Welcome to Totallympics, the home of Olympic Sports!

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to other members, get your own private messenger, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.

Login | Create an Account

Federer91

Totallympics Addicted
  • Content count

    1,617
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Federer91 last won the day on May 9

Federer91 had the most liked content!

Community Reputation

166 is just really nice

About Federer91

Personal Information

  • Gender
    Male
  • Date of Birth
    04/04/91
  • Nation
    Bulgaria
  • Favourite Olympic Games
    Both
  • Favourite Sports
    Winter Sports, Athletics, Cycling, Tennis, Darts, Swimming, Football
  • Favourite Athletes
    Roger Federer, Alessandro Del Piero, Ole Einar Bjorndalen, Vincenzo Nibali, Sebastian Loeb

Recent Profile Visitors

934 profile views
  1. [hide] Women's Tournament - Knockout Round July 22nd - July 28th, 2017 12 Nations, Playoff Round, Quarterfinals, Semifinals, Bronze Medal Match, Gold Medal Match Quarterfinals Central European Time (GMT +2) Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 July 24th 2017, h. 14:50, Alfréd_Hajós National Stadium, Budapest Italy 3 Russia July 24th 2017, h. 16:10, Alfréd_Hajós National Stadium, Budapest United States 3 Australia July 24th 2017, h. 20:30, Alfréd_Hajós National Stadium, Budapest Hungary 1 Canada July 24th 2017, h. 22:00, Alfréd_Hajós National Stadium, Budapest Greece 2 Spain [/hide]
  2. [hide] TB Question - Guess the winning time of the Men's 1500m Freestyle event: 14:35.25 Event and Date Gold Medal Winner Silver Medal Winner Bronze Medal Winner Athletes Men's 400m Freestyle Day 1, July 23rd, 2017 HORTON Mack MCKEON David SUN Yang GUY James MILNE Stephen DETTI Gabriele KRASNYKH Aleksandr PARK Taehwan GROTHE Zane SMITH Clark Any Other Women's 400m Freestyle Day 1, July 23rd, 2017 TITMUS Ariarne LI Bingjie ZHANG Yuhan HIBBOTT Holly KAPAS Boglarka POPOVA Veronika KLINAR Anja BELMONTE Mireia LEDECKY Katie SMITH Leah Any Other Men's 4x100m Freestyle Relay Day 1, July 23rd, 2017 Australia Brazil Canada China Italy Japan Russia United States Any Other Women's 4x100m Freestyle Relay Day 1, July 23rd, 2017 Australia Canada China Italy Japan Netherlands Sweden United States Any Other Men's 100m Breaststroke Day 2, July 24th, 2017 Someone from Brazil YAN Zibei MURDOCH Ross PEATY Adam MARTINENGHI Nicolo KOSEKI Yasuhiro BALANDIN Dmitriy VAN DER BURGH Cameron CORDES Kevin MILLER Cody Any Other Men's 50m Butterfly Day 2, July 24th, 2017 MARTINS Henrique SANTOS Nicholas LI Zhuhao PROUD Benjamin CSEH Laszlo CZERNIAK Konrad KOSTIN Oleg SCHOOLING Joseph GOVOROV Andrii DRESSEL Caeleb Any Other Women's 100m Butterfly Day 2, July 24th, 2017 MCKEON Emma OLEKSIAK Penny SAVARD Katerine LU Ying SZILAGYI Liliana BIANCHI Ilaria IKEE Rikako CHIMROVA Svetlana SJOSTROM Sarah WORRELL Kelsi Any Other Women's 200m Individual Medley Day 2, July 24th, 2017 PICKREM Sydney YE Shiwen MILEY Hannah O'CONNOR Siobhan HOSSZU