Please select To the mobile version | Continue to access the desktop computer version

Totallympics

 Forgot password?
 Register
View: 3933|Reply: 8

Wrestling Junior World Championship 2011 [Copy this link to quote]

Rank: 2Rank: 2

Nation
Ukraine
Online time
63 Hours
Posts
78
Predict. Contest
0
Last login
2012-4-2
Post time: 2011-7-28 09:44:12 AM
|Show all posts
Edited by vlad at 2012-7-16 06:39 PM

Wrestling Junior World Championship 2011


Bucharest (ROU) - 26 July 2011 - 31 July 2011



Official Site



Official Schedule


Tuesday 26 July

14.00-18.30 Qualification rounds and repechage GR – cat 50-60-74-96 kg

19.30-21.30 Finals GR – cat 50-60-74-96 kg


Wednesday 27 July

14.00-19.00 Qualification rounds and repechage GR – cat 55-66-84-120 kg

19.30-21.30 Finals GR – cat 55-66-84-120 kg


Thursday 28 July

14.00-19.00 Qualification rounds and repechage FW – cat 44-51-59-67 kg

19.30-21.30 Finals FW – cat 44-51-59-67 kg


Friday 29 July

14.00-19.00 Qualification rounds and repechage FW – cat 48-55-63-72 kg

19.30-21.30 Finals FW – cat 48-55-63-72 kg


Saturday 30 July

14.00-19.00 Qualification rounds and repechage FS – cat 50-60-74-96 kg

19.30-21.30 Finals FS – cat 50-60-74-96 kg


Sunday 31 July

14.00-19.00 Qualification rounds and repechage FS – cat 55-66-84-120kg

19.30-21.30 Finals FS – cat 55-66-84-120kg

Use magic Report

Rank: 2Rank: 2

Nation
Ukraine
Online time
63 Hours
Posts
78
Predict. Contest
0
Last login
2012-4-2
Post time: 2011-7-28 09:48:21 AM
|Show all posts
Day 1 Results (Tuesday, 27th, Greco Roman)

Team Rankings after Day 1:

Ranking       Nation     Points
1 ARMENIA (ARM)          21
2 GEORGIA (GEO)          20
3 POLAND (POL)            17
4 AZERBAIJAN (AZE)      16
5 TURKEY (TUR)             15
6 RUSSIA (RUS)              14
7 UZBEKISTAN (UZB)       12
8  KYRGYZSTAN (KGZ)    10
8  SWEDEN (SWE)          10
10  KAZAKHSTAN (KAZ)    9



Men's Greco-Roman 50kg (non Olympic Event)

