to si veľmi cením. Nebolo to jednoduché, najmä keď Foxová predviedla perfektnú jazdu. Predtým som s Janou zažil veľa štvrtých miest, teraz som jej veril a aj po kvalifikácii, z ktorej postupovala až po druhej jazde, som jej povedal, horší začiatok, no o to lepší koniec."

Dukátová si pripísala v kariére už piatu individuálnu medailu (2-3-0), spolu s hliadkami ôsmu (3-4-1).

image.png

Finálové výsledky K1ž:

1. Jessica Foxová (Austr.) 97,14 (0)

2. Jana DUKÁTOVÁ (SR) 101,76 (0)

3. Ricarda Funková (Nem.) 102,62 (0)

4. Luuka Jonesová (N. Zél.) 107,20 (4)

5. Kateřina Kudějová (ČR) 108,11 (2)

6. Lisa Fritscheová (Nem.) 108,91 (0)

hckosice    897

ROAD TO TOKYO 2020

Slovak World Championships medals in Olympic Events

Slalom Canoeing ICF World Championships 2017

FRA.gif Pau (FRA) - 26 September 2017 - 1 October 2017 FRA.gif

182020ho5t8rz82xx5f52a.jpg

Vodný slalom MS: Dvaja slováci na pódiu v C1

Slafkovský vicemajstrom sveta, Martikán bronzový

image.png

image.png

Slováci Alexander Slafkovský a Michal Martikán si vybojovali na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome vo francúzskom Pau medaily v individuálnej súťaži kanoistov. Dvojica Liptákov v sobotu nestačila len na suverénneho Slovinca Benjamina Savšeka. Slafkovský si vyjazdil striebro a Martikán bronz.

Slafkovský štartoval ako piaty v poradí, Martikán ôsmy. Slafkovského semifinálový čas (99,46) a Martikánov (98,85) sa žiadalo zlepšiť, aby na konto pribudla ďalšia medaila. Obaja túžili po zlate v hliadkach vyniknúť v individuálnych pretekoch rovnakým spôsobom.

Slafkovský, úradujúci majster Európy, výborne zvládol úvod, aj stred trate, na 14.-15. bránke sa trochu zdržal a z času 96,29 sa v cieli radoval so spokojnými gestami. Na priebežne prvom mieste však dlho nezostal, Slovinec Savšek napriek dvojsekundovej penalizácii zapádloval hlavne záverečný úsek famózne a vytlačil Slafkovského z piedestálu časom 94,81.

Slafkovský berie druhý individuálny cenný kov z MS, premiérový v Prahe 2013 mal takisto strieborný lesk. Dovedna má vo svojej zbierke už desať medailí, keďže získal aj osem zlatých z tímovej súťaže. "Som veľmi šťastný, že sa mi dnes podarilo získať medailu. Bolo to veľmi náročné a s Michalom sa nám podarilo niečo fantastické. Vedel som, že som sa vo finále vyvaroval chybám z predchádzajúcich jázd. Aj tak sa našli nejaké chybičky. Čo však previedol Savšek, to bola jazda hodná majstra sveta," povedal po zisku striebra Alexander Slafkovský.

Martikán, legenda svetového slalomu s rekordným počtom medailí, oproti Savšekovi na prvom medzičase strácal 1,07 s, na druhom už len 0,03, v závere mu ubudli sily, no zaradil sa na 3. priečku. V cieli čakal už len na troch súperov spolu so Slafkovským, či ich z medailových pozícií niekto vytlačí. Domáci Francúz Gargaud Chanut to pokazenou jazdou nedokázal, ani jeho krajan Berčič s vynechanou bránkou, ba ani pomalší Nemec Tasiadis.

image.png

Skúsenejší Martikán sa vo veku 38 rokov stal najstarším medailistom z MS v tomto športovom odvetví, na svoje konto pridal už 21. cenný kov zo svetových šampionátov. Premiérovo si odnášal medaily pred 22 rokmi z Nottinghamu. "Dúfam, že je to dobrý začiatok do ďalších rokov," poznamenal s úsmevom Martikán a pokračoval: "Vždy som chcel ísť čo najrýchlejšie, ale dnes to nevyšlo. Stále je čo zlepšovať, ale celkovo môžem byť spokojný."

Pre Slafkovského znamenalo striebro jubilejný 10. vzácny kov na MS (8-2-0), v individuálnych pretekoch druhý (0-2-0) po striebre v pražskej Troji '2013. Pre Martikána, najstaršieho medailistu v histórii, rekordný 21. (13-3-5), individuálny 11-ty (4-3-4). V historickej bilancii celého slovenského slalomu počet medailí vystúpil na 58 (23-18-17).

V sobotu sa nedarilo sa striebornému olympijskému medailistovi z Ria de Janeiro 2016 Matejovi Beňušovi, ktorý nepostúpil zo semifinále. "V posledných troch bránkach som šiel proti vode a tam som stratil veľa času. V ostatných rokoch som na MS nechýbal vo finále, takže je to veľké sklamanie," povedal po semifinále Beňuš.

Vo finále pohorelo trio najlepších zo semifinále. Topfavorit Sideris Tasiadis z Nemecka napokon skončil šiesty, Francúz Denis Gargaud Chanut desiaty a Slovinec Anže Berčič až jedenásty.

image.png

image.png

C1 muži - finále:

1. Benjamin Savšek (Slovin.) 94,81 s (2)

2. Alexander Slafkovský (SR) 96,29 (0)

3. Michal Martikán (SR) 98,23 (0)

4. Edern La Ruyet (Fr.) 99,31 (0)

5. Roberto Colazingari (Tal.) 100,01 (0)

6. Sideris Tasiadis (Nem.) 100,03 (0)

hckosice    897

image.jpeg

SLOVAK ROAD TO PYEONGCHANG 2018

Men's Ice Hockey Deutschland Cup 2017

GER.gif Augsburg (GER) - 10 November 2017 - 12 November 2017 GER.gif

124334r3ka5uioim5mchuz.jpg

23316832_1091268567643552_48001674297441

USA - Slovensko 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly:

54. Sanguinetti (Blum, Roe) 1:2 - 6. Lamper (L. Romančík, Cingeľ) 0:1, 27. Marek Hovorka (Bezúch) 0:2

Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: 22. Mielen (USA) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0,

rozhodovali: Piechaczek, Schrader - Gaube, Wölzmüller (všetci Nem.)

Zostavy:

USA:

Zapolski (21. Leggio) - Gilroy, Donovan, Sanguinetti, Gunderson, Welch, Reese, Blum, Billins - B. O'Neil, Arcobello, Broc Little - Miele, Stoa, Lasch - Gionta, Roe, Earl - Sexton, Slater, Malone

Slovensko:

J. Laco - Čajkovský, Čerešňák, J. Mikuš, A. Jánošík, L. Romančík, Gernát, Valach, Marek Ďaloga - Marek Hovorka, Ölvecký, Bezúch - Marcel Haščák, Bubela, Marek Hecl - Cingeľ, T. Marcinko, Lamper - Paulovič, Krištof, Sádecký

2894983_1200x.jpeg?rev=3

Slovensko vstúpilo do Nemeckého pohára úspešne, zdolalo USA

Ján Laco opäť hrdinom

2895034_1000x.jpeg?rev=2

Slovenská hokejová reprezentácia uspela vo svojom úvodnom vystúpení na Nemeckom pohári 2017 v Augsburgu. Zverenci trénera Craiga Ramsayho v piatok popoludní zdolali výber USA 2:1 a ziskom troch bodov vykročili za obhajobou prvenstva na tomto podujatí.