Katinka Someone from Japan ANDREEVA Viktoriia KIM Seoyeong COX Madisyn MARGALIS Melanie Any Other Men's 200m Freestyle Day 3, July 25th, 2017 SUN Yang HAAS Townley LE CLOS Chad STRAVIUS Jeremy SCOTT Duncan GUY James MAJCHRZAK Kacper KRASNYKH Aleksandr STJEPANOVIC Velimir Any Other Women's 1500m Freestyle Day 3, July 25th, 2017 LEDECKY Katie KAPAS Boglarka QUADARELLA Simona KOBRICH Kristel Someone from China RIEDER Celine KESELY Ajna ODER Tjasa BELMONTE Mireia SMITH Leah Any Other Men's 100m Backstroke Day 3, July 25th, 2017 XU Jiayu MURPHY Ryan GREVERS Matt LARKIN Mitchell GUIDO Guilherme WALKER-HEBBORN Chris CHRISTOU Apostolos IRIE Ryosuke RYLOV Evgeny TARASEVICH Grigory Any Other Women's 100m Backstroke Day 3, July 25th, 2017 HOSSZU Katinka MASSE Kylie SEEBOHM Emily CALDWELL Hilary FU Yuanhui DAVIES Georgia FESIKOVA Anastasiia ZEVINA Daryna BAKER Kathleen SMOLIGA Olivia Any Other Women's 100m Breaststroke Day 3, July 25th, 2017 KING Lilly EFIMOVA Yuliya MEILUTYTE Ruta NICOL Rachel SHI Jinglin PEDERSEN Rikke O'CONNOR Siobhan LUTHERSDOTTIR Hrafnhildur JOHANSSON Jennie MEILI Katie Any Other Men's 800m Freestyle Day 4, July 26th, 2017 PALTRINIERI Gregorio SUN Yang DETTI Gabriele HORTON Mack MCLOUGHLIN Jack MICKA Jan GYURTA Gergely CHRISTIANSEN Henrik WOJDAK Wojciech Someone from the USA Any Other Women's 200m Freestyle Day 4, July 26th, 2017 LEDECKY Katie PELLEGRINI Federica COLEMAN Michelle MCKEON Emma SAVARD Katerine Someone from China BONNET Charlotte HOSSZU Katinka HEEMSKERK Femke SMITH Leah Any Other Men's 50m Breaststroke Day 4, July 26th, 2017 PEATY Adam GOMES JUNIOR Joao SHYMANOVICH Ilya LIMA Felipe MARTINENGHI Nicolo PRIGODA Kirill STEVENS Peter VAN DER BURGH Cameron CORDES Kevin MILLER Cody Any Other Men's 200m Butterfly Day 4, July 26th, 2017 CSEH Laszlo LE CLOS Chad KENDERESI Tamas CROENEN Louis LI Zhuhao BROMER Viktor SETO Daiya SAKAI Masato CLARK Pace CONGER Jack Any Other Mixed 4x100m Medley Relay Day 4, July 26th, 2017 United States Great Britain Russia Canada China Germany Hungary Italy Any Other Men's 100m Freestyle Day 5, July 27th, 2017 MCEVOY Cameron TIMMERS Pieter ADRIAN Nathan METELLA Mehdy SCOTT Duncan DOTTO Luca NAKAMURA Katsumi MOROZOV Vladimir SCHOOLING Joseph DRESSEL Caeleb Any Other Women's 50m Backstroke Day 5, July 27th, 2017 FU Yuanhui MEDEIROS Etiene HERASIMENIA Aliaksandra BARRATT Holly SEEBOHM Emily MASSE Kylie WANG Xueer DAVIES Georgia BAKER Kathleen STEVENS Hannah Any Other Women's 200m Butterfly Day 5, July 27th, 2017 HENTKE Franziska Someone from China BELMONTE Mireia THROSSELL Brianna ATKINSON Charlotte HOSSZU Katinka SZILAGYI Liliana HASEGAWA Suzuka MAKINO Hiroko FLICKINGER Hali Any Other Men's 200m Individual Medley Day 5, July 27th, 2017 HAGINO Kosuke KALISZ Chase WANG Shun HEINTZ Philip Someone from Great Britain VAZAIOS Andreas SETO Daiya SANTOS Alexis DESPLANCHES Jeremy DEVINE Abrahm Any Other Women's 4x200m Freestyle Relay Day 5, July 27th, 2017 United States Australia China Canada Hungary Japan Netherlands Russia Any