Ranking

Name

Team

1

GAHRAMANLI  Vilayat

2

SARSENBIYEV  Zhanserik

3

KARATAS  Tolgahan

3

MKRTCHYAN  Rudik

5

KURMANKAZIEV  Batyrbek

5

VASILENKO  Pavel

7

SOTO MACIAS  Ali

8

TSETSKHALADZE  Nika

9

TUKHTAEV  Firuz

10

TSARYUK  Andriy

11

MAGHSOUDI  Daryoush Jafar

12

LAKATOS  nikolas

13

GABOR  George

14

JUHÁSZ  Bence

15

STAROVOYT  Oleksandr

16

KAGAWA  Tomohiko

16

BELLIS  Jacob Michael

18

JUNG   Hun




Men's Greco-Roman 60kg

Ranking

Name

Team

1

ZAYLOBIDINOV  Bobirbek

2

KARECINSKI  Dawid

3

NOURBAKHSH  Mohammad Naser

3

KHARABADZE  Kemal

5

MAMULAT  Maxim

5

AMNEMO  Niklas

7

ALTYMYSHBAEV  Kubanychbek

8

POGHOSYAN  Aslan

9

OHUKAINEN  Ville Antti Juhani

10

ARSLAN  Emre

11

JEONG  Cheol

12

HOSNEDL  Norbert

13

SKALS  Tobias  Fonnesbek

14

PASHAYEV  Orkhan

15

VASILEV  Radoslav Krasimirov

16

YAMUKOV  Ildus

17

MAGOMADOV  Ibragim

18

KRASZNAI  Máté

19

THIELKE  Jesse David

20

ZHOU  Shengwei

21

ARTSIOM  Vesialou

22

MENDEZ HIDALGO  Victor Adolfo

23

HILD  Jean-François

24

MATIAS  Vladimiros

25

SOKMAN  Benjamin

26

BENAISSA  Tarek Aziz

27

MONTE  Adan Ariel

28

GENTILE  Lorenzo

28

TSYMBALIUK  Dmytro

28

RIBEIRO ROMANELLI  Diego

31

MOTOI  Cristinel Razvan

32

YAMAGUCHI  Suguru

33

HAJRIZI  Dritano




Men's Greco-Roman 74kg

Ranking

Name

Team

1

MANUKYAN  Rafik

2

DATUNASHVILI  Zurabi

3

KORNILOV  Mikhail

3

KULYNYCZ  Arkadiusz Marcin

5

YUNISLI  Toghrul

5

KOCASLAN  Ismail

7

JERSGREN  Jan Alexander

8

WAGNER  Michael

9

SZABO  Patrik

10

SUOMINEN  Veli-Karri Osvald

11

KILOU  Kazbek

12

JANG  Tae Seong

13

KUKHTA  Oleksandr

14

IANTOC  Alexandru Sorin

15

BAYARYSTANOV  Maxat

16

GLEBS  Silovs

17

YAYLYMOV  Dovran

18

ZIRDUM  Ivan

19

CASTELLANO  Joshua Robert

20

OUAKALI  Abdelkrim

21

RUSSO  Ciro

22

GHASEMI  Mohsen Jahangir

23

TURDIEV  Dilshodjon

23

HENCZ  Mate

25

VARGA  Oldrich

26

ROTTER  Jan

27

GOMEZ  Daniel Vicente

27

ISKANDARANI  Ahmed

27

PRUDENZANO  Maximiliano Daniel

30

NAKAMURA  Takaharu

30

GUNTIS  Remigijus

32

BESLEAGA  Igor

33

LAMPROU  Ioannis

34

MELIS UULU  Nurbek

35

ALEKSANDROV  Daniel Tihomirov

36

LEI  Bin




Men's Greco-Roman 96kg

Ranking

Name

Team

1

MAGOMEDOV  Islam

2

DIKHAMINJIA  Sandro

3

XIAO  Di

3

BASAR  Metehan

5

OEHLER  Peter

5

RIZMAJER  György

7

HAMLET NIELSEN  Marius

8

TOKTORBAEV  Tynchtyk

9

ALEKSANYAN  Artur

10

SAPARMAMEDOV  Arslan

11

STARADUB  Siarhei

12

BAYANDOR  Mehrdad Mohammad

13

KHUNDIASHVILI  Ben Tsion

14

FINAU  Marcus Anthony Lanakila

15

GU  Hak-Bon

16

BIELYKH  Andrii

17

PIRVAN  Dorin Constantin

17

OSAKA  Akira

17

MILTIADOUS  Miltos

20

SLEZACEK  Kamil

20

CHOPSIYEV  Hajimurad

22

MINGUZZI  Luca

23

LAURINAITIS  Vilius


Use magic Report

Rank: 2Rank: 2

Nation
Ukraine
Online time
63 Hours
Posts
78
Predict. Contest
0
Last login
2012-4-2
Post time: 2011-7-28 09:50:51 AM
|Show all posts
Two medals for Ukraine!