Skóre duelu otvoril v 6. min útočník Patrik Lamper, jeden z debutantov. Náskok slovenského tímu zvýšil v 27. min tiež tipsportligový hráč Marek Hovorka.

Američania mali v tretej tretine tlak aj s prispením nedisciplinovanosti Slovákov, skorigovať sa im podarilo v 54. min zásluhou Bobbyho Sanguinettiho.

2894907_1000x.jpeg?rev=2

Aktívnejšie začali favorizovaní Američania a na dlhší čas sa usadili v útočnom pásme, ale brankár J. Laco nemusel riešiť zložitejšie situácie. Slováci sa k prvej strele na bránku dostali až v šiestej minúte a hneď bol z toho gól - Cingeľ dostal puk do útočného pásma, puk posunul na L. Romančíka a jeho strelu tečoval debutant Lamper - 0:1. Tímu SR sa potom podarilo ubrániť pri presilovke súpera, počas ktorej sa im ani raz nepodarilo vyhodiť puk z obranného pásma. Následne mali dvakrát početnú výhodu aj Slováci, najmä v druhej americkej defenzívne poriadne podkurovali, stav sa však nezmenil.

V úvode druhej časti zverenci trénera Craiga Ramsayho nevyužili ani tretiu presilovku, radosť hŕstke svojich fanúšikov však urobili v 27. min - Bezúch pekne vysunul Marek Hovorku a útočník Košíc bekhendovým blafákom prekonal striedajúceho Leggia. V ďalšom priebehu druhého dejstva Slováci držali súpera na dištanc a skóre sa nezmenilo.

V 44. min J. Laco zachránil pekným zákrokom pri veľkej šanci Gillroya, potom prišla séria vylúčení slovenských hokejistov vrátane 72-sekundového oslabenia o dvoch korčuliarov. V ňom J. Laco doslova čaroval, keď zneškodnil hneď niekoľko vyložených príležitostí Američanov. Kapituloval však v 54. min, keď puk za jeho chrbát poslal Sanguinetti strelou z ľavého krídla. V závere tím USA hral bez brankára, no stav sa už nezmenil.

2895036_1000x.jpeg?rev=2

Hlasy po zápase:

Craig Ramsay (tréner SR):

"V našej hre sa vyskytli chybičky, no výkon brankára bol neuveriteľný. Previedol veľa skvelých zákrokov a jeho zásluhou sme boli v hre o víťazstvo. Všetci chlapci na ľade bojovali a hádzali sa do striel. V našom výkone bolo aj dosť dobrých vecí. Nováčikovia sa predviedli v dobrom svetle, bola radosť ich sledovať.“

Patrik Lamper, útočník SR:

"Podali sme tímový výkon a podržal nás brankár. Po prvej tretine z nás opadol stres a bolo to poznať. Môj gól bol z kategórie šťastnejších, ale počíta sa."

Ján Laco, brankár SR:

"Začali sme ustráchane, ako keby sme nevedeli, čo nás čaká. Potom sme plnili to, čo nám povedali tréneri, fungovalo to výborne. Je pozitívne, že sme zblokovali množstvo striel."  

2894867_1000x.jpeg?rev=2

hckosice    897

image.jpeg

Alpine Skiing FIS World Cup 2017 - 2018

Stage 2

FIN.gif Levi (FIN) - 11 November 2017 - 12 November 2017 FIN.gif

182555cx6d3t5s0sr52i5l.png

Women's Slalom (1/12)
Final Results

SVK.gif VLHOVA Petra
1:49.9855.87+54.11

USA.gif SHIFFRIN Mikaela
1:50.0855.66+54.42

SUI.gif HOLDENER Wendy
1:51.3356.86+54.47

2896023_1200x.jpeg?rev=3

Petra Vlhová predviedla úžasnú druhú jazdu,

zdolala Shiffrinovú a ovládla úvodný slalom sezóny v Levi

kMpU.petra_vlhova_sa_usmieva_na_podiu_so

Slovenka Petra Vlhová sa stala víťazkou úvodného ženského slalomu nového ročníka Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach vo fínskom Levi.

Vo svojej dominantnej disciplíne triumfovala po tretí raz v kariére po Aare 2015 a Aspene 2017. Vlhová zdolala v súčte oboch kôl americkú favoritku a obhajkyňu veľkého glóbusu za celkový triumf vo SP Mikaelu Shiffrinovú o 10 stotín sekundy. Švajčiarka Wendy Holdenerová na bronzovom stupienku zaostala už výraznejšie - o 1,35 s.

"Bolo to úžasné, ale aj veľmi náročné. Som naozaj šťastná, Mikaela je vždy rýchla, ale teraz som ju zdolala. Pre mňa je dnešok najlepším dňom. Ako cenu dostanem soba, ale jeho meno? To zatiaľ netuším, ako ho pomenujem," povedala Petra Vlhová v prvej televíznej reakcii pre FIS. Neskôr na športovom portáli laola1.at doplnila:

"Cítila som sa veľmi dobre a je úžasné, že som dokázala Mikaelu zdolať. Je totiž nesmierne silná. Pred olympijskou sezónou som veľmi tvrdo trénovala a túžim po tom, aby výsledky boli zodpovedajúce. Priebežným cieľom zatiaľ zostáva Svetový pohár, až na konci januára presmerujem koncentráciu na ZOH."

"Druhé kolo mi vyšlo o čosi lepšie ako to úvodné, v ktorom som nepredviedla jazdu zodpovedajúcu mojim možnostiam. Zároveň ma však upokojilo vedomie, že napriek tomu som zostala v hre. Celkovo som dnes od seba očakávala viac," priznala "bronzová" Wendy Holdenerová.

2896019_1200x.jpeg?rev=4

"Je to v poriadku... Druhé kolo bolo veľmi náročné. Pódium beriem. Vedela som, že Petra sa môže v porovnaní s prvou jazdou zlepšiť. V slalomoch som dlho bola vpredu a v pozícii tej vyzývanej. Teraz musím popracovať na tom, aby som išla výkonnostne ešte nahor," povedala Mikaela Shiffrinová podľa porálu Laola1.at.

V celkovom priebežnom poradí SP 2017/2018 je Vlhová v súčte dvoch pretekov druhá o 10 bodov za Shiffrinovou, v slalome je po úvodných pretekoch, logicky, líderkou.

Zverenka talianskeho trénera Livia Magoniho Vlhová sa aj pred rokom na Čiernej zjazdovke v Levi dostala do najlepšej trojky, skončila tam na bronzovej pozícii. Celkovo si 22-ročná Liptáčka pripísala siedme pódiové umiestnenie v kariére (3-1-3).

Vlhová sa už v prvom kole prezentovala agresívnou jazdou s minimom chýb a preťala cieľovú čiaru iba o 21 stotín sekundy neskôr ako Shiffrinová. V druhom kole svoju veľkú americkú rivalku zdolala rovnako ako v poslednom slalome uplynulej sezóne v americkom Aspene.

V úvodnom ženskom slalome nového ročníka SP chýbala skúsená Slovenka Veronika Velez-Zuzulová (33), ktorá sa len dáva dokopy po septembrovom zranení kolena na sústredení v Argentíne a následnom operačnom zákroku.