Other Women's 100m Freestyle Day 6, July 28th, 2017 SJOSTROM Sarah OLEKSIAK Penny MANUEL Simone CAMPBELL Bronte MCKEON Emma ZHU Menghui BLUME Pernille PELLEGRINI Federica KROMOWIDJOJO Ranomi COMERFORD Mallory Any Other Men's 200m Backstroke Day 6, July 28th, 2017 MURPHY Ryan RYLOV Evgeny XU Jiayu LARKIN Mitchell LI Guangyuan BERNEK Peter Someone from Japan KAWECKI Radoslaw KOLESNIKOV Kliment PEBLEY Jacob Any Other Men's 200m Breaststroke Day 6, July 28th, 2017 CORDES Kevin BALANDIN Dmitriy WATANABE Ippei KOCH Marco MURDOCH Ross GYURTA Daniel KOSEKI Yasuhiro CHUPKOV Anton KHOMENKO Ilya PERSSON Erik Any Other Women's 200m Breaststroke Day 6, July 28th, 2017 EFIMOVA Yuliya KING Lilly PEDERSEN Rikke MCKEOWN Taylor SMITH Kierra SHI Jinglin Someone from Great Britain Someone from Japan VALL Jessica GALAT Bethany Any Other Men's 4x200m Freestyle Relay Day 6, July 28th, 2017 United States Great Britain Australia Germany Italy Japan Netherlands Russia Any Other Men's 50m Freestyle Day 7, July 29th, 2017 MOROZOV Vladimir ADRIAN Nathan GOVOROV Andrii MCEVOY Cameron Someone from Brazil PROUD Benjamin DOTTO Luca BILIS Simonas JURASZEK Pawe DRESSEL Caeleb Any Other Women's 800m Freestyle Day 7, July 29th, 2017 LEDECKY Katie SMITH Leah KAPAS Boglarka TITMUS Ariarne LI Bingjie ZHANG Yuhan KESELY Ajna QUADARELLA Simona BELMONTE Mireia PINTO Andreina Any Other Women's 200m Backstroke Day 7, July 29th, 2017 HOSSZU Katinka USTINOVA Daria BAKER Kathleen SEEBOHM Emily CALDWELL Hilary MASSE Kylie LIU Yaxin GRAF Lisa ZEVINA Daryna SMITH Regan Any Other Men's 100m Butterfly Day 7, July 29th, 2017 SCHOOLING Joseph CSEH Laszlo LE CLOS Chad LI Zhuhao METELLA Mehdy GUY James CODIA Piero CZERNIAK Konrad DRESSEL Caeleb PHILLIPS Tim Any Other Women's 50m Butterfly Day 7, July 29th, 2017 SJOSTROM Sarah KROMOWIDJOJO Ranomi WORRELL Kelsi BARRATT Holly BUYS Kimberly OLEKSIAK Penny LU Ying BLUME Pernille IKEE Rikako DE WAARD Maaike Any Other Mixed 4x100m Freestyle Relay Day 7, July 29th, 2017 Australia United States Netherlands Canada China France Italy Russia Any Other Men's 1500m Freestyle Day 8, July 30th, 2017 PALTRINIERI Gregorio DETTI Gabriele JERVIS Daniel HORTON Mack MCLOUGHLIN Jack SUN Yang AKARAM Ahmed CHRISTIANSEN Henrik WOJDAK Wojciech ROMANCHUK Mykhailo Any Other Women's 50m Freestyle Day 8, July 30th, 2017 SJOSTROM Sarah KROMOWIDJOJO Ranomi BLUME Pernille CAMPBELL Bronte HERASIMENIA Aliaksandra MEDEIROS Etiene SANTAMANS Anna IKEE Rikako MANUEL Simone WEITZEIL Abbey Any Other Men's 50m Backstroke Day 8, July 30th, 2017 XU Jiayu LACOURT Camille RESS Justin LARKIN Mitchell GUIDO Guilherme STRAVIUS Jeremy POLEWKA Tomasz RYLOV Evgeny TARASEVICH Grigory GREVERS Matt Any Other Women's 50m Breaststroke Day 8, July 30th, 2017 KING Lilly EFIMOVA Yuliya MEILI Katie NICOL Rachel VASEY Sarah LUTHERSDOTTIR Hrafnhildur Someone from Italy SUZUKI Satomi MEILUTYTE Ruta JOHANSSON Jennie Any Other Men's 400m Individual Medley Day 8, July 30th, 2017 HAGINO Kosuke KALISZ Chase SETO Daiya ALMEIDA Brandonn WANG