Day 2 results (Wednesday, 27th, Greco Roman)


Ranking      Nation     Points
1 GEORGIA (GEO)       49
2 AZERBAIJAN (AZE)   38
3 RUSSIA (RUS)           36
4 IRAN R.I. (IRI)            35
5 ARMENIA (ARM)        33
6 TURKEY (TUR)           31
7 UZBEKISTAN (UZB)    23
8 POLAND (POL)          19
9 UKRAINE (UKR)         17
9 HUNGARY (HUN)       17



Men's Greco-Roman 55kg

Ranking

Name

Team

1

KHACHATRYAN  Narek

2

ABDOULI  Saman Morad

3

TASMURADOV  Elmurat

3

AZIZLI  Eldaniz

5

NAKANO  Tomoaki

5

MUKHANBETALIN  Nurlybek

7

VICHEV  Nikolay Ivanov

8

LEE  Chang-Jong

9

DAGYS  Ramunas

10

ANDRECA  Robert Daniel

11

BESKARDESLER  Emrullah

12

FUENFFINGER  Leslie Michael

13

CIOBANU  Victor

14

KHAIBARAU  Rakhmatsikhuda

15

MARYANYAN  Stepan

16

SHAVADZE  Amiran

17

ERSETIC  Dawid Andrzej

18

A.  Dimuqie

19

MENEKSE  Deniz

20

AVETISIAN  Misha

21

KNIPLI  Csongor

21

VIILVEER  Rainer

23

FRANKOL  Sandro

23

MANOJ  Manoj

25

THIAM LEMAIRE  Allah

26

BEGALIEV  Eldiiar

27

SHIRMOHAMMADI  Mazyar




Men's Greco-Roman 66kg

Ranking

Name

Team

1

LABAZANOV  Chingiz

2

LUCHITA  Ion

3

COLEMAN  Ellis E

3

CHUNAYEV  Rasul

5

MOCANU  Florin

5

KARDASH  Yaraslau

7

YOO  Yeon Tak

8

ZEIDVAND  Mehdi Chooli

9

KOZHOBEK UULU  Esengeldi

10

PUFFER  Benedikt

11

ARSHAKYAN  Hayk

12

HARUTYUNYAN  Frunze

13

PYNKOV  Dmytro

14

DIMITROV  Milen Georgiev

14

NEMES  Viktor

16

GOKTAS  Dogan

17

DAVITAIA  Sachino

18

KOSLA  Michal

19

ZHANBIROV  Askhat

20

KHATRI  Tejpal

21

MEJIA SAMBULA  Jefrin Benito

21

ETLINGER  Dominik

23

JUSSOT  Diego Julien

24

SZABO  László

25

KARAPETIAN  Andranik

26

ENDO  Hyogo

27

TRULS  Emil

28

ZHONG  Ximing

28

CASCAVILLA  Davide

30

MORBITZER  Matous

31

KARYAGDIYEV  Serdar

31

TSAI   Yu-Chia

31

DIAZ ESCOBAR  Daniel

34

SEKUS  Eivydas

34

FEITOSA  André

36

BOUDJEMLINE  Akrem




Men's Greco-Roman 84kg

Ranking

Name

Team

1

NADAREISHVILI  Revazi

2

BELENIUK  Zhan

3

ATEM  Aslan

3

KANEV  Stanislav Kanchev

5

ALIYARIFEIZABADI  Majid Abbas

5

FARKAS  Balint

7

MATUZEVICIUS  Julius

8

KAMILOV  Ruslan

9

MICHALIK  Tadeusz

10

TAMAS  Attila Gheza

11

AZIZSIR  Ramsin

12

BASHIEV  Makhmud

13

ZHUYNBAYEV  Ruslan

14

TOKTOGONOV  Aman

15

DIONG  Samba

16

STADUB  Mikalai

17

ZENERE  Tommaso

18

ALIYEV  Fuad

19

MANUKYAN  Gevorg

20

PAPADOPOULOS  Dimitrios

20

PERSSON  Carl Erik

22