Druhá najlepšia slalomárka uplynulej zimy Velez-Zuzulová sa v prípade pozitívneho vývoja v tréningu vráti do kolotoča SP po Novom roku. V Levi zo špičkových slalomárok nebola už ani Češka Šárka Strachová, ktorá v lete oznámila ukončenie kariéry.

2895756_1000x.jpeg?rev=3

Petra Vlhová

1. a 2. kolo

Spoiler

1. Kolo

2. Kolo

Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2017/2018 - Levi (Fín.):

1. Petra Vlhová (SR) 1:49,98 min
2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,10 s
3. Wendy Holdenerová (Švaj.) +1,35
4. Frida Hansdotterová (Švéd.) +2,17
5. Melanie Meillardová (Švaj.) +2,58
6. Lena Dürrová (Nem.) +2,78

Poradie vo Svetovom pohári (po 2 z 39 pretekov):

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 125 bodov
2. Petra Vlhová (SR) 115
3. Wendy Holdenerová (Švaj.) a Viktoria Rebensburgová (Nem.) po 100

Poradie v hodnotení slalomu SP (po 1 z 12 pretekov):

1. Petra Vlhová (SR) 100 bodov
2. Mikaela Shiffrinová (USA) 80
3. Wendy Holdenerová (Švaj.) 60

Ceremoniál vyhlasovania víťaziek

Spoiler

hckosice    897

image.jpeg

23473029_1092077764229299_67001311584087

Nemecko - Slovensko 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly:

5. Bakoš (Haščák, Bubela) 0-1, 48. Haščák (Bubela) 0-2, 60. Čerešňák 0-3.

Rozhodovali: Kopitz, Mayer - Gaube, Schwenk (všetci Nem.)

vylúčení: 5:5, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, 6139 divákov

Zostavy:

Nemecko:

Pielmeier - J. Müller, Mo. Müller, Krupp, Ebner, Abeltshauser, Akdag, Zerressen, Boyle - Ehliz, Hager, Pföderl - Kammerer, Kahun, Holzmann - Plachta, Ma. Müller, Raedeke - Loibl, Kink, Eder

Slovensko:

Rybár - Čerešňák, Čajkovský, Jánošík, Mikuš, Romančík, Gernát, Valach, Ďaloga - Hovorka, Ölvecký, Bezúch - Haščák, Bubela, Bakoš - Cingeľ, Marcinko, Lamper - Paulovič, Krištof, Sukeľ

lJpYw-rXRcnzkjxA1ehFAQ.2560~rados-sloven

Slováci zdolali aj domácich Nemcov,

Rybár zatiahol roletu. Slovensko bude zajtra hrať o 1. miesto!

2896338_1000x.jpeg?rev=3

Slovenskí hokejisti majú po roku opäť možnosť zdvihnúť nad hlavu trofej za víťazstvo na Nemeckom pohári. V sobotu vo svojom druhom zápase na turnaji zvíťazili nad domácou reprezentáciou 3:0 a v tabuľke majú plný počet bodov.

V premiére v národnom mužstve si čisté konto pripísal brankár Patrik Rybár. O výhre zverencov trénera Craiga Ramsayho rozhodli góly Martina Bakoša, Marcela Haščáka a Petra Čerešňáka.

Vo svojom záverečnom zápase na turnaji nastúpia Slováci v nedeľu o 13.15 h proti olympijskému tímu Ruska.

2896326_1000x.jpeg?rev=3

Slováci na rozdiel od piatkového zápasu proti USA začali aktívnejšie ako súper. Pielmeier v bránke Nemecka zasahoval hneď v úvode dvakrát po strelách od modrej čiary. Aktivitu Ramsayho zverencov ešte viac zvýraznila štvrtá minúta, keď mali k dispozícii prvú presilovku. Po 37 sekundách ju po kombinácii s Haščákom a Bubelom využil Bakoš. To domácich nakoplo k väčšej aktivite a začali sa viac dostávať pred Rybárovu bránku. Slovenský gólman však zneškodnil dve dobré šance Nemcov. Na druhej strane mohol zvýšiť Cingeľ, ale z ľavej strany mieril v čistej šanci iba do brankára.

V druhej tretine sa nehral príliš pekný hokej, bol to boj z oboch strán. Nemci vsadili na húževnatosť, slovenská obrana mala plné ruky práce. Rybár však všetky pokusy domácich zlikvidoval a neinkasoval ani v oslabení. V druhom dejstve sa gólových šancí zrodilo iba minimum, dominovala defenzíva. Najväčšiu však mali v závere Nemci v presilovke, strela Marcela Müllera skončila iba na žŕdke. Slováci si tak aj po 40. minútach udržali jednogólové vedenie.

V 43. minúte mal výbornú možnosť Sukeľ, ktorý sa predral po pravej strane až pred Pielmeiera, ten však výborne zasiahol pravým betónom. V 48. minúte hrali Slováci presilovku a v nej už mieril presne Marcel Haščák. Na ich výhre už nič nezmenila ani záverečná power play Nemcov, naopak, 23 sekúnd pred koncom poistil víťazstvo Slovenska do prázdnej bránky Peter Čerešňák.

nAZ4fdYaQaDeFGfUhDeJ8w.2560~gratul-cia-p

Craig Ramsay, tréner SR:

„Nemecký tím ukázal, že je veľmi silný. Nie som spokojný s výkonom v druhej tretine. Brilantný výkon podal opäť náš brankár, ktorému pomohli aj obrancovia. Zajtra nás čaká veľmi kvalitný tím s výbornými korčuliarmi a šikovnými strelcami.”

Peter Ölvecký, kapitán SR:

„Veľmi nám pomohol prvý gól v presilovke. Od tej chvíle sme si začali veriť, hrali sme lepšie. Nemci mali možno viac šancí, ale dobre sme bránili a podržal nás brankár.”

Marek Ďaloga, obranca SR:

„Dnes sme nekorčuľovali tak dobre ako v predchádzajúcom zápase, ale pomáhali sme jeden druhému. Podržal nás brankár Rybár a vyšli nám presilovky.”

Marcel Haščák, útočník SR, autor gólu:

„Dnes sme previedli super výkon, od prvého do posledného hráča. Zvládli sme to vynikajúco takticky a brankár nás opäť raz podržal. Som rád, že po viac ako roku som v reprezentácii opäť skóroval. Medzitým som snáď z každej pozície triafal do žŕdky, teraz to tam padlo. Hodil som to teda za hlavu a urobím všetko pre to, aby sa to rozbehlo.”

Martin Bakoš, útočník SR, autor gólu: 

„Gól vždy poteší, v reprezentácii ešte viac. Je jedno, komu tam padne, pretože hráme ako tím. Najviac ma teší triumf družstva. V nedeľu nás čaká ťažký zápas, Rusi majú v tíme veľmi šikovných hráčov. Verím, že s týmto družstvom a naším systémom ich dokážeme potrápiť a možno aj zdolať.”