Shun LITCHFIELD Max GYURTA Gergely VERRASZTO David TURRINI Federico LITHERLAND Jay Any Other Women's 400m Individual Medley Day 8, July 30th, 2017 HOSSZU Katinka MILEY Hannah PICKREM Sydney JAKABOS Zsuzsanna OHASHI Yui SHIMIZU Sakiko BELMONTE Mireia BEISEL Elizabeth SMITH Leah NGUYEN Anh Vien Any Other Men's 4x100m Medley Relay Day 8, July 30th, 2017 United States Australia Australia Great Britain Canada China Hungary Italy Russia Any Other Women's 4x100m Medley Relay Day 8, July 30th, 2017 United States Australia Canada China Denmark Great Britain Russia Sweden ny Other [/hide]
  3. I am not at home and won't have a laptop with internet until sunday night and it's impossible to copy the whole Swimming contest with my phone. Is it ok if i give my sunday & monday predictions seperately or in private to @tuniscof now and when i get home tomorrow night to post my regular preductions for the other days?
  4. [hide] Women's Tournament - Knockout Round July 22nd - July 28th, 2017 12 Nations, Playoff Round, Quarterfinals, Semifinals, Bronze Medal Match, Gold Medal Match Playoff Round Central European Time (GMT +2) Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 July 22nd 2017, h. 17:30, Alfréd_Hajós National Stadium, Budapest Canada 5 New Zealand July 22nd 2017, h. 19:00, Alfréd_Hajós National Stadium, Budapest China 1 Spain July 22nd 2017, h. 20:30, Alfréd_Hajós National Stadium, Budapest Netherlands 2 Russia July 22nd 2017, h. 22:00, Alfréd_Hajós National Stadium, Budapest France 10 Australia [/hide]
  5. [hide] Event and Date Gold Medal Winne Silver Medal Winne Bronze Medal Winne Athletes Men's Individual Sabre Day 1, July 21st, 2016 Aron Szilagyi Kim Junghwan Luca Curatoli Daryl Homer Vincent Anstett Max Hartung Andras Szatmari Mojtaba Abedini Luigi Samele Gu Bongil Oh Sanguk Any Other Women's Individual Foil Day 1, July 21st, 2017 Inna Deriglazova Martina Batini Arianna Errigo Lee Kiefer Eleanor Harvey Ysaora Thibus Astrid Guyart Alice Volpi Jeon Hee Sook Nam Hyunhee Svetlana Tripapina Ines Boubakri Nicole Ross Any Other Women's Individual Sabre Day 2, July 22nd, 2017 Yana Egorian Anna Marton Cecilia Berder Manon Brunet Charlotte Lembach Someone from Italy Kim Jiyeon Azza Besbes Olga Kharlan Any Other Men's Individual Epee Day 2, July 22nd, 2017 Someone from South Korea Yannick Borel Enrico Garozzo Nikolai Novosjolov Marco Fichera Kazuyasu Minobe Max Heinzer Bogdan Nikishin Ruben Limardo Any Other Women's Individual Epée Day 3, July 23rd, 2017 Emese Szasz-Kovacs Sarra Besbes Sun Yiwen Violette Kolobova Nathalie Moellhausen Julia Beljajeva Rossella Fiamingo Ewa Nelip Tatiana Logunova Choi Injeong Shin A Lam Any Other Men's Individual Foil Day 3, July 23rd, 2017 Alexander Massialas Timur Safin Daniele Garozzo Alessio Foconi Alaaeldine Abouelkassem Erwan Le Pechoux Richard Kruse Giorgio Avola Cheung Ka Long Miles Chamley-Watson Race Imboden Any Other Men's Team Sabre Day 4, July 24th, 2017 South Korea Italy Russia Germany Hungary Iran Romania United States Any Other