GASTL  Daniel

22

ESENOV  Kiyas

24

YEPEZ  Alfonsoleyva

25

YASH  Pal

25

BAUMAN  Joel

27

ZHAO  Haijun

28

FRANIC  Kresimir

29

KIKUCHI  Ryo




Men's Greco-Roman 120kg

Ranking

Name

Team

1

GOGISVANIDZE  Shota

2

DEZHBANI IMCHEH  B. Hosseinali

3

DIDYK  Igor

3

HRYSHCHANKA  Kiryl

5

DZEBISOV  Aslan

5

ERICKSON  Toby Richard

7

WU  Wenqi

8

LÁM  Bálint

9

PARSHIN  Vasily

10

POPP  Eduard

11

YEGHIAZARYAN  Vachik

12

PREM  Kumar

13

KESSIDIS  Vladimiros

14

METODIEV  Miloslav Yuriev

15

NIGAR  bayram

16

GRYGELIS  Marijus

17

KIM  Min-Seok

17

MAEKAWA  Shori

19

KUZEMBAYEV  Damir

19

CRACIUN  Neculai Alexandru

21

FAFINSKI  Mateusz Jacek


Use magic Report

Rank: 7Rank: 7Rank: 7Rank: 7Rank: 7Rank: 7Rank: 7

Nation
Italy
Online time
524 Hours
Posts
9242
Predict. Contest
0
Last login
2014-7-25
Post time: 2011-7-28 12:00:40 PM
|Show all posts
and Italy, as usual, has just a marginal (very marginal) role...I can't see the light at the end of the tunnel, we still haven't found a decent heir for the Beijing 2008 Olympic Champion Andrea Minguzzi...even his younger brother doesn't seem to have enough talent...
Still Thinkin' About It...

Use magic Report

Rank: 8Rank: 8Rank: 8Rank: 8Rank: 8Rank: 8Rank: 8Rank: 8

Nation
Italy
Online time
12648 Hours
Posts
33115
Predict. Contest
0
Last login
2014-7-30
Post time: 2011-7-29 06:34:51 AM
|Show all posts
Day 3 Results


Women's Freestyle 44kg (non Olympic Event)

Ranking

Name

Team

1

FEDOROVA  Nadezda

2

PHAM  Thi Duyen

3

GOLSTON  Erin Simone

3

RITU  Ritu

5

BOGUNENKO  Ganna

5

CHEN  Naixiang

7

BAGOMEDOVA  Marziget

8

YACHI  Minori

9

LINGURARU  Madalina

10

SALAPINA  Viktoriya

11

OUELLETTE  Valérie

12

UTEGULOVA  Aidana

13

KENGER  Busra

14

BUDEANU  Emilia




Women's Freestyle 51kg (non Olympic Event)

Ranking

Name

Team

1

SHIDOCHI  Mareka

2

ORSHUSH  Stalvira

3

OMILUSIK  Ilona Magdalena

3

VALVERDE  Luisa

5

OLEA BERNAL  Celia Karina

5

BURIATYNSKA  Anastasiia

7

HENKE  Katrin

8

LALITA  Lalita

9

BAGOMEDOVA  Patimat

10

LIVACH  Mariya

11

CAO  Haiyan

12

TURCAN  Elena

13

SLUBERSKI  Carlene Ann

14

LEE  Shin-Hye

15

KENGER  Merve

16

SERKIBAYEVA  Aigerim

17

ERKHEMBAYAR  Davaachimeg

18

VU  Thi Hang

19

AZZOUZ  Sabrina

20

PARKS  Madison Bianca

21

TUBA  Eva

22

PETERSSON  Fredrika Ida

23

CIUHUREZU  Ana Nicoleta




Women's Freestyle 59kg (non Olympic Event)