Patrik Rybár, brankár SR, debut v reprezentácii s čistým kontom:

„Chytalo sa mi dobre, no občas mi tam niečo vypadlo. Verím, že to nabudúce bude ešte lepšie. Som rád, že sme zvíťazili a ja som k tomu prispel svojou troškou. V úvode zápasu sme dali gól a chytili sa, potom sa nám hralo lepšie.”

hckosice    897

image.jpeg

Men's Tournament
Final Results

RUS.gif Russia
-

SVK.gif Slovakia
-

:GER Germany  
-

23472385_1092772194159856_35739445390749

Slovensko - Rusko "B"  2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Góly:

25. Haščák (Bakoš) 1:1, 26. Ďaloga (Paulovič, Krištof) 2:1 - 4. Makejev (Osnovin, Chochlačov) 0:1, 33. Makejev (Chochlačov, Fjodorov) 2:2, 39. Makejev (Fjodorov, Osnovin) 2:3, 59. Naumenkov 2:4

Rozhodovali:

Kopitz, Schrader - Hinterdobler, Schwenk (všetci Nem.),

vylúčení: 4:7, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0

Zostavy:

Slovensko:

Čiliak - Čerešňák, Čajkovský, Jánošík, Mikuš, Romančík, Gernát, Valach, Ďaloga - Hovorka, Ölvecký, Bezúch - Haščák, Bubela, Bakoš - Cingeľ, Marcinko, Lamper - Paulovič, Krištof, Sukeľ

Rusko "B":

Košečkin - Blažievskij, Provolnev, Rafikov, Jarulin, Naumenkov, Ožiganov, Koledov - Kuzmenko, Okulov, Svetlakov - Makejev, Chochlačov, Fjodorov - Kagarlickij, Michejev, Semionov - Šumakov, Osnovin

2897482_1000x.jpeg?rev=3

Slováci vzdorovali dôrazným Rusom,

Nemecký pohár 2017 končíme na 2. mieste

23472746_1092674730836269_31116676263611

Slovenskí hokejisti neobhájili prvenstvo na Nemeckom pohári. Vo svojom treťom zápase na turnaji prehrali v nedeľu 2:4 s Ruskom a obsadili celkové druhé miesto.

Na triumfe Ruska, ktoré sa stalo víťazom turnaja, sa najvýraznejšou mierou podieľal autor hetriku Alexej Makejev. Góly Slovenska strelili v presilovke Marcel Haščák a Marek Ďaloga.

Hoci mali Rusi po sobotňajšom dueli s USA čas na regeneráciu iba pätnásť hodín, pôsobili od začiatku veľmi sviežo. Sršali ofenzívnymi nápadmi, presne kombinovali a obrana Slovákov na čele s brankárom Čiliakom mala plné ruky práce. V 4. minúte však nestačila na kombináciu na jeden dotyk, po ktorej dostal Rusov do vedenia Makejev. Ďalšiu šancu mal Semionov, slovenského brankára zachránila po jeho strele pravá žrď. Streleckú a hernú prevahu súpera utlmili Slováci v presilovke v 15. minúte, ale bez gólového efektu.

Presilovku hrali zverenci Craiga Ramsaya aj na začiatku druhého dejstva, najväčšiu šancu mal počas nej Sukeľ. Slovenský útočník sa predral po pravej strane pred Košečkina, ale prekonať ho nedokázal. Vzápätí Rusi faulovali opäť, po zásahu do tváre Lampera a vzápätí aj Hecla malo Slovensko možnosť dlhej štvorminútovej presilovky 5 na 3. Ako prvý v nej prekonal Košečkina Haščák a minútu po ňom otočil skóre zápasu presnou strelou Ďaloga. Olympijský výber Ruska mal aj napriek dlhému oslabeniu streleckú prevahu, dva góly Slovenska však značne naštrbili jeho sebavedomie. Čiliak nemal v druhej dvadsaťminútovke veľa práce, v 33. minúte ho však po nešťastnom teči od Ölveckého korčule prekonal Makejev. Ten istý hráč napokon aj uzavrel skóre tretiny minútu pred koncom po skrumáži pred bránkou a zavŕšil hetrik.

2897493_1000x.jpeg?rev=3

Tretia tretina sa začala presilovkou Slovákov, šancu mal po jej skončení na druhej strane Ožiganov. Jeho bombu spomedzi kruhov však Čiliak zneškodnil. Veľkú šancu na vyrovnanie mal v 45. minúte Paulovič, sám pred Košečkinom nezakončil blafákom do siete. V rovnovážnom počte sa v tretej tretine opäť prejavila lepšia kombinačná a technická vyspelosť Rusov, ale Slováci sa nevzdávali. Všetky ich snahy však zostali nevyužité. Ruské víťaztvo a prvenstvo na turnaji napokon v závere poistil presnou strelou v presilovke Michail Naumenkov.

2897425_1000x.jpeg?rev=4

hckosice    897

image.jpeg

Slovenský olympijský výbor na Fashion Show predstavil kolekciu oblečenia pre našu výpravu na ZOH v Pjongčangu

Účastníkom Fashion Show sa na úvod prihovoril juhokórejský veľvyslanec v SR Li Taero. FOTO JÁN SÚKUPÚčastníkom Fashion Show sa na úvod prihovoril juhokórejský veľvyslanec v SR Li Taero. FOTO JÁN SÚKUP
SOT pjongcang.jpgBRATISLAVA 20. novembra (SOV) - V pondelok 20. novembra mala slovenská verejnosť možnosť spoznať oficiálne oblečenie našej olympijskej výpravy do Pjongčangu. Slovenský olympijský výbor ho 81 dní pred ZOH predviedol na Fashion Show v bratislavskom hoteli NH Gate One.

Módnu prehliadku, ktorú spestrilo spevácke vystúpenie Dary Rolins, sledovali zhruba dve stovky hostí a zástupcov médií. Juhokórejský veľvyslanec v SR Li Taero sa im na úvod prihovoril najprv lámanou slovenčinou, potom v angličtine vyjadril túžbu jeho vlasti na týchto hrách dokázať, že ZOH už nie sú spojené len s Európou či Severnou Amerikou, ale sú celosvetovou udalosťou, ktorá skutočne spojí celý svet. „Verím, že zimné olympijské hry v PyeongChangu otvoria nové olympijské horizonty,“ zakončil, narážajúc na heslo, s ktorým sa Pjongčang uchádzal o ZOH 2018.

Prezident Anton Siekel odpovedá na otázku moderátorky Oľgy Hamadejovej, vľavo Roman Buček. FOTO JÁN SÚKUPPrezident Anton Siekel odpovedá na otázku moderátorky Oľgy Hamadejovej, vľavo Roman Buček. FOTO JÁN SÚKUP
O slovenských prípravách na februárové ZOH zase hovorili prezident SOV Anton Siekel a designovaný šéf výpravy, športový riaditeľ SOV Roman Buček. Anton Siekel si najviac sľubuje od výkonov zjazdárok Petry Vlhovej a Veroniky Velez Zuzulovej, ktorá je zatiaľ v rekonvalescencii, biatlonistky Anastasia Kuzminovej a od tímu hokejistov. Roman Buček nechcel hovoriť o medailových vyhliadkach, ale vyjadril nádej, že väčšina našich športovcov predvedie na olympiáde výkony na hranici svojich možností.

SOV zatiaľ predbežne kalkuluje s tým, že kvalifikačné kritériá by mohlo splniť približne 54 slovenských športovcov. Zatiaľ je istá naša účasť v šiestich z celkove 15 športových odvetví v programe ZOH (v behu na lyžiach, alpskom lyžovaní, biatlone, sánkovaní, ľadovom hokeji a v krasokorčuľovaní), šancu na postup majú naši športovci ešte v ďalších štyroch odvetviach (v akrobatickom lyžovaní, snoubordingu, bobovom športe a v šorttreku).