Women's Team Foil Day 4, July 24th, 2017 Italy Russia France Canada China Germany Hungary Poland South Korea United States Any Other Women's Team Sabre Day 5, July 25th, 2017 Russia France Ukraine China Germany Hungary Italy Mexico Poland South Korea United States Any Other Men's Team Epée Day 5, July 25th, 2017 South Korea France Italy Germany Hungary Russia Switzerland Ukraine Venezuela Any Other Women's Team Epée Day 6, July 26th, 2017 China Russia Romania Estonia France Germany Italy South Korea Ukraine United States Any Other Men's Team Foil Day 6, July 26th, 2017 United States Italy Russia Brazil China Egypt France Germany Japan South Korea Any Other [/hide]
  6. Horrible, horrible news... One of my favourite bands and it's so sad, when so many influential artists die young, because of internal problems and addictions.. R.I.P
  7. Two Federer wins in one day, is this real world. Finally i didn't suck in a sport that i actually follow, how about that.
  8. [hide] Preliminary Round July 16th - July 27th, 2017 16 Nations, 4 Groups, 1st and 2nd Nations from each Group will qualify for Quarterfinals Group A Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 July 16th 2017, h. 18:00, Stadion Galgenwaard, Utrecht Netherlands 1 2 Norway July 16th 2017, h. 20:45, De Vijverberg, Doetinchem Denmark 1 1 Belgium July 20th 2017, h. 18:00, Rat Verlegh Stadion, Breda Norway 3 0 Belgium July 20th 2017, h. 20:45, Sparta Stadion Het Kasteel, Rotterdam Netherlands 1 0 Denmark July 24th 2017, h. 20:45, Koning Willem II Stadion, Tilburg Belgium 0 2 Netherlands July 24th 2017, h. 20:45, De Adelaarshorst, Deventer Norway 1 1 Denmark Group B Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 July 17th 2017, h. 18:00, Sparta Stadion Het Kasteel, Rotterdam Italy 0 0 Russia July 17th 2017, h. 20:45, Rat Verlegh Stadion, Breda Germany 1 0 Sweden July 21st 2017, h. 18:00, De Adelaarshorst, Deventer Sweden 1 0 Russia July 21st 2017, h. 20:45, Koning Willem II Stadion, Tilburg Germany 2 0 Italy July 25th 2017, h. 20:45, Stadion Galgenwaard, Utrecht Russia 1 3 Germany July 25th 2017, h. 20:45, De Vijverberg, Doetinchem Sweden 1 1 Italy Group C Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 July 18th 2017, h. 18:00, De Adelaarshorst, Deventer Austria 1 0 Switzerland July 18th 2017, h. 20:45, Koning Willem II Stadion, Tilburg France 2 0 Iceland July 22nd 2017, h. 18:00, De Vijverberg, Doetinchem Iceland 2 1 Switzerland July 22nd 2017, h. 20:45, Stadion Galgenwaard, Utrecht France 3 0 Austria July 26th 2017, h. 20:45, Sparta Stadion Het Kasteel, Rotterdam Iceland 1 0 Austria July 26th 2017, h. 20:45, Rat Verlegh Stadion, Breda Switzerland 0 4 France Group D Date and Venue Team 1 T1 T2 Team 2 July 19th 2017, h. 18:00, De Vijverberg, Doetinchem Spain 2 0 Portugal July 19th 2017, h. 20:00, Stadion Galgenwaard, Utrecht England 3 1 Scotland July 23rd 2017, h. 18:00, Sparta Stadion Het Kasteel, Rotterdam Scotland 0 0 Portugal July 23rd 2017, h. 20:00, Rat Verlegh Stadion, Breda England 1 0 Spain July 27th 2017, h. 20:45, Koning Willem II Stadion, Tilburg Portugal 0 3 England July 27th 2017, h. 20:45, De Adelaarshorst, Deventer Scotland 1 1 Spain [/hide]