Ranking

Name

Team

1

ITO  Yurika

2

ESANU  Mariana

3

ZHOLOBOVA  Valeria

3

BAATARZORIG  Battsetseg

5

DACOL  Sara

5

GUAN  Yajing

7

NEUMAIER  Kathrin

8

BURKERT  Jenna Rose

9

MORAIS  Linda

10

SATYMBEKOVA  Juliya

11

PROKHOR  Olga

12

DUONG  Thi Lan

13

SEO  Hee-Jeong

14

RODRIGUEZ QUESADA  T. Maria

15

RAFFLER  Laura

16

MASLOUSKAYA  Natallia

17

RITU  Ritu

18

FORGO  Fruzsina

19

AHMED  Dzhanan Fahri

20

PETREA  Anca Madalina

21

GUDUL  Nur

22

KRAWCZYK  Karolina

23

NUNES  Lais




Women's Freestyle 67kg (non Olympic Event)

Ranking

Name

Team

1

DOSHO  Sara

2

GRAY  Adeline Maria

3

TAO  Rongrong

3

MAKHYNIA  Alina

5

LEUCHANKA  Halina

5

SELMAIER  Maria

7

NESS  Kristina Andersen

8

SHIN  Hyeon-Jin

9

OSOCKA  Daria Urszula

10

KOCYIGIT  Kiymet

11

OTGONBAT  Oyuntuya

12

NIKKI  Nikki

13

TUBA  Ira Aurora

14

LYULKOVA  Maria

15

KELLY  Heather Sabrina

16

PAVLOVA  Valentina

17

NIKOLOVA  Evelina Georgieva


Not a dog. Not a wolf. All he knows is what he's not.' Balto

Use magic Report

Rank: 5Rank: 5Rank: 5Rank: 5Rank: 5

Nation
Turkey
Online time
227 Hours
Posts
1366
Predict. Contest
0
Last login
2013-9-13
Post time: 2011-7-29 08:34:07 PM
|Show all posts
not so good results for Turks :s

Turks were the best in wrestling but in these years not so good

Use magic Report

Rank: 8Rank: 8Rank: 8Rank: 8Rank: 8Rank: 8Rank: 8Rank: 8

Nation
Italy
Online time
12648 Hours
Posts
33115
Predict. Contest
0
Last login
2014-7-30
Post time: 2011-7-30 07:37:16 AM
|Show all posts
Day 4 Results