Pohľad do zaplnenej kongresovej sály hotela NH Gate One. FOTO JÁN SÚKUPPohľad do zaplnenej kongresovej sály hotela NH Gate One. FOTO JÁN SÚKUP
Celkove by v Pjongčangu malo súťažiť viac než tritisíc športovcov z vyše 90 krajín sveta, nastúpia v rekordnom počte 102 disciplín. Väčšina z nich bude mať svoje športovisko v blízkosti jednej z dvoch olympijských dedín (excentricky sú položené len dve športoviská). Organizátori v tejto súvislosti hovoria o najkompaktnejších zimných hrách v histórii.

Moderátorka Oľga Hamadejová v úvodnej oficiálnejšej časti upriamila pozornosť aj na blížiace sa 25. výročie ustanovenia Slovenského olympijského výboru, ktoré si SOV pripomenie na slávnostnom zhromaždení na deň presne v deň jubilea – 19. decembra 2017. Najväčšia pozornosť však pochopiteľne patrila samotnej olympijskej kolekcii, predvádzanej modelmi a modelkami.

DSC_2840.jpgOficiálnym dodávateľom olympijského oblečenia je už od roku 2015 britská spoločnosť Regatta - generálny partner SOV. Oblečenie od nej nesie obchodnú značku Dare2b. Zimná kolekcia oblečenia na ZOH v Pjongčangu bola vyberaná z prémiovej predajnej kolekcie jeseň/zima 2017 - 2018. Farebne je ladená do sivých, čiernych, bielych a červených odtieňov. Čičmiansky vzor je decentne zakomponovaný v potlači na niektorých artikloch.

DSC_3010.jpgNosnými prvkami voľnočasovej kolekcie so značkou Dare2b je nástupový set, zložený zo zimnej vetrovky a otepľovačiek a slovenská výprava sa v nich predstaví  na otváracom a záverečnom ceremoniáli. Bohatú kolekciu dotvárajú stredné vrstvy páperových vetroviek a štýlových čiernych búnd z neoprénu s imitáciami kože. Klasickými doplnkami kolekcie sú pohodlná tepláková súprava, tenšie zimné nohavice, trojset funkčných rolákov, termo bielizeň, tričko s krátkym rukávom, čiapka, rukavice a dva páry zimných topánok.

Jednotlivé súčasti olympijského oblečenia našej výpravy dodali aj ďalšie firmy. Kvalitná obuv pochádza z produkcie firmy Gabor – tradičného dodávateľa SOV. Topánky od Gabora nosia slovenskí olympionici už od OH 2000 v Sydney.

DSC_3043.jpg
Veľmi viditeľné sú pletené výrobky od spoločnosti SportCool - svetre, vesty, čiapky, šály, rukavice, čiapky, čelenky a multifunkčné šály, ktorým dominuje obľúbený čičmiansky vzor. Všetky funkčné výrobky sú určené na športové aktivity, keďže sú vyrobené z materiálu priamo vyvinutého na tieto účely. V chladnom horskom prostredí Pjongčangu ich slovenskí olympionici určite ocenia.

Čičmiansky ornament zdobia aj ponožky Šampiónky v troch farbách od dizajnérskej značky Puojd. Olympijskú kolekciu oblečenia dopĺňajú kompresné podkolienky s unikátnym národným dizajnom od športovej značky Royal Bay.

DSC_3003.jpgBatožinu do Pjongčangu si naši olympionici zabalia do kufrov, cestovných tašiek a ruksakov značky Samsonite od spoločnosti Samdex.

Zo športovcov, ktorí sa pripravujú na ZOH v Pjongčangu, sa vzhľadom na už rozbehnutú zimnú sezónu na Fashion Show nezúčastnil žiadny. Prišli však dvaja bývalí olympionici, ktorých SOV do Pjongčangu vybral ako ambasádorov našej výpravy – trojnásobný účastník ZOH v biatlone a bronzový medailista z Vancouvru 2010 Pavol Hurajt a brankárka tímu hokejistiek SR vo Vancouvri Zuzana Tomčíková.

DSC_3308.jpg"Myslím si, že táto kolekcia vyšla výborne a chlapci aj dievčatá budú na zimných olympijských hrách vyzerať veľmi pekne. Mám zopár kúskov, na ktoré sa veľmi teším, že si ich budem môcť obliecť. Čiapka a rukavice s čičmianskym vzorom sú veľmi pekné a kultúrne, je to taká tradícia. Páči sa mi, ako je zakomponovaná červená, budeme v nej trošku svietiť," uviedla pre TASR Zuzana Tomčíková.

Zdroj: SOV

hckosice    897

image.jpeg

Alpine Skiing FIS World Cup 2017 - 2018

Stage 4

USA.gif Killington (USA) - 25 November 2017 - 26 November 2017 USA.gif

174956y9j93ppesejekp3p.jpg

Women's Slalom (2/12)
Final Results

USA.gif SHIFFRIN Mikaela
1:40.9149.57+51.34

SVK.gif VLHOVA Petra
1:42.5551.02+51.53

AUT.gif SCHILD Bernadette
1:43.5850.86+52.72

2928767_1200x.jpeg?rev=3

Petra Vlhová opäť na pódiu!

V Killingtone ju zdolala len Shiffrinová

iFijRYSKQZDJt3JM7Y6-Fg~Slovensk-reprezen

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v nedeľu druhé miesto v druhom slalome Svetového pohára. V americkom Killingtone suverénne vyhrala domáca favoritka Mikaela Shiffrinová najrýchlejšími časmi v oboch kolách.

Shiffrinová ako typická zjazdárska superstar nepoznala od záveru minulého SP pocit víťazstva v piatich súťažiach v rade, z toho v oboch jej obľúbených slalomoch šampiónku všetkých frontov zdolala Vlhová.

V domácom prostredí však 22-ročná Američanka išla opäť v skvelej fazóne a slávila svoje 32. víťazstvo v pretekoch celozimného seriálu, z toho 26. v slalome. Jej vrstovníčka a v súčasnosti aj najväčšia rivalka zaostala sekundu a 64 stotín, tretia bola Rakúšanka Bernadette Schildová (+2,67 s). 

Vlhová zaregistrovala svoje 19. umiestnenie v prvej desiatke pretekov SP a po ôsmy raz sa dostala na pódium. Okrem toho, že sa je spolu so Shiffrinovou na čele priebežného poradia slalomu, po štyroch pretekoch je aj druhá v celkovom poradí SP (221), s 305 bodmi vedie Shiffrinová. "Je to skvelé víťazstvo v domácom prostredí a ďakujem divákom za skvelé atmosféru," vyhŕklo z víťazky v prvom vyjadrení pre publikum.   

Slovenská zjazdárka si v renkingu štartovej listiny SP polepšila z tretej na druhú priečku a v tomto koeficientálnom poradí je stále piata Veronika Velez-Zuzulová, ktorá od štartu sezóny chýba pre operáciu kolena. Pre ňu je dôležité, aby v januári mohla naskočiť do seriálu s čo najlepšou pozíciou v tomto renkingu, aby sa pred zimnou olympiádou stabilizovala v prvej žrebovanej sedmičke.       