  9. [hide] Men's Singles Final British Summer Time (GMT +1) Date and Venue Athlete 1 T1 T2 Athlete 2 July 16th 2017, h. 14:00, Centre Court, Wimbledon [7] Marin Cilic 1 3 Roger Federer [3] Mixed Doubles Final British Summer Time (GMT +1) Date and Venue Athlete 1 T1 T2 Athlete 2 July 16th 2017, h. 13:00, N°1 Court, Wimbledon [1] Jamie Murray [1] Martina Hingis 2 0 Henri Kontinen Heather Watson [/hide]
  10. [hide] TB Question - Guess the winning time of the Men's 25km Open Water event: 4:51:31 Event and Date Gold Medal Winner Silver Medal Winner Bronze Medal Winner Athletes OPEN WATER SWIMMING Men's 5km Open Water Day 1, July 15th, 2017 Someone from Germany ABROSIMOV Kirill HO Chad Someone from China OLIVIER Marc-Antoine PAPP Mark SANZULLO Mario HIRAI Yasunari MELLOULI Ous HERON David Any Other DIVING Mixed 10m Synchro Platform Day 1, July 15th, 2017 China North Korea Canada Australia Great Britain Italy Mexico Russia Any Other DIVING Women's 1m Springboard Day 1, July 15th, 2017 CHEN Yiwen CHANG Yani QIN Esther KEENEY Maddison STAWCZYNSKI Louisa TORRANCE Katherine BERTOCCHI Elena BAZHINA Nadezhda PYSMENSKA Anna COBURN Maria Any Other DIVING Men's 3m Synchro Springboard Day 1, July 15th, 2017 China Great Britain Russia Canada Germany Mexico Ukraine United States Any Other OPEN WATER SWIMMING Women's 10km Open Water Day 2, July 16th, 2017 VAN ROUWENDAAL Sharon CUNHA Ana Marcela ANDERSON Haley XIN Xin MULLER Aurelie MAURER Angela WUNRAM Finnia BRIDI Arianna BRUNI Rachele KRAPIVINA Anastasiia Any Other SYNCHRO. SWIMMING Women's Technical Duet Day 2, July 16th, 2017 Russia China Japan Canada Greece Italy Spain Ukraine Any Other DIVING Men's 1m Springboard Day 2, July 16th, 2017 HE Chao OCAMPO Jahir KVASHA Illya PENG Jianfeng ROSSET Matthieu HAUSDING Patrick HASLAM Ross KOLODIY Oleg HIXON Mike JOHNSON Steele Any Other DIVING Women's 10m Synchro Platform Day 2, July 16th, 2017 China Canada North Korea Great Britain Malaysia Mexico Russia United States Any Other SYNCHRO. SWIMMING Mixed Technical Duet Day 3, July 17th, 2017 Russia United States Italy Canada Germany Greece Japan Spain Any Other DIVING Women's 3m Synchro Springboard Day 3, July 17th, 2017 China Canada Australia Germany Great Britain Malaysia Russia Ukraine Any Other DIVING Men's 10m Synchro Platform Day 3, July 17th, 2017 China United States Germany Great Britain Mexico Russia South Korea Ukraine Any Other OPEN WATER SWIMMING Men's 10km Open Water Day 4, July 18th, 2017 OLIVIER Marc-Antoine WILIMOVSKY Jordan WEERTMAN Ferry ZU Lijun AUBRY David REICHERT Christian BURNELL Jack RUFFINI Simone VANELLI Federico MELLOULI Ous Any Other DIVING Mixed Team Event Day 4, July 18th, 2017 China Ukraine Russia Australia France Great Britain Mexico North Korea Any Other OPEN WATER SWIMMING Women's 5km Open Water Day 5, July 19th, 2017 VAN ROUWENDAAL Sharon ANDERSON