Women's Freestyle 48kg

Ranking

Name

Team

1

NAGANUMA  Mika

2

SAMKOVA  Tatyana

3

VUC   Emilia Alina

3

HEMMER   Nina

5

NGUYEN  Thi Lua

5

ANTHONY  Victoria Lacey

7

SUN  Yuanyuan

8

PAPKE  Jade Amber

9

TSOGTBAATAR  Byambazaya

10

JEZIERZANSKA  Sara

11

SEZER  Sumeyya

12

VINESH  Vinesh

13

DIMITROVA  Pepa Valcheva

14

JIMENEZ ALEJANDRO  Eunice Alejandra

15

MIRALIEVA  Maftuna

16

RYBAK  Irina

17

LEORDA  Iulia

18

LOIZIDI  Stavroula

18

TJAPKO  Karalina

20

JEPPSSON  Victoria Emma




Women's Freestyle 55kg

Ranking

Name

Team

1

MURATA  Kanako

2

MAROULIS  Helen Louise

3

PREVOLARAKI  Maria

3

LIU  Gui

5

SAHIN  Hafize

5

ANTES CASTILLO  Lis. Alexandra

7

DUBOVSKA  Yarina

8

DEBIEN  Tatiana

9

JAGER  Bettina Szimonetta

10

HRISTOVA  Mimi Nikolova

11

BATBAATAR  Nomin-Erdene

12

BARRY  Brianne Marie

13

SANCHEZ RAMIS  Karima

14

FRIEDRICH  Eileen

15

MICHALAK  Katarzyna

16

POOJA  Pooja

17

GARCIA BORQUEZ  Rocio Guadalupe

18

HOANG  Thi Thuong

19

SHIRYAEVA  Svetlana

20

NILSSON  Ida Kristin

21

OLTEAN  Anna-Maria

22

SHAKIROVA  Liliya

23

KIT  Tetyana

24

KIT  Tetyana

25

SORBELLO  Francesca

25

KIM  Kyeong-Eun

25

CHUYOSHKOVA  Valeryia




Women's Freestyle 63kg

Ranking

Name

Team

1

YUSEIN  Taybe Mustafa

2

FOCKEN  Aline

3

HUCHOK  Anastasiya

3

RAGAN  Alli

5

WATARI  Rio

5

PILIPCZUK  Klaudia Izabela

7

JI  Mengyang

8

SKAUEN  Charlotte

9

D ALLEVA  Larissa

10

OANCEA  Beatrice

11

MALIK  Sakshi

12

SHARADZE  Shorena

13

SUSHKO  Irina

13

JEONG  Eun-Sun

15

RADI  Brigitta

16

LAVRENCHUK  Tetyana




Women's Freestyle 72kg

Ranking

Name

Team

1

VOROBYEVA  Natalia

2

VESCAN  Cinthya Vanessa

3

SYZDYKOVA  Elmira

3

ZHOU  Feng

5

GAVRILIUC  Laura Elena

5

NÉMETH  Zsanett

7

DI STASIO  Justina Renay

8

DEARAGON  Anneliese

9

TUBA  Una Svetlana

10

MAE  Epp

11

ADAR  Yasemin

12

TOMER  Anshu

13

KHAIKOVA  Katsiaryna

14

ARAI  Akie

15

STANKOVA  Karyna

16

LEWINSKA  Aleksandra

17

BUYANJARGAL  Davaatseren


Not a dog. Not a wolf. All he knows is what he's not.' Balto

Use magic Report

Rank: 8Rank: 8Rank: 8Rank: 8Rank: 8Rank: 8Rank: 8Rank: 8

Nation
Italy
Online time
12648 Hours
Posts
33115
Predict. Contest
0
Last login
2014-7-30
Post time: 2011-7-31 07:36:53 AM
|Show all posts
Day 5 Results


Men's Freestyle 50kg (non Olympic Event)