Vlhová bola v prvej jazde piata a pre ňu ako pre víťazku úvodnej súťaže mala strata 1,45 s na vedúcu Shiffrinovú priepastný charakter. Domáca favoritka sa na domácom svahu v Killingtone prehnala na kopci ako víchor, príznačne poveternostným podmienkam a bolo vidno, ako chce vo štvrtom podujatí zimy po dvoch druhých miestach vyhrať.

Išla s päťkou, Vlhová so štartovým číslom dva a 22-ročná Slovenka podobne ako v sobotňajšom obrovskom slalome začala menej aktívne. Na plochej hornej časti strácala za časom predchádzajúcej pretekárky. V jednej bránke príliš zahranila, ale dole tradične dupla na plyn a v technickej strmine išla oveľa presvedčivejšie. 

Vzhľadom na meniace sa podmienky vplyvom nepríjemného bočného vetra, ktorý počas jazdy Vlhovej priam besnel, nebolo jasné, do akej miery je výhodné štartové číslo dva. Lenže všetky úvahy zmietla zo svahu Shiffrinová, pred úvodným medzičasom musela síce bleskovo korigovať jemné zaváhanie, ale potom už išla v úžasnom rytme a stabilite a nedala žiadnej súperke šancu. Hoci sa vzápätí pod sekundu straty dostala Švajčiarka Wendy Holdenerová (+0,89), ďalšie súťažiace už výkonnostne na špičku nestačili. 

Vlhová mala pred druhým kolom veľkú šancu na ďalšie pódiové umiestnenie v kariére, lebo na tretie miesto Rakúšanky Bernadette Schildovej zaostávala len 16 stotín. A nezostala nič dlžná svojej povesti, aj keď v hornej časti to opäť nebolo až také dravé a dôrazné. Ale po druhom medzičase do cieľa predviedla odvážny sklz aj v tých najviac zatvorených bránkach a do čela sa dostala s masívnym náskokom sekundy a 6 stotín.

Hoci sa ambiciózna Slovenka v cieli netvárila nadšene, bolo pravdepodobné, že sa opäť prepracuje na piedestál prvých troch. A ďalšie dve pretekárky v poradí naozaj nemali žiadnu šancu a tiež zaostali vyše sekundu. Keď následne Holdenerová vypadla, na štarte stále už len superfavoritka, tá však predviedla ďalšiu parádu s najrýchlejším časom, o 19 stotín lepším ako Vlhová, celkovo jasne triumfovala. 

eJyq9f4wQMzL-I2A38xPKw.2560~Petra-Vlhov. 

Preteky SP v zjazdovom lyžovaní - Killington (USA) - slalom žien:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:40,91 min (49,57 + 51,34 s)
2. Petra Vlhová (SR) +1,64
3. Bernadette Schildová (Rak.) +2,67
4. Denise Feierabendová (Švaj.) +2,70
5. Frida Hansdotterová (Švéd.) +2,78
6. Anna Swennová-Larssonová (Švéd.) +3,03.

Poradie vo Svetovom pohári (po 4 z 39 pretekov):

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 305 bodov
2. Petra Vlhová (SR) 221
3. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 200

Poradie v hodnotení slalomu SP (po 2 z 12 pretekov):

1. Petra Vlhová (SR) a Mikaela Shiffrinová (USA) obe 180 bodov
3. Frida Hansdotterová (Švéd.) 95

hckosice    897

image.jpeg

Biathlon IBU World Cup 2017 - 2018

Stage 1

:SWE Ostersund (SWE) - 26 November 2017 - 3 December 2017  :SWE

ibuworldcup_biathlonostersund_2017.png

Mixed 2x6km+2x7.5km Team Relay (2/5)
Non-Olympic Event
Final Results

4. Slovakia

(Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Tomáš Hasilla, Matej Kazár)  +7,7 (0+9)

24058909_729336273920927_295522714213541

Slováci po vynikajúcom výkone

štvrtí v štafetách štvorčlenných miešaných družstiev

GElwSCDtShfSObniFcuDng.2560~Slovensk-bia

Slovenskí biatlonisti Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Tomáš Hasilla a Matej Kazár skončili v nedeľu vo švédskom Östersunde s odstupom len 7,7 sekundy na vynikajúcom štvrtom mieste v pretekoch štvorčlenných miešaných družstiev na 2x6 km a 2x7,5 km v rámci 1. kola Svetového pohára 2017/2018.

Zvíťazili Nóri Ingrid Landmark Tandrevoldová, Tiril Eckhoffová, Johannes Thingnes Bö a Emil Hegle Svendsen, druhí boli s mankom 5,3 s Taliani Lisa Vittozziová, Dorothea Wiererová, Dominik Windisch a Lukas Hofer a tretí Nemci Franziska Preussová, Maren Hammerschmidtová, Benedikt Doll a Arnd Peiffer (+6,4).

Kazár pritom ešte po záverečnej ôsmej streľbe figuroval na druhej pozícii. Slováci mali na palebnej čiare bilanciu 0+9, Nóri 0+13, Taliani 1+6 a Nemci 0+10. V akcii bolo 24 štvoríc. Paulína Fialková potrebovala dve dobíjania v ľahu a jedno v stoji, odovzdala na štvrtej priečke s mankom 7,5 sekundy.

Kuzminová sklopila všetkých desať terčíkov a svoj úsek skončila na druhom mieste len 3,6 s za fínskou hviezdou Kaisou Mäkäräinenovou. Hasilla síce musel použiť dva rezervné náboje na prvej položke, ale udržal priebežnú striebornú pozíciu, zaostával o 23,4 s za Talianom Windischom. Kazár trikrát dobíjal postojačky a raz poležiačky, v úplnom závere tesne neodolal Talianovi Hoferovi a Nemcovi Peifferovi.

"Je to veru dobrý vstup do sezóny a azda si to v takto pozitívnom duchu viackrát zopakujeme," podotkla Kuzminová. 

"Na ´ležke´ zaúradovala hrozná smola. Zaľahla som v bezvetrí, zaujímala som polohu v bezvetrí a v momente prvej rany fúklo. Všetky šli ´na štyri hodiny´ s tým, že prvé dva tesne nepadli. Mala som teda veľký odstup a snažila som sa manko znížiť, bojovať so súperkami. Som šťastná, že to vyšlo a posúvala som sa postupne dopredu. ´Stojku´ za jedno dobíjanie neriešim, to je okej. Bežecky som sa cítila dobre. Na takomto hlbšom snehu mi to sedí. Keď sa k tomu pridali bezkonkurenčné lyže, bolo to výborné."

"Niektoré súperky sa na mňa iba pozerali, ako som ich predbehla. Dnes to naozaj vyšlo. A to sa musím priznať, že som mala akýsi väčší stres než zvyčajne. Nepamätám si, že by som sa až tak klepala. Hlavné je, že to opadlo a vymenila to radosť a zadosťučinenie. Ďakujem celému tímu, som na nás hrdá. Bodaj by to takto pokračovalo ďalej. Tešíme sa na budúci týždeň," uviedla Paulína Fialková pre Biatlon-Info.sk.