Haley TWICHELL Ashley LEE Kareena CUNHA Ana Marcela AREVALO Samantha MULLER Aurelie WUNRAM Finnia ARAOUZOU Kalliopi GABBRIELLESCHI Giulia Any Other SYNCHRO. SWIMMING Women's Free Solo Day 5, July 19th, 2017 Any Other KOLESNICHENKO Svetlana CARBONELL Ona SIMONEAU Jacqueline PLATANIOTI Evangelia CERRUTI Linda INUI Yukiko PATSKEVICH Alexandra VOLOSHYNA Anna DIVING Women's 10m Platform Day 5, July 19th, 2017 REN Qian SI Yajie KIM Kuk Hyang WU Melissa BENFEITO Meaghan ITAHASHI Minami PAMG Pandelela KIM Mi Rae TIMOSHININA Iuliia PARRATTO Jessica Any Other OPEN WATER SWIMMING Mixed Team 5km Open Water Day 6, July 20th, 2017 Brazil Germany Netherlands Australia France Hungary Italy United States Any Other DIVING Men's 3m Springboard Day 6, July 20th, 2017 CAO Yuan LAUGHER Jack KUZNETSOV Evgenii GAGNE Philippe XIE Siyi HAUSDING Patrick DINGLEY Oliver PACHECO Rommel ZAKHAROV Ilia KVASHA Illya Any Other OPEN WATER SWIMMING Men's 25km Open Water Day 7, July 21st, 2017 Someone from France DRATTCEV Evgenii RUFFINI Simone ENDERICA Santiago Someone from Germany GYURTA Gergely FURLAN Matteo SCHOUTEN Marcel MELLOULI Ous PETERSON Chip Any Other OPEN WATER SWIMMING Women's 25km Open Water Day 7, July 21st, 2017 CUNHA Ana Marcela MULLER Aurelie MAURER Angela AREVALO Samantha BOSSLET Sarah OLASZ Anna BRIDI Arianna KIDA Yumi VAN ROUWENDAAL Sharon KRAPIVINA Anastasiia Any Other SYNCHRO. SWIMMING Women's Free Team Day 7, July 21st, 2017 Russia China Ukraine Canada Italy Japan Mexico Spain Any Other DIVING Women's 3m Springboard Day 7, July 21st, 2017 SHI Tingmao ABEL Jennifer WANG Han KEENEY Maddison WARE Pamela REID Grace TORRANCE Katherine NG Yan Yee ILINYKH Kristina PYSMENSKA Anna Any Other DIVING Mixed 3m Synchro Springboard Day 8, July 22nd, 2017 China Russia Canada Australia Germany Great Britain Italy Mexico Any Other DIVING Men's 10m Platform Day 8, July 22nd, 2017 Any Other CHEN Aisen DALEY Thomas BEDGGOOD Domonic RIENDEAU Vincent YANG Jian AUFFRET Benjamin LEE Matthew BONDAR Aleksandr MINIBAEV Viktor DOLGOV Maksym HIGH DIVING Women's 20m High Diving Day 9, July 29th, 2017 Any Other JIMENEZ Adriana CARLTON Cesilie IFFLAND Rhiannan NESTSIARAVA Yana VALENTE Jacqueline RICHARD Lysanne BADER Anna HUBER Ginger HIGH DIVING Men's 27m High Diving Day 10, July 30th, 2017 HUNT Gary DUQUE Orlando PAREDES Jonathan NAVRATIL Michal ALDRIDGE Blake SILCHENKO Artem JONES Andy LO BUE Steve Any Other [/hide]
  11. [hide] Women's Doubles Final British Summer Time (GMT +1) Date and Venue Athlete 1 T1 T2 Athlete 2 July 15th 2017, h. 13:00, N°1 Court, Wimbledon [9] Chan Hao-ching [9] Monica Niculescu 0 2 Ekaterina Makarova [2] Elena Vesnina [2] [/hide]
  12. [hide] Mixed Doubles Semifinals British Summer Time (GMT +1) Date and Venue Athlete 1 T1 T2 Athlete 2 July 15th 2017, h. TBD, N°1 Court, Wimbledon [1] Jamie Murray [1] Martina Hingis 2 0 Marcelo Demoliner Maria José Martinez Sanchez July 15th 2017, h. TBD, N°1 Court, Wimbledon Henri Kontinen Heather Watson 1 2 Bruno Soares [2] Elena Vesnina [2] [/hide]