Ranking

Name

Team

1

MAGOMEDALIEV  Magomed

2

VANGELOV  Georgi Valentinov

3

BURUIAN  Anatolii

3

NAIZABEKOV  Nursultan

5

DEEPAK  Deepak

5

ALTINTAS  Burhan

7

HASAN-ZADA  Mirjalal

8

HATAMI  Alireza Ghorban

9

OH   Myeong-Seok

10

KONARIEV  Ievgenii

11

CHAHAL  Sukhan Singh

12

MAMEDOV  Ruslanbek

13

BATCHULUUN  Maidar

14

ARZUMANYAN  Gevorg

15

SPIRIDON   Dumitru Alin

16

EL OUARRAQUE  Zoheir

17

ROTCHIKASHVILI  Levani

18

KUROWSKI  Radoslaw Marek

19

KADYROV  Izat

20

ROBERTS  Nicholas Scott

21

KALMYKOU  Artsiom




Men's Freestyle 60kg

Ranking

Name

Team

1

ASGAROV  Toghrul

2

STIEBER  Logan

3

PERPELITA  Maxim

3

UZAN  Omer

5

IVANOV  Stefan Ganchev

5

MUTALIMOV  Murshid

7

MOLNÁR   József

8

NURILLOEV  Maruf

9

YUN  Ji-Hoon

10

OKASSOV  Sayatbek

11

DZHARKINBAEV  Nurbek

12

EHSANPOOR  Behnam Eshagh

13

DIAZ  Brandon

14

BYAMBADORJ  Khash-Erdene

15

OVSEPIAN  Antranik

16

BADEA  Gabriel

17

FRANGULYAN  Valodya

18

SHUPTAR  Vasyl

19

KUWABARA  Makoto

20

STATKIEWICZ  Rafal

20

SAYEH  Abderrahim

22

KOLOSOVS  Ivans

23

MELITA  Nehuen Eugenio

24

NDREGJONI  Vilson

25

MÜLLER  Tim

26

YU  Shui

26

CHOCHISHVILI  Tengiz

28

SERADA  Viktar

29

MOFFAT  Duncan Martin

30

KULDEEP  Kumar




Men's Freestyle 74kg

Ranking

Name

Team

1

AKHMEDOV  Tamerlan

2

OZMEN  Abdulkadir

3

KIROV  Miroslav Stefanov

3

YUSUBOV  Ibrahim

5

KOPP  Carsten Murelly

5

SHARIATY ADL  Amir Kheirollah

7

PETRIASHVILI  Beka

8

HAMBARDZUMYAN  Gevorg

9

JEZIERZANSKI  Sebastian

10

SAJIN  Ion

11

BOLOR-ERDENE  Nomindalai

12

SHIMADA  Daisuke

13

TURGAYEV  Abubakar

14

DEEPAK  Deepak

15

SEMIANENKA  Mikhail

16

UTA  Remus Sebastian

17

ERGASHEV  Dierbek

18

MASSA  Taylor Alan

18

JAGAS  Jacob

20

NAGORNYY  Andriy

21

KUNNAS  Jere Jaakko

22

POMJALOVS  Aleksandrs

23

WANG  Lei

24

KIM  Jin-Myeong

25

RACHAMIN  Hanoc

26

MOLNÁR  Bálint

27

BARDEN  Blake Noel

28

THEODORIDIS  Theodoros

29

REDENTO  Thomas

30

ORTIGOZA HERNANDEZ  L. Antonio




Men's Freestyle 96kg

Ranking

Name

Team

1

TALEBIZARRINKAMAR  Hamed Del.

2

KORDZAIA  Mamuka

3

ALBOROV  Aslanbek

3

MAGOMEDGAZHI  Nuraslov

5

BABA  Takahiro

5

TOTH  Rafael

7

CAN  Ismail

8

EVTIMOV  Evtim Danielov

9

FERDINAND  Robin Michael

10

KUTEY  Hlbe

11

YUDHVIR  Yudhvir

12

MOURANTIDIS  Asygkritos

13

INKAR  Yermukambet

14

BABAIOANA  Adam Daniel

15

IZIDORO BITTENCOURT  J. Felippe

16

DUBLINOWSKI  Patryk Mateusz

17

TRAPANI  Stefano

18

RODRIGUEZ VALENZUELA  C. Simon

19

BAK  Gi-Chan

20

HALL  Tanner Mark

21

SINAMETA  Emilian

22

SULCAS  Ailandas

23

PHULKA  Chanmit Singh


Not a dog. Not a wolf. All he knows is what he's not.' Balto

Use magic Report

Rank: 8Rank: 8Rank: 8Rank: 8Rank: 8Rank: 8Rank: 8Rank: 8

Nation
Italy
Online time
12648 Hours
Posts
33115
Predict. Contest
0
Last login
2014-7-30
Post time: 2011-8-1 02:44:21 AM
|Show all posts
Day 6 Results