I5Kp9uMNQVSxJkb-NLhfZA.2560~Tomas-Hasill

"Pravdupovediac, keď som videl, ako Nasťa s veľkým náskokom vybieha do posledného kola, nebolo mi všetko jedno. Hneď som začal premýšľať nad tým, že som nikdy nebol v takejto situácii. Škoda, že mi to na ´ležke´ nevyšlo. Vôbec neviem, prečo som tie dve rany nedal, neuvedomoval som si žiadnu chybu. A tá čistá stojka? Tú si absolútne nepamätám. Hlava úplne vypla a robil som len to, čo viem. Bodaj by som to takto dokázal zvládnuť vždy. Bola to dnes pre nás vysoká škola biatlonu a som veľmi rád, že sme v tejto skúške obstáli."

"Pretekali sme sa s najlepšími, lyže sme mali perfektné. Bö mi kričal, nech nás potiahnem, šiel som aj cez neho. To boli pocity, ktoré som nikdy nezažil. Nemohol by som to zažiť, nebyť vynikajúcich výkonov dievčat i Maťa, klobúk dole! Snažím sa to celé brať pragmaticky. Nemali by sme z toho robiť závery. Vyšlo nám to, tešme sa. Je to však nevyspytateľný šport. Verím, že v tejto sezóne porastieme a prídu výsledky, ale radšej ešte nejasám. Nemôžeme robiť zo dňa na deň zázraky. Všetci špičkovo pracujú a napredujú," skonštatoval Hasilla pre rovnaký zdroj.

"Verili sme, že ak budeme stále vpredu medzi najväčšími vlkmi, budeme mať šancu na úspech. Ďakujem kolegom za perfektnú východiskovú pozíciu, bolo úžasné vybiehať na druhom mieste vedľa Svendsena. Veľmi ma potešilo, že som sa ho dokázal držať a zviesť s tými veľmi rýchlymi chlapmi takmer rovnocennú partiu. K dokonalosti chýbal ten záver. Žiaľ, vo finiši som stuhol."

59xUSXFyQS2p5CSim1o-7g.2560~Biatlonista-

"Veľmi veľa energie ma stála tá stíhacia jazda za Svendsenom, keď sme ho dobehli. Vedel som, že lyže máme perfektné. Veril som teda, že aj keď ma Peiffer predbehne, v závere sa ešte za ním dokážem vyviezť a špurtovať s ním, ale už som nemal síl. Bol to však úžasný zážitok i fantastické pocity na úvod sezóny. Tešíme sa. Hlavný rozhodca za nami prišiel a pýtal sa, kto nám mazal lyže, lebo smelo môžem povedať, že sme ich mali najlepšie z celého štartového poľa. Chlapi v bunke sa opäť zaskveli," vyhlásil Kazár pre Biatlon-Info.sk.

Pre Slovensko je v tejto relatívne novej disciplíne štvrté miesto historicky druhým najlepším výsledkom vo SP. Vo fínskom Kontiolahti 10. februára 2012 bola štvorica Jana Gereková, Kuzminová, Kazár, Miroslav Matiaško tretia, vtedy však s odstupom +43,6 sekundy.

Individuálne súperenia v tomto dejisku sa začnú v stredu 29. novembra a potrvajú do nedele 3. decembra.

SP 1. kolo - štafety miešaných štvorčlenných družstiev na 2x6 km a 2x7,5 km:

1. Nórsko (Ingrid Landmark Tandrevoldová, Tiril Eckhoffová, Johannes Thingnes Bö, Emil Hegle Svendsen) 1:11:31,7 h (0+13)
2. Taliansko (Lisa Vittozziová, Dorothea Wiererová, Dominik Windisch, Lukas Hofer) +5,3 s (1+6)
3. Nemecko (Franziska Preussová, Maren Hammerschmidtová, Benedikt Doll, Arnd Peiffer) +6,4 (0+10)
4. Slovensko (Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Tomáš Hasilla, Matej Kazár) +7,7 (0+9)
5. Švédsko (Hanna Öbergová, Anna Magnussonová, Jesper Nelin, Fredrik Lindström) +34,5 (1+5)
6. Rusko (Oľga Podčufarovová, Jekaterina Jurlovová-Prechtová, Maxim Cvetkov, Anton Šipulin) +47,9 (0+7)
7. Francúzsko +48,0 (1+7)
8. Fínsko +1:32,4 min (1+8)
9. Švajčiarsko +1:50,6 (1+8)
10. Ukrajina +2:14,2 (0+6)

hckosice    897

image.jpeg

Stage 2

AUT.gif Hochfilzen (AUT) - 8 December 2017 - 10 December 2017 AUT.gif

103733dbehd5hgp77gqngz.png

Women's 7.5km Sprint (2/9)
Final Results

:BLR  DOMRACHEVA Darya
22:40.20+0

:SVK  KUZMINA Anastasiya
23:02.31+0

:ITA  WIERER Dorothea
23:10.81+0

24796398_734146963439858_154690719394696

Kuzminová v šprinte SP na 7,5 km v Hochfilzene druhá,

zdolala ju len Domračevová

Anastasia Kuzminová

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová skončila v šprinte 2. kola Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene na druhom mieste.

O 22,1 sekundy ju na 7,5 km trati zdolala jedine Bieloruska Darja Domračevová. Tretia skončila s odstupom 30,6 sekundy na víťazku Talianka Dorothea Wiererová.

V Hochfilzene sa výrazne zmenilo počasie. Kým muži si užívali bezproblémové počasie, ženám začalo husto snežiť, fúkať a viditeľnosť bola takmer neúnosná. Pri zostavení štartovej listiny so 102 menami sa taktizovalo, vzhľadom na vývin poveternostných podmienok.

Slovenská dvojica líderiek mala dosť vysoké čísla, Kuzminová 69 a P. Fialková dokonca so 104-kou celú štartovku uzatvárala.

Kuzminovej (1-0) nepadol štvrtý terč, napriek čerstvému snehu na trati však výborne bežala a neustále si živila nádej na popredné umiestenie.

Po bezchybnej streľbe v polohe stojmo sa ocitla chvíľu na samom špici, vytlačila ju z nej síce Domračevová, rýchlejšia o 15,5 sekundy, no na druhej už zostala. Pre 33-ročnú Kuzminovú to bolo 21. pódiové umiestnenie v kariére a radovala sa z neho po troch rokoch. Darja Domračevová si v 31 rokoch si pripísala v kariére 29. víťazstvo v SP. 

24775237_734146640106557_390142569816702

Anastasia Kuzminová ocenila neustále povzbudzovanie na trati. "Hnali ma vpred aj vlajky, počula som slovenčinu i ruštinu. Musela som si dávať pozor najmä na hlboký sneh, snažila som sa nájsť tú správnu ujazdenú stopu. Nič ma nerozhodilo, streľbu stojmo som si ustrážila, psychicky sa správne naladila. Ťažko popísať emócie, ďakujem každému okolo mňa v tíme, cítim, že som im urobila radosť, rovnako všetkým, ktorí boli so mnou v príprave. Veľmi toto umiestnenie prežívam, v Hochfilzene sa často behá v ťažkých podmienkach, vedela som o tom a nič ma nezaskočilo." 

Daniel Kuzmin, manžel a tréner: "Strašne začalo snežiť a my sme to aj čakali, preto sme si vybrali tretiu skupinu na štarte. Vtedy sa už trochu vyjazdila trať a bolo to lepšie, ako mali nižšie štartovné čísla. Na strelnici to pre mnohé bola lotéria, raz fúkalo, raz nefúkalo, netriafali sa terče, našťastie Nasťa to zvládla. Pod hlbším snehom, keď odrazu nasnežilo zo 10 centimetrov, bola našťastie trať tvrdá, aj preto vynikla bežecky."