Men's Freestyle 55kg

Ranking

Name

Team

1

KHINCHEGASHVILI  Vladimer

2

KALIYEV  Rassul

3

HURSKYY  Vitaliy

3

DANGESARAKI  Arash Mostafa

5

GREY  Mark

5

ERDENEBAT  Bekhbayar

7

NADYRBEK UULU  Samat

8

TUSKAEV  Azamat

9

MORISHITA  Fumitaka

10

TAKAHASHI  Steven Masao

11

TADEVOSYAN  Yervand

12

TOPAL  Recep

13

SAFAROV  Nodirjon

14

ALIYEV  Galib

15

CODREANU  Vladimir

16

MERKJA  Isa

17

ORION  Sander

18

MANNINO  Salvatore

19

EISENKREIN  Arthur

20

FERAIM  Mehmed Zeyti

21

AUSSERLEITNER   Maximilian

22

AMIT  Kumar

23

ANSARI  Chakir

24

KANIUK  Kiryl

25

FILIP  Marin

25

YOO  Seon-Ho




Men's Freestyle 66kg

Ranking

Name

Team

1

TSABOLOV  Khetik

2

NASIRIAFRACHALI  Ebrahim Akbar

3

GALEGASHVILI  Davit

3

PARVEEN  Rana

5

KAYA  Mustafa

5

KINDIG  Joshua Michael

7

MOROI  Igor

8

MUSLIMOV  Magomed

9

NURIDDINOV  Ibrokhim

10

AZIZOV  Aslan

11

COSTA  Angelo

12

WICKEL  Lennard

13

RASHIDOV  Sunatullo

14

GULYÁS   Zsombor Istvan

15

SAVVOULIDIS  Georgios

16

HOVSEPYAN  Sergey

17

LEE  Dae-Ho

18

IWABUCHI  Naoki

19

IEDIGAROV  Arsen

20

MINZALA  Vasile Madalin

21

GANTULGA  Iderkhuu

22

ABDYLDAEV  Mirbek

23

JESUS  Rafael

24

SUN  Ge

25

ABELEV  Ilya

26

DRAUGELIS  Arnas

27

MARTIKAINEN  Petteri Johannes

28

ALBINOWSKI  Pawel

29

FIQUET  Maxime Eric

29

SIRAMDANE  Rabah

29

AFANASYEU  Anton

32

AZUNI  Elton

33

SALIM  Oktay Sali




Men's Freestyle 84kg

Ranking

Name

Team

1

MARSAGISHVILI  Dato

2

RUBAEV  Georgy

3

XENIDIS  Timofei

3

AZIZOV  Islam

5

TOSHPULATOV  Subkhonjon

5

HEINO  Ville Tapani

7

KHAMIKOYEV  Ilya

8

BODNAR  Michael

9

EREMEIV  Evgheni

10

HUSHTYN  Aliaksandr

11

DENGLER  Michael

12

MKOYAN  Edik

13

BARANOWSKI  Zbigniew Mateusz

14

HAMEDIPOUR  Nader Akbar

15

ONETO  Gabriele

16

MUNSTER  Lee

17

WANG  Shunfeng

18

OZASLAN  Samed

19

KIM  Jung Kil

20

KNYGIN  Yaroslav

21

CARAS  Vasile Vlad

22

ATTAYEE  Faisal

23

SZMIK  Attila

24

SOFIADI  Valentin Rahmat

25

LIERA VALENZUELA  Erik Alejandro

26

KARYBEKOV  Arzuubek

27

SASAKI  Kengo




Men's Freestyle 120kg

Ranking

Name

Team

1

SADEGHZADEHNOUKOLAEI  Ja.Taghi

2

EBANOIDZE  Tedore

3

OZKARADENIZ  Hamza

3

KUSHKHOV  Muradyn

5

HAMDIEV  Gyuray Mehmedov

5

CSERCSICS  Richárd

7

MILLER  Daniel

8

BYUN  Byung-Ho

9

SHVEDAU  Vadzim

10

NURMAKHANBETOV  Alibi

11

DHINSA  Sunny

12

TSARIKAEV  Alan

13

MOLNOS  Sandor

14

BERNHARDT  Toni

14

MAGOMEDABIROV  Ali

14

HITENDER  Hitender

17

MOLNAR  Peter

18

SVETLITSKIN  Viktor

19

OKA  Tomoyuki

20

OLAR  Egor

21

WU  Zhenyuan


Not a dog. Not a wolf. All he knows is what he's not.' Balto

Use magic Report

You have to log in before you can reply Login | Register

Flags © abFlags.com|Mobile|Archiver|Contact us|Totallympics

free web stats

2014-7-30 06:57 AM GMT+2 , Processed in 0.241948 s., 11 queries

Powered by Discuz! X2, Release 20110817 © 2001-2011 Comsenz Inc.

English version, Rev. 91, © 2009-2011 Valery Votintsev

To Top