Daniel Kuzmin spomenul aj históriu s jednou zaujímavosťou, keď pred siedmimi rokmi práve v Hochfilzene bola Nasťa prvá a za ňou skončila Domračevová. "Naozaj som si spomenul na jej víťaztvo práve tu v Hochfilzene, vtedy taktiež husto snežilo. Pre nás znamená po dlhšom čase druhé miesto veľké povzbudenie, je to dobrý krok do sezóny, presvedčili sme sa, že sme na správnej ceste a dobre trénujeme."

Do sezóny už naskočila a svoju premiéru po chorobe prežívala Nemka Dahlmeierová, vlaňajšia hviezda sezóny. Veľmi sa jej nedarilo, ani bežecky, v streľbe si po 'ležke' odkrúžila až dve kolá.

Jej krajanka, vychádzajúca hviezda Herrmannová nevybielila piaty ležkový terč a v 'stojke' stroskotala pri troch chybách, ďalšia Nemka Hammerschmidtová dokonca pri štyroch. Fínka Mäkäräinenová nabrala jeden trest na štvrtom ležkovom terči, v 'stojke' na úplne poslednom.

Zo Sloveniek Terézia Poliaková (strelecká bilancia 3-4) naplno prežila vrtochy počasia v ležke s tromi chybami, Ivona Fialková ju navlas napodobnila (3-1), v stojke Poliaková trafila len jeden terč, I. Fialková zasa jeden minula. Paulína Fialková (2-1) hneď s úvodným netrafeným terčom, potom piatym, v 'stojke' s druhým sa taktiež nepresadila.

24991517_734146590106562_369620399769690

Šprint na 7,5 km:

1. Darja Domračevová (Biel.) 22:40,2 min (0 tr. okr.),

2. Anastasia KUZMINOVÁ (SR) +22,1 (1)

3. Dorothea Wiererová (Tal.) 30,6 (1)

4. Vita Semerenková (Ukr.) 35,2 (0)

5. Ingrid Landmark Tandrevoldová (Nór.) 47,5 (0)

6. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) 49,5 (2)

7. Anais Bescondová (Fr.) 53,0 (1)

8. Franziska Hildebrandová (Nem.) 56,0 (1)

9. Svetlana Mironovová (Rus.) 57,3 (1)

10. Celia Aymonierová (Fr.) 58,7 (2)

...

50. Paulína FIALKOVÁ +2:22,8 (3)

60. Ivona FIALKOVÁ +2:42,2 (4)

102. Terézia POLIAKOVÁ (všetky SR) +6:03,7 (7)

Priebežné celkové poradie vo Svetovom pohári (po 4 z 22 pretekov):

1. Justine Braisazová (Fr.) 160 b.

2. Denise Herrmannová (Nem.) 151

3. Synnöve Solemdalová (Nór.) 145

...

16. Anastasia Kuzminová 85

35. Paulína Fialková (obe SR) 40

Poradie vo SP v hodnotení rýchlostných pretekov (po 2 z 8 pretekov):

1. Anastasia Kuzminová (SR) 80 b.

2. Dorothea Wiererová (Tal.) 80

3. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) 76

24909699_734132240107997_859446234226768

hckosice    897

image.jpeg

Stage 2

AUT.gif Hochfilzen (AUT) - 8 December 2017 - 10 December 2017 AUT.gif

103733dbehd5hgp77gqngz.png

Women's 10km Pursuit (2/9)
Final Results

:SVK  KUZMINA Anastasiya
34:31.21+0+0+0

:FIN  MAKARAINEN Kaisa
34:41.41+0+0+1

:BLR  DOMRACHEVA Darya
34:43.00+0+1+0

24991493_734628666725021_838979406165331

Kuzminová nechala za sebou všetky pretekárky.

Ovládla stíhačku na 10 km SP v Hochfilzene

24993387_734628420058379_836660329622833

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová zvíťazila v stíhacích pretekoch 2. kola Svetového pohára. Na 10 km trati za ňou v rakúskom Hochfilzene skončila Fínka Kaisa Mäkäräinenová (+10,2) a na treťom mieste dobehla Bieloruska Darja Domračevová (+11,8). Z ďalších dvoch Sloveniek skončila 44. Ivona Fialková (+4:04,3), Paulína Fialková sa vzdala.

Presne 10 žien vybehlo na trať v rozpätí jednej minúty, ako prvá Domračevová a 22 sekúnd za ňou Kuzminová. Škoda, že Kuzminová netrafila piaty terč, inak by na Domračevovú stratu výrazne stiahla. Ďalšie súperky taktiež terče míňali, a tak si slovenská biatlonistka udržala 2. miesto (+26,8), za ňou tretia Nórka Fenneová už zaostávala výraznejšie (+46,3).

Druhá streľba ležmo obom vedúcim biatlonistkám stopercentne dopriala, druhá Kuzminová mala manko už len 8,8 sekundy, a od prenasledovateliek sa vzdialili viac, najbližšie k nim bola Mäkäräinenová (+40,0).

Tretiu streľbu, už stojmo, strieľalo víťazné duo súčasne, Domračevová musela ísť na trestný okruh a 'čistá' Kuzminová sa ocitla na čele s náskokom 12,7 pred Domračevovou a 17,5 pred Mäkäräinenovou.

V záverečnej streľbe Kuzminová dlho mierila, no oplatilo sa, zostala na čele pred Domračevovou (+8,4), Mäkäräinenovou (+21,6) a náskok do cieľa ešte zveľadila. Pre 33-ročnú Kuzminovú je to ôsme víťazstvo v kariére. Na výslní skončila po troch rokoch, naposledy sa z triumfu radovala v sezóne 2013/2014 v Oslo v mass pretekoch.

Ďalšie dve Slovenky, na štarte 50. P. Fialková (+2:23) a 60. I. Fialková (+2:42), sa pokúsili posunúť vpred a preniknúť aj do bodovanej štyridsiatky. Paulína (strelecká bilancia 2-3 a Ivona (1-0-1-1) mali streľbu rozdielnu, ktorá oveľa viac dopriala mladšej sestre, staršia Paulína sa pred treťou streľbou vzdala. Ivona Fialková napokon dobehla na 44. mieste.

24991517_734628496725038_131472542112088

Stíhacie preteky na 10 km:

1. Anastasia KUZMINOVÁ (SR) 34:31,2 (1 tr. okr.)
2. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +10,2 (2)
3. Darja Domračevová (Biel.) 11,8 (1)
4. Dorothea Wiererová (Tal.) 51,6 (2)
5. Marte Olsbuová (Nór.) 58,2 (1)
6. Julija Džimová (Ukr.) 1:08,0 (1)
7. Taťjana Akimovová (Rus.) 1:13,4 (1)
8. Synnoeve Solemdalová (Nór.) 1:16,6 (2)
9. Iryna Kriuková (Biel.) 1:19,4 (0)
10. Laura Dahlmeierová (Nem.) 1:32,4 (1)
...
44. Ivona FIALKOVÁ 4:04,3 (3)
Paulína FIALKOVÁ sa vzdala  

24852436_734628646725023_337723008961419